Skocz do zawartości

Zdjęcie

Po co w silniku jest olej?

5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Moja Firma

Admin Moja Firma

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 102464 postów

Napisano 12 kwiecień 2012 - 22:40

Komentarz do artykułu: Po co w silniku jest olej?

#2 Guest_pafsiu

Guest_pafsiu
  • Goście

Napisano 12 kwiecień 2012 - 22:40

to co odprowadza więcej ciepła z silnika

#3 Guest_jacek28

Guest_jacek28
  • Goście

Napisano 18 marzec 2018 - 12:57

olej w silniku to podstawa dlatego ja zawsze stosuje olej najlepszej jakości bo taka że tak napisze inwestycja się zwróci a to dlatego że silnik ma większą ochronę i przedłużam mu jego żywotność akurat dla mojego Volkswagena odpowiednim olejem zgodnie z programem LubeMatch jest olej Shell Helix Ultra 5W-40

#4 Guest_Piotr

Guest_Piotr
  • Goście

Napisano 11 maj 2018 - 08:57

Krótko mówiąc olej pełni wiele istotnych funkcji więc głupotą by było wlewać olej słabej jakości. Mój mechanik polecił mi jakiś czas temu oleje z K2 i jestem im wierny już kolejny rok. Wysoka jakość, za przystępną cenę.

#5 Guest_Bruno

Guest_Bruno
  • Goście

Napisano 24 czerwiec 2018 - 13:47

Jestem mechanikiem i czasem żal patrzeć w jakim stanie ludzie maja auta. Niestety jak się czegos nie widzi to wydaje się byc ok. Oleje powinno się wymieniać co roku, albo  w przypadku dużego przebiegu nawet czesciej. Producent aut zawsze zaleca konkretne przebiegi. Sam mam dwa auta i ostatnio zalałem Shell. Może nie zawsze jest to mozliwe, ale kiedy można zalecam systetyki. Wielu osobom się wydaje, że każdy olej jest taki sam, ale nie jest. Warto zadbać o silnik. 

#6 Guest_mirrrek

Guest_mirrrek
  • Goście

Napisano 03 wrzesień 2018 - 11:34

Do warsztatu regularnie zamawiamy oleje Neste jak już klienci nasi zauważyli różnice to musi być coś na rzeczy, przy kolejnej wymianie proszą aby zalać to samo co poprzedni czyli Neste . Opłaca się zdecydowanie. My kupujemy akurat u Pana Piotra w Wieliczce ceny ma takie same jak u dystrybutora. Przy długoterminowej eksploatacji silnika się sprawdzają.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych