Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jak dziękować innym kierowcom albo ich przepraszać?

16 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Moja Firma

Admin Moja Firma

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 102859 postów

Napisano 01 czerwiec 2011 - 00:53

Komentarz do artykułu: Jak dziękować innym kierowcom albo ich przepraszać?

#2 Guest_pandora_wawa

Guest_pandora_wawa
  • Goście

Napisano 01 czerwiec 2011 - 00:53

nie wiedziałam, że za użycie świateł awaryjnych, żeby podziękować, mozna dostać mandat... robi to sporo kierowców, czy ktoś z was faktycznie został kiedyś ukarany?

#3 Guest_Jericho

Guest_Jericho
  • Goście

Napisano 01 czerwiec 2011 - 20:41

Światła awaryjne za zachodnią granicą, to przyjęty sposób ostrzegania przed awaryjnym hamowaniem.Używa się go na autostradach etc. U nas na szczęście też już coraz częściej.A dziękować powinno się gestem ręki lub kierunkowskazami lewo prawo lewo.

#4 Guest_pandora_wawa

Guest_pandora_wawa
  • Goście

Napisano 03 czerwiec 2011 - 00:48

dzięki, przerzucę się na inne gesty podziękowania i od dzisiaj przestaję używac w tym celu świateł awaryjnych, mam nadzieję, ze do tych, którym chcę podziękować dotrze moje przesłanie... :)

#5 Guest_carolcia

Guest_carolcia
  • Goście

Napisano 10 czerwiec 2011 - 21:10

ja również po przeczytaniu tego artykułu zaczęłam dziękować kierowcom za uprzejme zachowanie na drodze, machając im przyjaźnie ręką

#6 Guest_spokoloco

Guest_spokoloco
  • Goście

Napisano 12 czerwiec 2011 - 22:45

Jericho, to z tymi kierunkami lewo-prawo nie zawsze działa, zwłaszcza w nowoczesnych autach co mają te kierunki co 3 razy mrugają minimum. Za długo to dziękowanie by zajęło.

#7 Guest_Gonzo12345

Guest_Gonzo12345
  • Goście

Napisano 13 czerwiec 2011 - 13:33

A ja mam ciemne szyby i nikt nie zobaczy jak mu machnę.Myślę, że jak w mieście tuż po tym jak mnie ktoś wpuścił z bocznej drogi mignę raz awaryjnymi to nie wprowadzę nikogo w błąd.Na autostradzie za to nikomu nie dziękuję, bo za co

#8 Guest_Fiestka

Guest_Fiestka
  • Goście

Napisano 21 czerwiec 2011 - 23:16

To prawda w nowych autach z tzw. "miękkim kierunkowskazem" ciężko jest podziękować mignięciem prawo lewo prawo. Z dziękowanie gestem ręki przy dzisiejszych szybach, przez które mało widać z zewnątrz, też średnio się sprawdza. Także pozostaje dylemat jak dziękować?

#9 Guest_maurycja

Guest_maurycja
  • Goście

Napisano 22 czerwiec 2011 - 00:16

w takim razie może jednak dziękujmy albo przepraszajmy awaryjnymi... może nikt przypadki karania za to wystąpienie nie są jednak powszechne?

#10 Guest_pandora_wawa

Guest_pandora_wawa
  • Goście

Napisano 22 czerwiec 2011 - 22:20

Nigdy nie słyszałam żeby w Polsce ukarano kogoś za dziękowanie awaryjnymi. To chyba najlepsze rozwiązanie no i ogólnie przyjęte. Ale też nie przesadzajmy z tym dziękowaniem - nic mnie tak nie wkurza, jak ludzie dziękujący za to, że ich przepuściłam bo mieli pierwszeństwo... Ileż można!

#11 Guest_maurycja

Guest_maurycja
  • Goście

Napisano 22 czerwiec 2011 - 23:02

pandora, nie przesadzaj, ja uważam ze w polskich warunkach uprzejmości nigdy za wiele, więc nie powstrzymujmy tym samym kierowców od dziękowania ;)

#12 Guest_Qaziu

Guest_Qaziu
  • Goście

Napisano 21 lipiec 2011 - 00:01

Dziękowanie kierunkowskazami prawo lewo prawo jest dość trudne, trzeba to opanować bo podczas manewrowania np. w mieście ciężko skupić się jeszcze na takiej formie dziękowania innym kierowcom.Światła awaryjne są najprostsze ale znaczą one co innego. Podziękowanie ręką jest natomiast niewidoczne. Więc ja nadal nie wiem jak dziękować w samochodzie.

#13 Guest_Rafał Nowicki

Guest_Rafał Nowicki
  • Goście

Napisano 25 listopad 2011 - 00:51

Używanie świateł awaryjnych w czasie jazdy nie jest zabronione. Jedynym światłem, którego używanie w czasie jazdy jest zabronione, jest szperacz.O mandacie nie ma więc mowy, bo policjant musiałby znależć konkretny przepis, który tego zakazuje. A tego nie potrafi, choćby do jutra szukał.

#14 Guest_speedd

Guest_speedd
  • Goście

Napisano 25 listopad 2011 - 09:37

a jeśli policjant wystawi mandat za używanie świateł awaryjnych w oparciu o jakiś ogólny przepis? np. za stworzenie zagrożenia w ruchu drogowym?awaryjnych jak sama nazwa wskazuje używamy w przypadku awarii, wiec w czasie jazdy migając nimi wprowadzamy kierowców w błąd, bo żadnej awarii nie ma.

#15 Guest_Bartek

Guest_Bartek
  • Goście

Napisano 23 lipiec 2015 - 14:00

A ja nic nie wiedziałem o zakazie dziękowania awaryjnymi i ostatnio w Gdańsku podziękowałem radiowozowi za "wpuszczenie" właśnie w taki sposób - pan z policji tylko mrugnął drogowymi i kiwnął ręką "z pozdrowieniem". Tak więc chyba wszystko zależy od człowieka :) pozdrowienia dla wszystkich i "szerokości" :)

#16 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 12 kwiecień 2016 - 07:05

A ja chcę podziękować dwóm młodym,przypadkowo przechodzącym chłopcom,którzy zepchnęli mój samochód na pobocze.DZIĘKUJĘ! Za to pozdrawiam wszystkich tych panów ,którzy trąbili i klęli na mnie przez CB radio.Jak zawsze mocni w gębie,ale żeby wykazać się jako mężczyżni i pomóc drobnej dziewczynie usunąć z pasa ponad 2 tonowe auto...no to po co...najlepiej obrazić,zmieszać z błotem.Pozdrawiam wasze samochody i życzę aby dały znać o sobie i byście trafili na taką samą znieczulicę jak ja.

#17 Guest_zett

Guest_zett
  • Goście

Napisano 21 luty 2020 - 15:34

moto.pl/MotoPL/7,88389,24493712,nieprawidlowe-uzywanie-swiatel-awaryjnych-grozi-nie-tylko-mandatem.html . Włączenie na parę sekund w celu podziękowania temu z tyłu np. za wpuszczenie na pas nei jest cwaniactwem, tak jak np. zostawienie wozu na zakazie parkowania lub na środku chodnika - z takimi włączonymi światłami, przed piekarnią, bo kierowca kupuje bułki.…. @speed- a jaki mi udowodnisz, że nie włączyła mi się jakaś ważna kontrolka awarii na pulpicie, w związku z czym włączyłem awaryjne, a po chwili zgasła?? ;) Stary temat, jak widzę. Walczyć trzeba z cwaniakami a nie z gestami.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych