Skocz do zawartości


jak napisać odwołanie od mandatu?


2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_krisu123

Guest_krisu123
  • Goście

Napisano 15 luty 2011 - 15:38

czy jak przyjmę mandat to mogę póżniej napisać odwołanie od niego? jest jakaś furtka w polskim prawie, żeby mozna bylo anulować mandat?

#2 Guest_Tolya

Guest_Tolya
  • Goście

Napisano 16 luty 2011 - 12:55

Kodeks postępowania w sprawach o wykroczenia przewiduje możliwość uchylenia prawomocnego mandatu karnego nałożonego za czyn niebędący czynem zabronionym. Czyli jeśli dostałeś mandat za coś, co nie jest zabronione, możesz napisać wniosek o uchylenie.W innym wypadku przyjęcie mandatu zamyka sprawę i nie ma żadnych odwołań. Można mandatu nie przyjąć i wtedy sprawa jest kierowana do sądu grodzkiego (mowa oczywiście o mandatach za wykroczenia).

#3 Guest_oldcowboy

Guest_oldcowboy
  • Goście

Napisano 17 luty 2011 - 13:47

A jak jest z mandatami "w celu przymuszenia"? Odebrano komuś prawo jazdy,ale on go nie oddał, bo gdy go złapano za jazdę na podwójnym gazie, to go nie miał przy sobie. Potem wydział komunikacji zarządził na podstawie wyroku sądu, że ma on to prawo jazdy oddać. Nie usłuchał i dostał mandat 5000 złotych "w celu przymuszenia". Czy może się do niego odwołać? Pokwitował przyjęcie go NIEŚWIADOMIE, bo urząd podstępnie wysłał mu ten mandat lisstem poleconym i on nie wiedział, co jest w środku. Co na to prawnicy? Można się od takiego mandatu odwoływać? Do kogo?Dodaj odpowiedź  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych