Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kiedy i jak można wyrejestrować pojazd?

28 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Moja Firma

Admin Moja Firma

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 102986 postów

Napisano 14 lipiec 2011 - 17:53

Komentarz do artykułu: Kiedy i jak można wyrejestrować pojazd?

#2 Guest_człeń

Guest_człeń
  • Goście

Napisano 14 lipiec 2011 - 17:53

Mnie to zastanawia brak możliwości wyrejestrowania samochodu, którego nie używamy. Bo napo dostawie obecnych przepisów jak samochód zarejestrujemy raz to musi być zarejestrowany aż do jego utraty.

#3 Guest_Dorotka89

Guest_Dorotka89
  • Goście

Napisano 14 lipiec 2011 - 17:54

Jeśli by to wyglądało inaczej niż w ten sposób, że ludzie wyrejestrowują samochód, a potem on gnije na parkingu pod blokiem to pewnie przepisy by wyglądały inaczej. Są one wprowadzone w tym kształcie w celu zapobieżenie takim zjawiskom.

#4 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 29 listopad 2011 - 22:52

jak ja nie wiedząc o tym ze trzeba zostawić tablice i dowód rejestracyjny sprzedałam auto za granice naszego kraju nie zostawiłam tych dokumentów co mam zrobić aby

#5 Guest_sikorski1946

Guest_sikorski1946
  • Goście

Napisano 29 marzec 2012 - 15:34

Niema glupszej ustawy jak ta o wyrejestrowaniu pojazdu w polsce.Mieszkam w niemczech i nikt mnie nie zmusza do rejestracji mojego auta jezeli stoi na prywatnym gruncie to jest wylacznie moja sprawa ,moge chciec trzymac w nim np. kroliki co komu do tego.Ksiazka pojazdu i tablice rejestracyjne zarowno pojazd sa moja wlasnoscia i nikt niema prawa mi ich zabierac ,tylko w przypadku niesprawnego pojazdu do czasu naprawy.W polsce w mysl przepisu niedlugo bedzie sie oddawac spodnie i buty do depozytu jak nie nosisz. POZDROWIENIA Z KRAJU BIUROKRACJI I ROZSADKU NIEMIEC

#6 Guest_sikorski1946

Guest_sikorski1946
  • Goście

Napisano 29 marzec 2012 - 15:38

pozostaje Ci tylko oszustwo typu zginelo !!!!lub ?

#7 Guest_sikorski1946

Guest_sikorski1946
  • Goście

Napisano 29 marzec 2012 - 15:42

mieszkam od 30 lat w niemczech i nie widze gnijacych aut,jezeli takowe sie znajdzie i ustali sie wlasciciela co wcale nie jest trudne, placi on do 100 tys.€ kary -wesolo ???? To sie nazywa uczciwy sposob !!!!!

#8 Guest_hajduk

Guest_hajduk
  • Goście

Napisano 29 marzec 2012 - 16:31

W Polsce jedyny legalny sposób na wyrejestrowanie pojazdu to oddanie do punktu złomowania pojazdów lub sprzedanie. Nie można sobie trzymać ot tak do jeżdżenia po podwórku. Znaczy można ale trzeba płacić OC czyli to trochę kosztuje. Nielegalnie to jest tak: zaczepiasz żula wciskasz mu za flaszkę umowę do podpisania no i wyrejestrowujesz pojazd, ewentualnie dogadujesz się z kolesiami od demontażu pojazdów, ewentualnie ukrywasz pojazd np. u wujka w stodole przykrywasz słomą, zgłaszasz na Policję, kradzież (patrz składanie fałszywych zeznań) nic nie widziałeś, nic nie słyszałeś, nic nie pamiętasz, nic i koniec nie można się wrobić. Dostajesz kwit że skradziony wyrejestrowujesz i trzymasz dla siebie, tylko nie wyciągaj od razu ze stodoły bo jak przyjadą powiedzieć, że śledztwo umorzone to Cię zamkną jak zoaczą gablotę. Może ci się upiecze o ile życzliwy sąsiad z zawiści Cię nie pod...li. Jednak nie polecam łamać prawa :) To z żulem najbezpieczniejsze... Ewentualnie można "odsprzedać" obywatelowi np. Kazachstanu lub Kambodży nikt tego nie sprawdzi :)

#9 Guest_urzedas

Guest_urzedas
  • Goście

Napisano 09 kwiecień 2012 - 03:18

W Polsce jedyny legalny sposób na wyrejestrowanie pojazdu to oddanie do punktu złomowania pojazdów lub sprzedanie. Nie można sobie trzymać ot tak do jeżdżenia po podwórku. Znaczy można ale trzeba płacić OC czyli to trochę kosztuje. Nielegalnie to jest tak: zaczepiasz żula wciskasz mu za flaszkę umowę do podpisania no i wyrejestrowujesz pojazd, ewentualnie dogadujesz się z kolesiami od demontażu pojazdów, ewentualnie ukrywasz pojazd np. u wujka w stodole przykrywasz słomą, zgłaszasz na Policję, kradzież (patrz składanie fałszywych zeznań) nic nie widziałeś, nic nie słyszałeś, nic nie pamiętasz, nic i koniec nie można się wrobić. Dostajesz kwit że skradziony wyrejestrowujesz i trzymasz dla siebie, tylko nie wyciągaj od razu ze stodoły bo jak przyjadą powiedzieć, że śledztwo umorzone to Cię zamkną jak zoaczą gablotę. Może ci się upiecze o ile życzliwy sąsiad z zawiści Cię nie pod...li. Jednak nie polecam łamać prawa :) To z żulem najbezpieczniejsze... Ewentualnie można "odsprzedać" obywatelowi np. Kazachstanu lub Kambodży nikt tego nie sprawdzi :)

ewentualnie nie rejestruj po zakupie od razu ,opłać ubezpieczenie i przegląd ,poniewaz w Polsce nie ma obowiązku rejestracji pojazdów po zakupie,ale jak juz to zrobisz to du.a od tej pory to problem masz nie z urzędami ,ale z ubezpieczycielem ,takie polskie głupie rzady.

#10 Guest_fly99

Guest_fly99
  • Goście

Napisano 23 styczeń 2013 - 02:56

A nie można tak ? Mam samochód z OC i przeglądem. Kilka dni przed końcem polisy OC wypowiadam umowę z ubezpieczycielem (tak jakbym zmieniał firmę ubezpieczeniową) ale nowej umowy OC nie zawieram. Na przeglądy też przestaję jeździć. I samochód zostaje. Skoro umowa OC jest wypowiedziana to ubezpieczyciel nie będzie się niczego domagał a skoro auto nie jeździ po drogach to braku przeglądu też nikt nigdy nie wykryje. Oczywiście to ma sens w przypadku pojazdów które chcemy schować sobie w garażu jako przedmioty kolekcjonerskie...

#11 Guest_dziadzior

Guest_dziadzior
  • Goście

Napisano 22 kwiecień 2013 - 21:06

Najlepiej sprzedać takie auto na złom. Legalna autokasacja jest najmądrzejszym rozwiązaniem szkoda że chciwi polacy tego nie rozumieją i później mają różne problemy z tego tytułu... ja oddałem swoje auto tutaj www.skup-aut-na-zlom.pl i jestem bardzo zadowolony.

#12 Guest_barka

Guest_barka
  • Goście

Napisano 29 październik 2013 - 18:25

co mam zrobic w takiej sytuacji?- moj dziadek zamienil sie kiedys na motocykle ale bez umowy teraz zmarl a terazniejszy uzytkownik ociaga sie z oplata oc. motor jest dalej na dziadka ale dokumenty wszystkie posiada tamten. czy mozna ten motor wyrejestrowac jakos?? nie znam sie na tym wszystkim prosze o pomoc

#13 Guest_K12#

Guest_K12#
  • Goście

Napisano 15 sierpień 2014 - 03:01

a w moim przypadku jest jeszcze gorzej... Witam, kupiłam auto (fiat 126p 99') i nie mam prawa jazdy. Nie zarejestrowałam go w terminie 30 dni a na dodatek auto ma nie opłacone ubezpieczenie i przegląd a na dodatek samochód stoi na policyjnym parkingu bo mój 16 letni syn został zatrzymany jak nim jechał. I co dalej? Co robić? I co się stanie???

#14 Guest_ProLog

Guest_ProLog
  • Goście

Napisano 03 grudzień 2014 - 09:07

Chory kraj...urzędnicy nastawiają się tylko na zdzieranie kasy z podatników. Do kolegi dziadziora który robi jakąś kryptoreklamę mam pytanie, jeśli na chwilę obecną mieszkam i pracuję zagranicą i chciałbym kupić w Polsce za pośrednictwem mojego ojca samochód na który mnie teraz stać a nie mogę z niego korzystać z oczywistych przyczyn tzn że jako nabywca takiego auta,mimo tego że na chwilę obecną nie mieszkam w kraju jestem zmuszony rzez ustawodawców opłacać OC i przeglądy samochodu mimo tego że nie mam fizycznej możliwości z jego korzystania?Totalny absurd!!! Dlaczego u Niemców można wyrejestrować auto jeżeli się z niego nie korzysta,mało tego można zarejestrować każdy pojazd czasowo np.motocykl,kemping itp. można zarejestrować np. od maja do września na rejestracji widnieje wtedy dopisek 05/09 i za ten okres w którym używa się pojazdu uiszcza się wtedy podatek drogowy(kfz Steuer) i OC. Kraj kur.. i szatana!!!

#15 Guest_Tomek

Guest_Tomek
  • Goście

Napisano 09 grudzień 2014 - 20:13

Według konstytucji RP to powinienem móc postawić wyrejestrowany samochód w moim ogródku jako na przykład klomb albo przyozdobić częściami z niego choinkę. A nie dawać zarobić stacjom demontażu. Ponieważ ten samochód jaki by nie był jest do pierdzielonej najmniejszej śrubki M Ó J nie państwowy. Co z ochroną własności prywatnej w tym dziwnym kraju ?

#16 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 02 marzec 2015 - 14:25

I po co ci taki samochód w ogródku? Tylko szkodzi środowisku. Oddać na złomowanie, jeszcze trochę na nim zarobić i mieć sprawę rozwiązaną. To chyba najłatwiejszy sposób na wyrejestrowania samochodu.

#17 eldem

eldem

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 327 postów

Napisano 02 marzec 2015 - 16:53

Jak ktoś ma ładny egzemplarz youngtimera to przecież złomował nie będzie.

#18 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 04 marzec 2015 - 10:25

No to wiadomo, ale jak widzę stare maluchy, polonezy na działkach u mnie na wsi to aż mi się smutno robi. Auta aż zarośnięte. A wystarczy przecież zadzwonić do firmy zajmującej się złomowaniem i oni wszystko załatwią dając nam jeszcze gotówkę.

#19 Guest_Tomek

Guest_Tomek
  • Goście

Napisano 16 marzec 2015 - 22:14

I po co ci taki samochód w ogródku? Tylko szkodzi środowisku. Oddać na złomowanie, jeszcze trochę na nim zarobić i mieć sprawę rozwiązaną. To chyba najłatwiejszy sposób na wyrejestrowania samochodu.

Po co w ogródku ?

Bo chcę, i to powinno wystarczyć. Przecież niby nie mamy komunizmu więc mam prawo chociażby niewiem jak dziwnie to wyglądało To właśnie się nazywa wolność a nie jakieś niespalone tęcze.

#20 Guest_Priv

Guest_Priv
  • Goście

Napisano 21 marzec 2015 - 17:33

Po co w ogródku ?

Bo chcę, i to powinno wystarczyć. Przecież niby nie mamy komunizmu więc mam prawo chociażby niewiem jak dziwnie to wyglądało To właśnie się nazywa wolność a nie jakieś niespalone tęcze.

też bym tak chciał mieć samochód w ogrodzie ze względu na sentymenty ale się dowiedziałem że będę musiał bulić za pojazd co roku płacąc OC to już wolę zezłomować i nie mieć dodatkowych wydatków, niby komunizmu nie ma ale czasami w państwie czuje się jak niewolnik ;/

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych