Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jak wymienić olej?

14 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Moja Firma

Admin Moja Firma

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 102427 postów

Napisano 06 październik 2010 - 16:17

Komentarz do artykułu: Jak wymienić olej w silniku?

#2 Guest_bogusjeden

Guest_bogusjeden
  • Goście

Napisano 06 październik 2010 - 16:17

czy mozna stracic gwarancje jak sie samemu olej zmieni na taki jaki zaleca producent?

#3 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 06 październik 2010 - 22:07

według mnie tracisz gwarancję, w końcu nie masz pieczątki z ASO w książce serwisowej. Zawsze mogą się wymówić, że niewłaściwie wymieniłeś olej... a nawet nie muszą się tłumaczyć. Już tak jest, że jak masz samochód na gwarancji to wszystkie wymiany/naprawy muszą być realizowane w ASO.

#4 Guest_oldcowboy

Guest_oldcowboy
  • Goście

Napisano 10 październik 2010 - 12:11

Tak powinno być. Ilu kierowców dla oszczędności wleje najtańszy olej, myśląc że w razie awarii i tak za naprawę zapłaci producent auta? Chyba prawie każdy. Więc samodzielna wymiana oleju jest zakazana.

#5 Guest_xiltharr

Guest_xiltharr
  • Goście

Napisano 16 marzec 2012 - 13:37

To jest jak z naprawami poza ASO innych elementów. Pojedziesz do Pana Henia i wymieni ci amortyzatory, potem pojedziesz na wymianę klocków hamulcowych do ASO i okaże się, że amortyzatory były zamontowane na drucie co zniszczyło całe zawieszenie. I za to nigdy nie zapłaci ASO.

#6 Guest_mechanik

Guest_mechanik
  • Goście

Napisano 26 grudzień 2012 - 19:58

u mnie ludzie do 2 letnich leją np 10w40 i to jeszcze gm albo gulf masakra!

#7 Guest_Darek

Guest_Darek
  • Goście

Napisano 26 kwiecień 2016 - 19:10

Tak prawdę mówiąc, to wlew oleju odkręcamy przy spuszczaniu starego oleju..... i bagnet też wyjmujemy. A po zalaniu nowego oleju nie czekamy a uruchamiamy silnik na ok 1 minutę, aby rozprowadzić nowo nalany olej. Potem można ewentualnie uzupełnić stan oleju do wymaganego poziomu określonego przy pomocy miarki/ bagnetu.

#8 Guest_Mariuszz

Guest_Mariuszz
  • Goście

Napisano 30 grudzień 2016 - 14:47

Są specjalne zlewarki do oleju. Możecie takie kupić np. w sklepie tiptopol. To bardzo wygodna opcja. Ja kiedyś taką nabyłem i kilka razy już się przydała.

#9 Guest_coolum

Guest_coolum
  • Goście

Napisano 11 maj 2018 - 19:30

Samemu nie wymieniam, nie wiem jak to robić, świeży kierowca jestem. A tak w ogóle to jak dobrać odpowiednio olej do silnika, skąd wiadomo jaki?

#10 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 11 maj 2018 - 20:15

Wystarczy zadzwonić do serwisu autoryzowanego i zapytać. Bo ja skorzystałem z aplikacji Shell i okazało się że źle dobrała mu olej!!! Całe szczęście coś mnie tkneło i zadzwoniłem na serwis.

#11 Guest_kaczmi

Guest_kaczmi
  • Goście

Napisano 11 maj 2018 - 20:18

@coolum, informacje na ten temat będziesz mieć w instrukcji pojazdu, wszystko jest tam wyszczególnione. A jak nie masz instrukcji(czasem tak bywa) to można online sprawdzić jaki olej pasuje, są do tego celu narzędzia, aplikacje.

#12 Guest_jan

Guest_jan
  • Goście

Napisano 16 maj 2018 - 18:19

akurat niedawno zakupiłem uzywane auto i jak to sie robi z nowo nabytym autem wymieniałem rozrząd i płyny ale przy wyborze oleju do mojej Toyoty pomogła aplikacja Lubematch która  idealnie dobrała olej bez potrzeby pytania kogokolwiek.

#13 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 16 maj 2018 - 22:02

Ta aplikacja jest do bani. Źle wybrała olej jo nie bierze ona pod uwagę że silnik zmieniaja się bardzo często ale mają te same oznaczenia. A potem jest dramy. Ie bawcie się w te aplikacje

#14 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 17 maj 2018 - 10:04

Zainstalowałem przed chwilą ta aplikacje Shell. Lipa jak Cholera. Zaleca mi zastosowanie oleju 5w30 jak producent wlewal od nowości mi 10W-40.

#15 Guest_alek

Guest_alek
  • Goście

Napisano 12 wrzesień 2018 - 19:36

to ni jest wcale takie trudne dobrze mieć własny kanał i wiedziec jaki olej zastosować w tym przypadku ja korzystam z programu Lubematch.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych