Skocz do zawartości


czym się różni klimatyzacja manualna od automatycznej?


2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_bogusjeden

Guest_bogusjeden
  • Goście

Napisano 20 lipiec 2011 - 15:16

jakie są różnice pomiędzy klimatyzacją manualną a automatyczną? czy w aucie z klimatyzacją manualną można zamontować klimatyzację automatyczną?

#2 Guest_piotr220

Guest_piotr220
  • Goście

Napisano 20 lipiec 2011 - 22:04

Zasada działania klimatyzacji jest zawsze taka sama.W klimatyzacji ręcznej to kierowca musi ustawić temperaturę powietrza wylatującego z kratek wentylacyjnych i siłę nadmuchu.Dopóki nie zmieni temperatury na pokrętle, z kratek będzie leciało takie samo powietrze.W klimie automatycznej kierowca ustawia temperaturę jaka ma panować we wnętrzu samochodu. Siła i temperatura nadmuchu realizowana jest wtedy automatycznie, tak by utrzymać zadaną temperaturę. Jeżeli w aucie zrobi się za chłodno to przez jakiś czas do wnętrza poleci cieoplejsze powietrze.

#3 Guest_adam1981

Guest_adam1981
  • Goście

Napisano 20 lipiec 2011 - 22:07

co do montowania klimatyzacji automatycznej w samochodzie, który posiada klimatyzację ręczną to raczej jest trudne do zrobienia. Oczywiście nie ma rzeczy niemożliwych. Podobno w www.diagtronik.pl potrafią zrobić to w autach z grupy VW. Ale to wymaga wymiany wielu elementów i pomimo, że wykonalne to na pewno nieopłacalne.Dodaj odpowiedź  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych