Skocz do zawartości

odszkodowanie oc z generali

19 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_monia

Guest_monia
  • Goście

Napisano 28 styczeń 2012 - 11:54

Witam, mój problem polega na tym, że po koniec grudnia mąż miał kolizję samochodową oczywiście był poszkodowanym, byla wezwana policja i spisana notatka. nastepnie rzeczoznawca przyjechał po kilku dniach zeby zrobić zdjęcia do wyceny. Daliśmy samochód do mechanika i jeszcze raz zostal wezwany rzeczoznawca ponieważ po rozebraniu samochodu z części zewnętrznych, które zostały uszkodzone okazało się że jeszcze kilka innych jest też do wymiany po kolizji. Otrzymaliśmy kosztorys, który po pierwsze nie zawiera wszystkich części, które miały zostać wliczone a po drugie ceny sa bardzo zanizone( w sumie wyliczyli 1705,96zł bez vatu poniewaz według nich vatu nie wracają) Nasz mechanik sporzadził wstępny kosztorys( który może ulec zmianie ponieważ części nie sa jeszcze kupione i auto nie naprawione ponieważ nie będziemy mieli z czego zapłacić dlatego czekamy na odszkodowanie) na kwotę 3484zł. Pisaliśmy do Generali ze ich wycena to jakies żarty po czym kazali wysłać kosztorys od mechanika i odesłali go poprawionego że odszkodowanie będzie wynosić 1743,98zł, więc znowu dzwoniliśmy do generali z prośbą o powtórzenie wykonania kosztorysu i ponownego obejrzenia zdjęć po czym Pani wysłała kosztorys na kwotę 6828,18zł bez vatu, przy czym napisała że musimy do nich przysłac fakturę za naprawę + faktury za części które kupił mechanik, na których będą wypisane numery katalogowe części, które zawarte są w kosztorysie. Moje pytania to: Czy mają prawo wracać odszkodowanie bez vatu jeżeli jestem osoba prywatną i amochod jest prywatny? Czy mają prawo zarządać faktur? Dlaczego ceny jednego kosztorysu różnią się od cen drugiego kosztorysu jeżeli wyceny robione są w tym samym programie audatex? według mnie powinnismy dostac odszkodowanie to powyzej 6 tyś (ponieważ sa to ceny części oryginalnych a nie zamienników) i Generali ni powinno od nas zarządać żadnych faktur ponieważ maja zdjęcia części i to jest dowód że są one do wymiany, a to gdzie, jak, za ile i u kogo naprawiamy samochód to już nasza sprawa. proszę o pomoc co dalej robić i jakie mamy szanse na wygraną z nimi?

#2 Guest_Norbi

Guest_Norbi
  • Goście

Napisano 28 czerwiec 2014 - 22:54

Zawsze tak jest, że ubezpieczyciel chce zaoszczędzić. Zawsze, jeśli się nie zgadzasz z ich wyceną możesz iść do sądu. A jak Twój mąż miał wypadek to nic mu się nie stało? Możecie bowiem żądać jeszcze odszkodowania za szkody na osobie – za wszelkie urazy, uszkodzenia ciała. Trzeba jednak mieć dokumentację od lekarza. Ja dopiero po pół roku się dowiedziałem, że mam do tego prawo. Trafiłem do Kancelarii Pionier. Nie spodziewałam się żadnych kokosów, ani nawet, że uda się wygrać z ubezpieczycielem. Sprawa dzięki Pionierowi zakończyła się pomyślnie. Ubezpieczyciel musiał wypłać mi dodatkowe odszkodowanie. Tu jest info o ofercie tej Kancelarii http://kancelaria-pi...k-komunikacyjny

#3 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 26 sierpień 2014 - 22:40

Zadzowń do EUCO. Jeśli mąż był poszkodowany to może dostać nie tylko większe odszkodowanie za samochód, ale również zadośćuczynienie za szkody na osobie.

#4 Guest_marta

Guest_marta
  • Goście

Napisano 30 sierpień 2014 - 20:35

A jak u nich z opłatmi? Ile się płaci za analizę sprawy i za reprezentację w sądzie?

#5 Guest_abelard

Guest_abelard
  • Goście

Napisano 22 wrzesień 2014 - 21:59

Płaci się po odzyskaniu odszkodowania (procentowo - ok. 20% + Vat). Jest to opłacalne, ponieważ niewiele osób ma pieniądze na to, żeby opłacić prawnika. Poza tym są profesjonalistami, więc znają się na rzeczy. Za analizę sprawy nic się nie płaci.

#6 Guest_biedronka

Guest_biedronka
  • Goście

Napisano 27 wrzesień 2014 - 22:34

A to prawda, że mają oni swoich prawników i nie muszą korzystać z kancealrii zewnętrznych tak jak inni?

#7 Guest_bogna

Guest_bogna
  • Goście

Napisano 18 październik 2014 - 21:56

Pewnie, że tak! Po prostu są profesjonalni i tyle. Co tu dużo mówić.

#8 Guest_xxx

Guest_xxx
  • Goście

Napisano 22 październik 2014 - 21:28

Z tego co wiem to EuCO to w ogóle profesjonalna firma. Podchodzą do spraw merytorycznie, ale po ludzku i za to się ich chwali.

#9 Guest_gumiś

Guest_gumiś
  • Goście

Napisano 21 grudzień 2014 - 22:23

A która firma odzyskuje największe odszkodowania?

#10 Witek Chudziak

Witek Chudziak

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 4 postów
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 09 luty 2015 - 13:32

pisałem już w innym wątku, ale widze, że pytanie się powtarza, więc:)

Ja korzystałem z usług firmy castellum w łodzi.Jeśli chodzi o dochodzenie odszkodowań uważam, że są najlepsi, przynajmniej spośród tych, z których korzystałem do tej pory. Człowiekowi dopiero po kilku nieprzyjemnych sytuacjach otwierają się oczy i widzi, że można cos profesjonalnie załatwić.

#11 gerber

gerber

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 34 postów

Napisano 10 lipiec 2015 - 23:03

Robić bezgotówkowo.

#12 rtcars

rtcars

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 16 postów

Napisano 30 grudzień 2015 - 16:11

Po kolizji można wypożyczyć samochód zastępczy z oc sprawcy, http://www.rtcars.pl jest wtedy darmowy bo zapłaci za niego towarzystwo ubezpieczeniowe sprawcy wypadku.

RTcars  wynajem auta wcale nie jest taki drogi- samochód zastępczy z oc sprawcy - bezgotówkowy wynajem

#13 rtcars

rtcars

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 16 postów

Napisano 30 grudzień 2015 - 16:12

A jak u nich z opłatmi? Ile się płaci za analizę sprawy i za reprezentację w sądzie?

od 10 do 25 %

RTcars  wynajem auta wcale nie jest taki drogi- samochód zastępczy z oc sprawcy - bezgotówkowy wynajem

#14 malinaa

malinaa

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 20 postów

Napisano 22 luty 2016 - 19:15

Ale to się i tak opłaca, bo samemu ciężko walczyć w sądzie. A taka firma jest zazwyczaj bardzo profesjonalnie przygotowana.

#15 elka2002

elka2002

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 681 postów

Napisano 01 listopad 2016 - 22:35

Zajrzyjcie sobie tutaj http://www.eucocar.pl . Można tam wynająć samochód z oc sprawcy. Jest to świetne rozwiązanie, które pozwoli nam zniwelować skutki braku auta.

#16 Guest_Krzysiek

Guest_Krzysiek
  • Goście

Napisano 05 listopad 2016 - 14:46

Zawsze warto skorzystać z bezpłatnej porady np. Kancelarii Pionier. Sprawę poprowadzą od A do Z bez najmniejszych problemów i co najważniejsze bez jakichkolwiek opłat wstępnych.

#17 derbgrrla

derbgrrla

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 39 postów

Napisano 06 styczeń 2017 - 20:35

To jest sprawa dla rzecznika ubezpieczonych, on powinien pomóc rozwiązać tę kwestię.

Dobre informacje dla poszukujących taniej polisy OC na stronie https://superomat.pl/oc-najtaniej/

#18 gerber

gerber

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 34 postów

Napisano 06 marzec 2017 - 21:16

A są takie bezpłatne porady? ;)

#19 Guest_kwiatek

Guest_kwiatek
  • Goście

Napisano 20 lipiec 2017 - 22:05

Jeśli chodzi o zadośćuczynienie to moim zdaniem tylko EuCO może Tobie pomóc. Oni też mają jakie dopłaty do odszkodowań. Skontaktuj się z nimi,to na pewno wszystko Tobie wyjaśnią.

#20 yedyny

yedyny

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 30 postów

Napisano 02 lipiec 2018 - 23:44

Wiecie co ja proponuję? Zlecić likwidację szkody warsztatowi naprawiającemu. To jest najmniej stresujące i najmniej skomplikowane rozwiązanie. My dostajemy auto zastępcze, a serwis zajmuje się naprawą i formalnościami. Nas to nic nie obchodzi. A w stolicy do takich napraw warto rozważyć ofertę serwisu likwidującego szkody.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych