Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kto może korzystać z miejsca dla niepełnosprawnych?


32 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Moja Firma

Admin Moja Firma

  Zaawansowany użytkownik

 • Administratorzy forów
 • 102986 postów

Napisano 30 marzec 2012 - 12:14

Komentarz do artykułu: Kto może korzystać z miejsca dla niepełnosprawnych?

#2 Guest_gość

Guest_gość
 • Goście

Napisano 30 marzec 2012 - 12:14

Chciałabym się dowiedzieć czy mogę zaparkować auto na osiedlowym parkingu w miejscu dla niepełnosprawnych odwiedzając rodzinę. Jestem osobą niepełnosprawną.

#3 Guest_Jan

Guest_Jan
 • Goście

Napisano 11 listopad 2012 - 11:03

Pytanie kto jest odpowiedzialny za stanowisko parkowania dla oso niepełnosprawnych, które nie spełnia kryteriom dot. wymiarów . takich jest ok 80 %

#4 Guest_wieslaw

Guest_wieslaw
 • Goście

Napisano 04 styczeń 2013 - 16:53

Tak można parkować o ile nie jest zaznaczone to miejsce nr rejstracyjnym, oraz w innych miejscach zgodnie z zasadami o ruchu drogowym.

#5 Guest_wieslaw

Guest_wieslaw
 • Goście

Napisano 04 styczeń 2013 - 17:05

to taki sam problem jest w sklepach< kasy do obsługi osób niepełnosprawnych nieczynne a jeżeli to ludzie nie wpuszczą bo towar mają na taśmie,koperty parkingowe-wyznaczone miejsca parkowania ciasne z dala od wejscia lub koszyków.To w wielu wypadkach fikcja"TAKI BYŁ WYMÓG W CZASIE URUCHAMIANIA SKLEPU A TERAZ NIKOGO TO NIE OBCHODZI"Na pochwałę zaslugują IKEA,Makro,Auchen oraz leroy merlin tam nawet są wózki inwalidzkie do dyspozycji.

#6 Guest_Dariusz

Guest_Dariusz
 • Goście

Napisano 29 styczeń 2013 - 09:09

Czy można pozostawić auto na miejscu parkingowym w październiku a wyjechać dopiero wiosną ?

#7 Guest_olek

Guest_olek
 • Goście

Napisano 10 luty 2013 - 11:23

posiadam kartę parkingową często jadę do lekarza w Komornikach Wielkopolskich ale miejsca wyznaczone do niepełno sprawnych zawsze są zajęte przez osoby bez kart( albo ich nie wystawiły co jest obowiązkiem) więc niedawno zadzwoniłem do straży miejskiej która mieści się koło ośrodka zdrowia na co mi odpowiedziano ze mają inne sprawy, a tam morze kierowca zapomniał wyjąć karty ja odpowiedziałem ze powinien wyjąć kartę bo to obowiązek ,odpowiedz bardzo uniesionym głosem proszę mnie nie pouczać on wie co robi ,mam pytanie czy oni są tylko od foto radarów i czy są potrzebni nie lepiej zlikwidować tak jak inne miasta to robią .

#8 Guest_kolo

Guest_kolo
 • Goście

Napisano 04 kwiecień 2013 - 18:10

Czyli kto może ten co ma tą karte ale prowadzi samochód czy ten który ma tą kartę ale jest tylko pasażerem?

#9 Guest_gość

Guest_gość
 • Goście

Napisano 14 kwiecień 2013 - 11:31

Dziwne te przepisy ponieważ mówią wyłącznie o poruszaniu z osobą niepełnosprawną ( musi ona być w samochodzie). Są przecież przypadki gdzie musimy zawieść osobę niepełnosprawną do szpitala i zostawiamy ją na hospitalizacje, a po tem trzeba po nią też pojechać i wtedy zaczyna się problem ponieważ mimo, że będziemy WYjeżdżać z osobą niepełnosprawną to musimy zapłacić za wjazd bo poruszamy się samochodem w tedy bez osoby niepełnosprawnej!

#10 Guest_maxiu

Guest_maxiu
 • Goście

Napisano 19 maj 2013 - 16:31

Czy po operacji kolana gdy mam ograniczona ruchomosc moge parkowac na miejscach dla inwalidów? Ze wzgledu na fakt ze poruszam sie teraz o kulach ciezko mi pokonywac duze dystanse o lparkowanie w takich miejscach byłoby dla mnie duzym ułatwieniem. Prosze o odpowiedz

#11 Guest_starszy pan

Guest_starszy pan
 • Goście

Napisano 22 maj 2013 - 13:36

Pytanie : czy młody zdrowy człowiek może parkować całodobowa na miejscu dla osoby niepełnosprawnej posługując się kartą parkingową kogoś z rodziny czy tylko przewozić tą osobę i korzystać z przywilejów w trakcieprzewożenia jeżeli ta osoba jest w samochodzie.

#12 Guest_Czesław

Guest_Czesław
 • Goście

Napisano 15 sierpień 2015 - 08:14

Stare "pierdoły" opisujecie - najwyższy czas skasować te bzdury!!!

#13 Guest_jhg

Guest_jhg
 • Goście

Napisano 05 marzec 2016 - 16:27

czypo wycięciu pizdy występuje calkowita nie ruchawość można se stawać na miejscu dla niepełnostrawnego

#14 Guest_N-10

Guest_N-10
 • Goście

Napisano 10 wrzesień 2017 - 11:56

Te uprawnienia powinny być skasowane .Każdy powinien w obecnej dobie płacić za parkowanie jak każdy ,taka osoba dosyć że ma miejsce ciągle na parkingu to jeszcze nie płaci za postój ,może samochód stać cały dzień bez konieczności opłaty Z uprawnieniem poszedł do domu pieszo , czy to nie kompromitacja ustowodawcy.

#15 Guest_Gość

Guest_Gość
 • Goście

Napisano 23 wrzesień 2017 - 17:56

jezeli nie jestes osoba niepelnosprawna to nie zabieraj glosu bo nie wiesz jak ciezko iza jakie pieniadze zyja ci ludzie. Nie zaluj jej tego kawalka placu bo mozesz kiedys byc na tym miejscu,

#16 Guest_INWALIDA.

Guest_INWALIDA.
 • Goście

Napisano 25 wrzesień 2018 - 07:50

Ja mam kartę z 1 grupę na stałe mam problem z nogami . A pod blokiem na kopercie młody pan o zdrowych nogach . Pytam tego jegomościa .jhg. Czy on by wtedy tak sie wymądrzał . Lub kostek N10 Ja Ci nie życze byś kiedy kolwiek miał problem z nogami Inwalida

#17 Guest_Kwidzyn

Guest_Kwidzyn
 • Goście

Napisano 04 styczeń 2019 - 12:04

Wszystko było by fanie jak by ta ustawa nie była nadużywana przykład z mojej ulicy świadczy o tym że dzięki tym przepisom kilku mieszkańców zapewnili sobie prywatne bezpłatne miejsca parkingowe bo żadna z tych osób nie ma jakego kolwiek upośledzenia ruchowego . Jedna kobieta ma co prawda opiekę nad osobą upośledzoną ale nigdy tej odoby nie przewoziła swoim samochodem bo zbiera ją specjalny pojazd z ośrodka .

#18 Guest_Gość

Guest_Gość
 • Goście

Napisano 17 styczeń 2019 - 08:40

Właśnie widzę też sprytnego sąsiada u mnie na ulicy,który nie ma żadnych problemów w poruszaniu(a w ręcz odwrotnie) i juz miejsce darmowe sobie załatwił.Tak jest w Polsce.Dla tych prawdziwych inwalidów miejsca nadal będą pozajmowane,a cwaniaczki będą nadal wykorzystywać luki w prawie dla swoich potrzeb.

#19 Guest_Nikto

Guest_Nikto
 • Goście

Napisano 13 luty 2019 - 13:07

Witam serdecznie.

Obecnie opiekuję się córką, która ma złamane obie nogi i porusza się jedynie na wózku (sytuacja na kolejne dwa miesiące) na szczęście jest to tylko czasowa dysfuncja. Czy jednak mogę w tej sytuacji korzystać z miejsc dla niepełnosprawnych -  chodzi mi jedynie o wiekszy odstęp pomiedzy pojazdami, aby otworzyć drzwi. Niestety kilkukrotnie, pomimo zaparkowania auta w miejscu, gdzie było dużo wolnej przestrzeni - po powrocie do auta córka nie mogła do niego wsiąśc (zaparkowane blisko inne auto). Ja wiem, ze można wycofac, wsiąść.. tylko ze w ten sposob na dość długo blokuję przejazd innym.. Jest rozwiązanie tego problemu?#20 Guest_Gość

Guest_Gość
 • Goście

Napisano 27 marzec 2019 - 17:40

złośliwi ludzieDodaj odpowiedź  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych