Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jak zdiagnozować uszkodzoną turbinę?

14 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Moja Firma

Admin Moja Firma

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 102679 postów

Napisano 06 kwiecień 2013 - 14:43

Komentarz do artykułu: Jak zdiagnozować uszkodzoną turbinę?

#2 Guest_Ślepecki radek

Guest_Ślepecki radek
  • Goście

Napisano 06 kwiecień 2013 - 14:43

Uszkodzona turbosprężarka to kłopotliwa kwestia. Dość często zdarza się w autach używanych o bliżej nieokreślonym przebiegu, ale znane są przypadki awarii turbosprężarek również w prawie nowych autach jeszcze na gwarancji. Duży wpływ na żywotność turbosprężarki ma sposób obchodzenia się z autem i dbałość o jego stan techniczny. Większość poruszających się po naszych drogach aut z turbodoładowanymi silnikami to samochody z silnikami diesla, ale sposób obchodzenia się z benzyniakami i objawy usterek są bardzo zbliżone.Dużo informacji jest na turbosprężarki uszkodzone Turbosprężarka w uproszczeniu składa się z części gorącej, czyli turbiny napędzanej energią wyrzucanych z silnika spalin i z części zimnej, czyli sprężarki budującej ciśnienie powietrza w układzie dolotowym. Obie części są ze sobą połączone a wirniki turbiny i sprężarki osadzone są na jednej osi. Oś ta jest wraz z wirnikami bardzo dokładnie wyważona przez producenta, aby sprostać ogromnym prędkością obrotowym. Oś jest również precyzyjnie osadzona na łożyskach smarowanych olejem silnikowym.

#3 Guest_dawidek6

Guest_dawidek6
  • Goście

Napisano 06 kwiecień 2013 - 14:50

Uszkodzona turbosprężarka to kłopotliwa kwestia. Dość często zdarza się w autach używanych o bliżej nieokreślonym przebiegu, ale znane są przypadki awarii turbosprężarek również w prawie nowych autach jeszcze na gwarancji. Duży wpływ na żywotność turbosprężarki ma sposób obchodzenia się z autem i dbałość o jego stan techniczny. Większość poruszających się po naszych drogach aut z turbodoładowanymi silnikami to samochody z silnikami diesla, ale sposób obchodzenia się z benzyniakami i objawy usterek są bardzo zbliżone.Dużo informacji jest na turbosprężarki uszkodzone Turbosprężarka w uproszczeniu składa się z części gorącej, czyli turbiny napędzanej energią wyrzucanych z silnika spalin i z części zimnej, czyli sprężarki budującej ciśnienie powietrza w układzie dolotowym. Obie części są ze sobą połączone a wirniki turbiny i sprężarki osadzone są na jednej osi. Oś ta jest wraz z wirnikami bardzo dokładnie wyważona przez producenta, aby sprostać ogromnym prędkością obrotowym. Oś jest również precyzyjnie osadzona na łożyskach smarowanych olejem silnikowym.

#4 Guest_Zbigniew

Guest_Zbigniew
  • Goście

Napisano 20 grudzień 2013 - 11:45

Ja robiłem turbosprężarkę w Audii A5 tu: www.turbo-sprezarki.com.pl Jak na razie jestem bardzo zadowolony, naprawa wykonana w terminie, fachowa obsługa. Bez zarzutu.

#5 Guest_kuku

Guest_kuku
  • Goście

Napisano 21 luty 2014 - 12:23

Zbigniew bardzo ładna autoreklama.

#6 Guest_Mirosławk7

Guest_Mirosławk7
  • Goście

Napisano 18 styczeń 2015 - 12:44

Najlepiej jest po prostu iść do mechanika i tyle. Jak chcesz, mogę podrzucić sprawdzony kontakt: ( www.dekar.radom.pl )

#7 Guest_agusia78

Guest_agusia78
  • Goście

Napisano 30 styczeń 2015 - 03:31

No najlepiej jest tak jak już większość pisze uderzyć do sprawdzonego warsztatu samochodowego. Bez tego ani rusz. Ja z kolei bym celował do ( www.celmer.torun.pl ). Moi faworyci od zadań specjalnych.

#8 eldem

eldem

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 327 postów

Napisano 01 luty 2015 - 19:51

Naprawa turbiny chyba nie należy do najtańszych imprez.

#9 Guest_Ass

Guest_Ass
  • Goście

Napisano 26 sierpień 2016 - 19:35

Ja polecam www.whitehouse.gov. Są niezawodni.

#10 Guest_Krzysiek

Guest_Krzysiek
  • Goście

Napisano 02 luty 2017 - 18:29

Naprawiałem turbine w RKF turbo we Wrocławiu, zrobione mam jakieś 40tyś km i chodzi jak nowa. Opel astra H 1,9cdti 150koni. Dowiedziałem sie również, że korpus turbiny jest pęknięty i wydobywała mi sie spalina i czuć było w kabinie.Nikt nie był mi w stanie pomóc aż trafiłem do Pana Kamila. Ten od razu wytłumaczył i powiedział co jest nie tak. Szczerze polecam ten warsztat bo wiedzą co robia i specjalizuja sie tylko w turbinach a nie we wszystkim. Widziałem tam pare fajnych autek do sportu :) Polecam

#11 Jarecki85

Jarecki85

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 216 postów
  • LokalizacjaKatowice

Napisano 02 styczeń 2019 - 14:07

Przede wszystkim należy oddać auto specjalistom, którzy będą w stanie poradzić sobie z takim problemem. W moim przypadku był to Turbospec z Rakszawy. Zregenerowali mi turbinę, wszystko już działa jak należy, a sam koszt tego nie był wysoki.

#12 Guest_igielinskicki321

Guest_igielinskicki321
  • Goście

Napisano 11 czerwiec 2019 - 10:38

U mnie się to objawiało mocnym ograniczeniem przyspieszenia stąd decyzja o wizycie w Autoukład koło Lublina gdzie mają odpowiedni zespół i sprzęt do regeneracji części. Po naprawie chodzi z powrotem jak igła.

#13 Guest_MK Motorsport

Guest_MK Motorsport
  • Goście

Napisano 08 listopad 2019 - 15:19

Czarny dym nie świadczy o spalaniu oleju przez silnik lecz o nie właściwym składzie mieszanki .. dym wystepujący przy spalaniu oleju ma jasną barwę wpadającą w niebieski

#14 Fizo

Fizo

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 877 postów

Napisano 08 listopad 2019 - 16:15

Naprawa turbiny chyba nie należy do najtańszych imprez.

regeneracja wchodzi w grę

#15 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 09 listopad 2019 - 07:32

U mnie się to objawiało mocnym ograniczeniem przyspieszenia stąd decyzja o wizycie w Autoukład koło Lublina gdzie mają odpowiedni zespół i sprzęt do regeneracji części. Po naprawie chodzi z powrotem jak igła.

Po opiniach ludzi z forum o tym warsztacie, odpuściłem.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych