Skocz do zawartości

Zdjęcie

Mandat za jazdę środkowym pasem - dlaczego?

14 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Moja Firma

Admin Moja Firma

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 102195 postów

Napisano 17 wrzesień 2013 - 10:27

Komentarz do artykułu: Mandat za jazdę środkowym pasem - dlaczego?

#2 Guest_jaki tam gość...

Guest_jaki tam gość...
  • Goście

Napisano 17 wrzesień 2013 - 10:27

jeżeli prawy pas będzie zdatny do jazdy to czemu nie, ale ja nie mam zamiaru się bujać w koleinach, zwłaszcza jadąc motocyklem koniec kropka !

#3 Guest_an

Guest_an
  • Goście

Napisano 17 wrzesień 2013 - 10:45

karac takich, ostatnio na S8 od ul. Powazkowskiej do zjazdu na Bemowo, ciagnal sie sznur aut srodkowym pasem - prawy pusty, ja lewym wyprzedzalem i nie moglem zjechac, bo blokowali ci ze srodkowego, jak zaczelem swiatlami, potem trabic, zeby mnie wpuscili abym zjechal na prawy pas i aby dalej na zjazd z S8- to sie ludzie z rej "SJ" pukali zdziwieni w glowe - ze o co mi chodzi!

#4 Guest_KF_redakcja

Guest_KF_redakcja
  • Goście

Napisano 17 wrzesień 2013 - 13:30

karac takich, ostatnio na S8 od ul. Powazkowskiej do zjazdu na Bemowo, ciagnal sie sznur aut srodkowym pasem - prawy pusty, ja lewym wyprzedzalem i nie moglem zjechac, bo blokowali ci ze srodkowego, jak zaczelem swiatlami, potem trabic, zeby mnie wpuscili abym zjechal na prawy pas i aby dalej na zjazd z S8- to sie ludzie z rej "SJ" pukali zdziwieni w glowe - ze o co mi chodzi!

zgadzamy się z Panem w całej rozciągłości! Co więcej z tym problemem na Trasie Toruńskiej spotykam się notorycznie w drodze do pracy.

#5 Guest_Kierowca

Guest_Kierowca
  • Goście

Napisano 02 listopad 2013 - 22:32

Przepis ma teoretyczny sens !Wiele drog ma prawy pas nie do jazdy,zniszczony przez ciezki tabor.Kierowca osobowki nanewruje w koleinach i w rezultacie jedzie srodkiem lub lewym pasem.Nie dotyczy to tylko polski.Autostrada z Pilzna do Ostrawy na prawym pasie jest nie do jazdy.Pozdrawiam

#6 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 20 styczeń 2014 - 12:00

jakos na wiekszosci nowych autostrad czy ekspresowek prawy pas jest w wyśmienitym stanie technicznym i jakos nie brakuje maruderow znujących sie srodkowym pasem tempem wolniejszym niz TIRy.

#7 Guest_Diesel

Guest_Diesel
  • Goście

Napisano 26 wrzesień 2014 - 22:51

@Kierowca masz rację, jeżdżę bardzo często między Pilznem a Ostrawą i prawym się nie da. ale chodzi o fakt że jak prawy jest w 100% w porządku, to ludzie jeżdżą środkowym.

#8 Guest_jozefp

Guest_jozefp
  • Goście

Napisano 03 maj 2015 - 11:33

Bywam często w USA, tam środkowy pas jest wykorzystywany przez tych co na najbliższych skrzyżowaniach nie będą skręcać! Daje to bardzo dużą płynność jazdy a więc i uniknięcie nieprzewidziane zdarzenia! Nie rozumiem dlaczego u nas tak uparcie zabraniają takiej jazdy. Głupie przepisy powinny być zmieniane!

#9 Guest_piggy

Guest_piggy
  • Goście

Napisano 10 maj 2016 - 06:52

Przykład Warszawy to bardzo dobry przykład chaotycznego oznakowania lub braku oznakowania gdzie jechać, więc by dobrze skręcić trzeba najlepiej jechać środkowym pasem, bo jak się jedzie prawym, a trzeba skręcić w lewo np. Wisłostrada rozdroże na Żoliborz, to już nie ma szans, nikt cię nie przepuści. Kierowcy warszawscy to największe chamstwo na drogach. Wystarczy że ,,Warszawiak" wyjedzie poza stolicę i już mandaty się sypią, nie mówiąc o kolizjach, wypadkach, itp.

#10 Guest_Maki

Guest_Maki
  • Goście

Napisano 07 lipiec 2016 - 23:10

A czy policja zatrzyma kogoś jadącego środkowym pasem, czy wyśle mandat do domu?

#11 Guest_bartosz

Guest_bartosz
  • Goście

Napisano 28 październik 2016 - 16:12

aha, to bede zmieniał co chwila na srodkowy aby ominąc/ wyprzedzić tira, auto jedące 70 km/h albo umozliwic komus wjazd na autostradę i za chwile znowu wracał na prawy pas? i taka zmiana pasa ruchu nie będzie zagrożeniem al innych kierujacych? otóż szanowny ustawodawco - będzie! I chocby policja karała mnie mandatami za jazdę 110km/h srodkowym - i tak będę to robił, bo jadąc 110 srodkowym jest po prostu bezpieczniej. A inni? no cóz - ich obowiazkiem jest zachowanie nalezytego odstępu. Dziekuje, ale miedzy dwa TIRy (jadace nieraz 100m od siebie) pakowac sie na prawy pas nie będę. To chyba jedyny znany mi przypadek, gdy mandat ani punkty karne nie nauczą mnie przepisowej jazdy. Tu lekarstwo jest gorsze od choroby, niestety. Przepis wręcz kretyński.

#12 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 29 październik 2016 - 09:27

aha, to bede zmieniał co chwila na srodkowy aby ominąc/ wyprzedzić tira, auto jedące 70 km/h albo umozliwic komus wjazd na autostradę i za chwile znowu wracał na prawy pas? i taka zmiana pasa ruchu nie będzie zagrożeniem al innych kierujacych? otóż szanowny ustawodawco - będzie!I chocby policja karała mnie mandatami za jazdę 110km/h srodkowym - i tak będę to robił, bo jadąc 110 srodkowym jest po prostu bezpieczniej. A inni? no cóz - ich obowiazkiem jest zachowanie nalezytego odstępu. Dziekuje, ale miedzy dwa TIRy (jadace nieraz 100m od siebie) pakowac sie na prawy pas nie będę. To chyba jedyny znany mi przypadek, gdy mandat ani punkty karne nie nauczą mnie przepisowej jazdy. Tu lekarstwo jest gorsze od choroby, niestety. Przepis wręcz kretyński.

A jak droga ma dwa pasy to tez blokujesz ciagle lewy bo nie chce Ci sie ciagle wjezdzac i zjezdzac na prawy pas miedzy tiry i wolniej jadace auta? Brawo, typowy polski ignorant i egoista. Zapewne jezdzacy passatem lub golfem TDI...!

#13 Guest_Kierowca_007

Guest_Kierowca_007
  • Goście

Napisano 21 listopad 2016 - 04:03

Jeżdżę dużo po autostradzie A1 i drodze S3 i z przykrością muszę stwierdzić, że przypadki "blokowania" prawego lub lewego pasa ruchu to nie jest częsty przypadek, no chyba, że na terenie Polski mamy drogi bez ograniczeń prędkości. Jazda prawym pasem po autostradzie z prędkością 140 km/h NIE JEST BLOKOWANIEM PASA!!! w przypadku gdy lewym pasem poruszają się TIRy w odległości nie większej niż 200 - 300m - bez względu ilu schumacherów będzie twierdziło inaczej, Manewr wjeżdżania z prędkością 140 km/h między poruszające się TIRy w celu przepuszczenia szumachrów  jest niezwykle NIEBEZPIECZNY! Jazda powyżej 140 km/h po autostradzie jest wykroczeniem! W przypadku odcinków trzypasmowych poruszanie się z prędkością 100km/h nawet na autostradzie jest dozwolona i nie jest blokowaniem pasa ruchu gdy lewym pasem poruszają się TIRy. Apeluję aby nie skupiać się na tych pseudo blokujących pasy ruchu, jadących 140km/h po autostradzie. tylko na kierowcach którzy ewidentnie zapomnieli o limitach prędkości obowiązujących w Polsce i to uważam za dużo większy problem wymagający nagłośnienia.

#14 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 05 lipiec 2017 - 15:16

No tak, pomykam 200 km/h i mam co chwilę zjeżdżać na środkowy pas, żeby wyprzedzić ciężarówki i ślimoki?

#15 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 21 wrzesień 2017 - 09:25

Do wszystkich mardzuących, że nie będą zjeżdzać co chwilę na prawy pas- tu chodzi o to ze jak masz WOLNY prawy pas to nim jedziesz a nie trzymasz się na siłę środkowego pasa..... na prawdę jest to takie trudne? nikt Wam nie każe zjeżdżać między dwa tiry ale jeśli między a jednym a drugim tirem jest kilometr przerwy to możesz zjechać na prawy pas. Ego na prawdę nie ucierpi jak pojedziecie prawym pasem....

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych