Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jak naprawić parujące reflektory?

8 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Moja Firma

Admin Moja Firma

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 102956 postów

Napisano 17 sierpień 2011 - 23:24

Komentarz do artykułu: Jak naprawić parujące reflektory?

#2 Guest_Majones

Guest_Majones
  • Goście

Napisano 17 sierpień 2011 - 23:24

Mi parowały boczne kierunkowskazy, uszczelnienie ich bezbarwnym silikonem załatwiło sprawę. Często parujące reflektory mogą świadczyć o powypadkowej przeszłości auta ale również pochodzić z błahych przyczyn - np. brak gumowych maskownic z tyłu lampy.

#3 Guest_spokoloco

Guest_spokoloco
  • Goście

Napisano 18 sierpień 2011 - 21:27

W niektórych samochodach po prostu paruja reflektory i nic na to nie poradzisz - np. Fiat Punto II tak miał i tyle... Trza się pogodzić :)

#4 Guest_Jericho

Guest_Jericho
  • Goście

Napisano 22 sierpień 2011 - 01:52

Parujące reflektory to bolączka niektórych aut już od nowości. W Oplu Astrze III na porządku dziennym jest parowanie tylnych reflektorów.Zdarzają się czasem wady konstrukcyjne i reflektory parują, ciężko to wtedy wyeliminować.

#5 Guest_waniu

Guest_waniu
  • Goście

Napisano 30 styczeń 2014 - 12:54

Perfekcjonista jak na najwyższym poziomie pozdrawiam

#6 Guest_b

Guest_b
  • Goście

Napisano 23 październik 2014 - 10:35

Nie no super, tylko jak można twierdzić że lampę należy uszczelnić skoro ma ona fabryczne dziury - wywietrzniki do których poprzyczepiane są zakręcone gumowe rurki. Po zdjęciu gumek widać dziurkę na przestrzał (można odbłyśnik od tyłu oglądać). U mnie na szkle od wewnątrz była taka gumowa powłoka którą niechcący sobie porysowałem (szmatką) - więc ją usunąłem całkiem. Od tego czasu przy deszczach lampy mi parują :(

#7 Guest_Art.Mando

Guest_Art.Mando
  • Goście

Napisano 23 luty 2015 - 22:25

Co zrobić z reflektorem lub reflektorami gdy one parują ?

#8 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 30 grudzień 2017 - 18:10

Mam nowy samochód opla Mokka - po umyciu na myjni parują przednie lampy ( ich dolna część) czy to wada fabryczna czy tak powinno być . Zgłaszałem w serwisie powiedzieli że tak powinno być - Czy koś wie coś na ten temat

#9 Torcik66

Torcik66

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 465 postów

Napisano 12 maj 2020 - 21:18

Ja miałem ostatnio w swoim już 15 letnim aucie problem niestety z parującymi reflektorami, co niestety nie do końca wyglądało najlepiej i jednocześnie dawały dużo mniej światła... Dlatego zdecydowałem się poszukać skutecznych rozwiązań jak pozbyć się tej wilgoci i przywrócić ich odpowiedni stan. Udało się to po artykule https://www.pochlani...orady-n-18.html i skorzystaniu ze specjalnych osuszaczy, które naprawdę przyniosły pozytywne efekty. 

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych