Skocz do zawartości

Stacje kontroli pojazdów - różnice

12 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_turbo_marek

Guest_turbo_marek
  • Goście

Napisano 22 czerwiec 2011 - 23:21

Mam pytanie.Czasem widzę napis na stacji kontroli pojazdów podstawowa, a czasem okręgowa.Jaka jest różnica między nimi?Do której jechać na przegląd?Czy mają te same ceny?

#2 Guest_amigo75

Guest_amigo75
  • Goście

Napisano 22 czerwiec 2011 - 23:23

Główne różnice leżą w uprawnieniach stacji.Podstawowa może obsługiwać jedynie pojazdy o DMC do 3,5 tony.Okręgowa za to może robić badania techniczne ciężarówkom, autobusom itp.

#3 Guest_Gonzo12345

Guest_Gonzo12345
  • Goście

Napisano 22 czerwiec 2011 - 23:26

Podstawowa stacja kontroli pojazdów ma też ograniczone uprawnienia nawet jeżeli chodzi o samochody osobowe. Nie można zrobić na podstawowej stacji badania technicznego np. po zatrzymaniu dowodu rejestracyjnego przez policję.Co do cen to są takie same, poczytaj http://moto.wieszjak...ego-pojazdu.htm

#4 Guest_janek300

Guest_janek300
  • Goście

Napisano 22 czerwiec 2011 - 23:28

Czyli jak masz normalny samochód do 3,5 tony to możesz jechać na okresowe badanie techniczne do każdej ze stacji kontroli pojazdów.Dla Ciebie nie ma różnicy czy to okręgowa czy podstawowa.Zapłacisz tyle samo.

#5 Guest_Michał

Guest_Michał
  • Goście

Napisano 15 lipiec 2011 - 15:34

Obecnie Podstawowa Stacja może badac wszystkie pojzady do 3,5T i wykonywać wszystkie badania dotyczące tych pojazdów. Od ok roku Podstawowe Stacje badaja tez auta powypadkowe i skierowane przez organ ruchu. Stacje okregowa badają wszystko to co podstawowe + cała reszta powyżej 3,5t.Cennik jest dla wszystkich stacji taki sam.

#6 Guest_Alcman

Guest_Alcman
  • Goście

Napisano 18 lipiec 2011 - 09:23

Różnice są na pewno jeśli chodzi o diagnostów :PNa jednej stacji diagnostycznej bardzo sumiennie podchodzą do swoich obowiązków i dokładnie sprawdzają stan auta, na innej natomiast (np. na mojej)Pan diagnosta obejdzie auto dookoła, każe włączyć kierunki, wsteczny i w sumie tyle, jeśli auto jest w miarę współczesne to nikt się nie bawi w jego dokładne sprawdzenie czy ustawienie świateł.A szkoda bo po naszych drogach jeżdżą potem takie złomy.

#7 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 26 kwiecień 2013 - 14:53

Różnice są na pewno jeśli chodzi o diagnostów :PNa jednej stacji diagnostycznej bardzo sumiennie podchodzą do swoich obowiązków i dokładnie sprawdzają stan auta, na innej natomiast (np. na mojej)Pan diagnosta obejdzie auto dookoła, każe włączyć kierunki, wsteczny i w sumie tyle, jeśli auto jest w miarę współczesne to nikt się nie bawi w jego dokładne sprawdzenie czy ustawienie świateł.A szkoda bo po naszych drogach jeżdżą potem takie złomy.

Szkoda to jest jak bóbr nasra w wodę.

#8 Guest_goskawachala

Guest_goskawachala
  • Goście

Napisano 29 kwiecień 2013 - 18:42

Witam. Mam problem. Kupiłam auto 17.04.2013r. badania techniczne ważne do 12.05.2013r. Zajeżdżam na stację a tam mi nie chcą podbić nowych badań. Co mam zrobić? Proszę o pomoc.

#9 Guest_debolo

Guest_debolo
  • Goście

Napisano 10 wrzesień 2013 - 08:10

jeszcze większa jak krowa do studni :)

#10 Guest_as

Guest_as
  • Goście

Napisano 17 lipiec 2014 - 11:52

#11 Guest_Rajia

Guest_Rajia
  • Goście

Napisano 18 lipiec 2014 - 09:00

Są, są, potwierdzam, dużo już zostało napisane powyżej, ja tylko dodam, ze często sprzęt jest lepszy. Tu daję samochody ja; http://www.dekar.radom.pl/mechanika/ , możesz sobie zobaczyć i sam ocenić

#12 Patrycjusze

Patrycjusze

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 142 postów

Napisano 16 luty 2017 - 16:18

Ja korzystam z tej stacji diagnostycznej http://www.smart-test.lublin.pl mają sporo nowego sprzętu, a ceny u nas w miejscowości wszędzie są takie same.

#13 Guest_Michal77

Guest_Michal77
  • Goście

Napisano 16 luty 2018 - 22:44

Fakt. Różnice są spore dlatego warto mieć sprawdzoną stację kontroli pojazdów. Ja od wielu lat jeżdżę do faben.pl i mam pewność, że samochód zostanie dokładnie sprawdzony.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych