Skocz do zawartości

Zdjęcie

Olej silnikowy a instalacja gazowa: Czy potrzeba specjalnego oleju do samochodów z LPG?

21 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Moja Firma

Admin Moja Firma

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 102657 postów

Napisano 16 sierpień 2011 - 19:49

Komentarz do artykułu: Olej silnikowy a instalacja gazowa: Czy potrzeba specjalnego oleju do samochodów z LPG?

#2 Guest_j&s

Guest_j&s
  • Goście

Napisano 16 sierpień 2011 - 19:49

Poziom wiedzy autora z zakresu techniki smarowniczej oceniam na 2!. "Oleje niskooporowe", "rzadkie" klasyfikacja SAE J300 nie jest klasyfikacja jakościową tylko lepkościową! Ogólnie porażka. pozdrawiam

#3 Guest_dodatni

Guest_dodatni
  • Goście

Napisano 12 styczeń 2013 - 23:44

Heretyk totalny z tego autora tekstu. "w korkach w wielkim mieście warto zastanowić się nad olejem 10W50 lub nawet 0W40" - to tak jakbysmy napisali, ze najlepiej ubierac sie w kolor biały, a nawet czarny... totalne bezsensy wykazujace brak elementarnej wiedzy. Prosze nie sluchac dziwnych opowiesci tego Pana.Stosujemy wylacznie oleje takie, jakie wskazuje producent pojazdu, bez wzgledu na to, czy zasilamy gazem czy benzyna!!!

#4 Guest_dodatni

Guest_dodatni
  • Goście

Napisano 12 styczeń 2013 - 23:50

No nie, az niedobrze mi sie zrobilo:"Oleje niskooporowe ze względu na bardzo rzadką konsystencję maja dużą zdolność pochłaniania wilgoci i lepiej niż „klasyczne” się z nią łączą. Gaz LPG jako paliwo spalające się z wydzieleniem dużej ilości pary wodnej może powodować nadmierne tworzenie się filmu olejowego."Od kiedy to olej łączy sie z wodą?Nadmierne tworzenie sie filmu olejowego???Chodzilo chyba o powstawanie emulsji...Panie autorze, prosze doczytac co to jest film olejowy...

#5 Guest_Gerard

Guest_Gerard
  • Goście

Napisano 15 maj 2014 - 18:11

Ja musze zareklamować dobry olej silnikowy Penrite, ponieważ dzięki tej firmie, jednocześnie przechodząc na olej półsyntetyczny udało mi się znancznie obniżyc, a może nawet wyeliminować spalanie oleju do zera :)

#6 Guest_much

Guest_much
  • Goście

Napisano 10 styczeń 2015 - 00:15

chłopek roztropek

#7 Guest_habeks

Guest_habeks
  • Goście

Napisano 07 marzec 2016 - 08:52

LPG wymaga tym bardziej stosowania olejów lepszej jakości - ma to znaczenie dla silnika, jakości działania samochodu i widzę również że dla zużycia paliwa. Bo faktycznie po przejściu na Venol spalanie delikatnie się zmniejszyło - mówię o wielokrotnej próbie wykorzystania całego paliwa w stosunku do tego co było wcześniej. Czy w Waszym przypadku zmiana oleju również dała taką zmianę?

#8 HieronimB

HieronimB

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 41 postów

Napisano 07 marzec 2016 - 12:07

Głównym zmartwieniem przy zakładaniu LPG jest właśnie skuteczność pracy silnika. Oczywiście, że wymaga olejów lepszej jakości. I jeszcze jedno..jak ma ktoś się stosować do zaleceń producenta, jak producent nie przewidział wymiany na LPGa? Proszę Was.

#9 Guest_habeks

Guest_habeks
  • Goście

Napisano 08 marzec 2016 - 09:55

Zalecenia producenta... producent zawsze zaleca użytkowanie produktów z wyższej półki jakościowej i to chyba normalne. Żadne producent aut nie sugeruje kupowania kombinowanych olejów, czy tych z niższej półki. Porównajcie sobie jak auto będzie wam się sprawowało po przejściu na lepsze oleje - odczułem to przy Venol i różnica jest spora.

#10 Guest_Refaello

Guest_Refaello
  • Goście

Napisano 08 marzec 2016 - 21:43

Czytając Wasze uwagi na temat oleju silnikowego stosowanego w silnikach benzynowych zasilanych również LPG jest ważna wymiana co: max 12000km, a najlepiej co 10000km. Na wskutek spalania butanu, który jest wypełniaczem powstaje duże zanieczyszczenie w cylindrze, które jest czyszczone po przez olej w skrzyni korbowej- na skróty przedstawiając. Co powoduje nam duże zanieczyszczenie oleju silnikowego.

Dlatego moim zdaniem montaż gazu jest pozorną oszczędnością, wliczając w to problemy elektroniczno-adaptacyjne podczas eksploatacji. Konstruktor i programista nie napisał programu sterowania silnika dawką dla zasilania gazem lecz etyliną, która się ni jak ma z mieszanką powietrzno-gazową. Ktoś powie: a od czego mamy regulacje u gazownika? A no gaz na stacjach ma tak różną domieszkę procentową butanu, że ciężko trafić na taki gaz jak poprzednio tankowaliśmy. I ustawienia idą precz.

Reasumując:Gdy fachowcy od gazu zamontują gaz w naszym samochodzie i sterowanie gazem będzie się odbywało wyłącznie na sterowniku gazowym, bez uczestnictwa sterownika silnika w stopniu tworzenia mieszanki, wówczas będziemy mieli mniej problemów z silnikiem i elektroniką sterowania silnikiem.Ale póki co ta instalacja jak mi wiadomo jest trzy lub cztery razy droższa od standardowej.

Pozdrawiam

Rafaello

#11 Guest_nartiss

Guest_nartiss
  • Goście

Napisano 25 styczeń 2017 - 16:04

Ze swoich doświadczeń z olejami syntetycznymi to bym doradzał zainwestować w Qualitium w wersji Power. Bardzo dobry syntetyk, spełniający współczesne normy jakie są stawiane producentom olejów. To jest akurat marki Chemnaft, polska firma z doświadczeniem na rynku już ponad 10 letnim.

#12 Guest_otisrr

Guest_otisrr
  • Goście

Napisano 07 kwiecień 2017 - 10:39

Miałem dość duży problem ze skrzynią biegów w jednym z droższych samochodów we flocie firmowej. Niektórzy mechanicy od razu mówili, że tylko wymiana (oczywiście droga) wchodzi w grę. Dopiero po wizycie w serwisie motocar.com.pl upewniono mnie, że da się wszystko naprawić, chociaż prawdopodobnie chwilę poczekam, aż wszystko dokładnie zdiagnozują. No i faktycznie, chociaż termin realizacji naprawy się trochę przedłużył to panowie mi wszystko naprawili. Wyszły mi oszczędności na poziomie kilku tysięcy złotych, nie przesadzam. Od tamtego czasu w Płocku tylko z nimi współpracuję. Rzetelnie, konkurencyjnie, a przede wszystkim z nastawieniem do klienta.

#13 Guest_KAMIL

Guest_KAMIL
  • Goście

Napisano 11 maj 2018 - 08:28

Ja również długo szukałem odpowedniego oleju do LPG i jak dotąd najleszy wydaje mi się ten od K2 -> texar-5w30-5l

#14 Guest_Dario

Guest_Dario
  • Goście

Napisano 11 maj 2018 - 13:09

Zdecydowanie od K2 najlepszy, bo stosunek do jakości jest niezaprzeczalny. Zresztą polecił mi go kumpel mechanik.

#15 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 11 maj 2018 - 14:54

Mam K2 olej i właśnie po konsultacji z mechanikiem rezygnuje. Jakaś podroba anie olej. Woda która totalnie nie utrzymuje warstwy filmu olejowego na częściach silniku. Słabo smaruje i przyspiesza zużycie całego silnika...i jeszcze wciska go Holek.... A tan lubiłem faceta :(

#16 Guest_Aleks

Guest_Aleks
  • Goście

Napisano 31 maj 2018 - 16:41

U mnie sprawdził się Shell. Mam ten HX8 ECT 5W-30 do nowoczesnych silników równiez tych z instalacja gazową.

#17 Guest_adabb

Guest_adabb
  • Goście

Napisano 04 czerwiec 2018 - 08:35

Na warsztacie mamy oleje Neste praktycznie wszystkich typów od olejeklimowicz.pl. Coraz większe zainteresowanie w kategorii olejów silnikowych premium. Klienci sami dopytują, więc możesz się zainteresować. Złóż po prostu próbne zamówienie.

#18 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 04 czerwiec 2018 - 08:40

U mnie sprawdził się Shell. Mam ten HX8 ECT 5W-30 do nowoczesnych silników równiez tych z instalacja gazową.

Mój Mechanik zrezygnował właśnie z całej serii Shella. Odkąd ich używa pojawiły się wieksze skargi na zapchane DPF-y i problemy z gniazdami zaworowymi w autach z LPG. także na początku jest niby fajnie, bo Shell ale uważaj bo trwałość silnika jest poważnie zagrożona

#19 Guest_bystrycka

Guest_bystrycka
  • Goście

Napisano 30 listopad 2018 - 19:02

Mój Mechanik zrezygnował właśnie z całej serii Shella. Odkąd ich używa pojawiły się wieksze skargi na zapchane DPF-y i problemy z gniazdami zaworowymi w autach z LPG. także na początku jest niby fajnie, bo Shell ale uważaj bo trwałość silnika jest poważnie zagrożona

Dziwi mnie stanowisko mechanika, bo Shell ma oleje między innymi z technologią PurePlus które przy spalaniu nie wydzielają zanieczyszczeń w takiej ilości jak normalnie olej. Mają tez oleje typowe do aut z filtrem cząstek stałych. Może jednak nie do końca zna się mechanik albo ma płacone za polecanie innej marki.

#20 Guest_Stabay

Guest_Stabay
  • Goście

Napisano 15 grudzień 2018 - 15:32

Nigdy na dobre nie wyszło mi słuchanie różnych mechaników do puki nie trafiłam na znajomego, ktory powiedział mi co i jak. Jestem teraz bardziej świadoma tego co mam w aucie. Olej to akurat od jakiegos czasu zalewam Shell. Trzeci sezon nie mam problemów z odpalaniem, rozruchem i ogólnie z autem, tfu tfu odpukać :)

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych