Skocz do zawartości

Sposób na trzeszczące plastiki w samochodzie

18 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Jericho

Guest_Jericho
  • Goście

Napisano 20 czerwiec 2011 - 11:16

Czy jest jakiś sposób na trzeszczące plastiki w samochodzie?Z czego wynika trzeszczenie plastików w aucie? Czy to jest wina złego wykonania samochodu, czy po prostu na naszych drogach każde auto zacznie trzeszczeć. Skąd się bierze to diabelne trzeszczenie plastików? Trzeba wymieniać elementy ozdobne deski czy da się to jakoś nasmarować, wyciszyć nie wiem sam?Bo to nic przyjemnego, najgorzej jak jest w miarę cicho w kabinie, czuję się jakbym jechał jakimś starym gratem.A może z doświadczenia wiecie jakie auta NIE trzeszczą?

#2 Guest_adam1981

Guest_adam1981
  • Goście

Napisano 22 czerwiec 2011 - 01:06

Ja kiedyś w Ładzie Samarze rozebrałem wszystkie elementy wnętrza, włącznie z całą deską i podkleiłem taką gąbką do uszczelniania okien.Różnica była taka, że nie poznałem własnego samochodu.Tyle, że zajęło mi to prawie dwa dni.Ale efekt dało i wnętrze samochodu się wyciszyło

#3 Guest_Alcman

Guest_Alcman
  • Goście

Napisano 22 czerwiec 2011 - 15:25

Na naszych dziurawych drogach elementy w samochodzie pracują znacznie bardziej niż w kraju gdzie drogi nie przypominają sieci leśnej. Trzeszczące plastiki w samochodzie to zjawisko znacznie częstsze właśnie u nas, niż np. w Niemczech.Żadne smarowanie nic Ci nie pomoże, sposób który kolega opisał wyżej może dać efekty ale będzie pracochłonny.Co innego jeśli to nie plastiki trzeszczą a np stuka deska rozdzielcza.Mogło zdarzyć się że któreś mocowanie nie trzyma.

#4 Guest_antek

Guest_antek
  • Goście

Napisano 29 marzec 2013 - 19:58

Wyciszyć wóz i będzie po sprawie. Profesjonalnie zajmą się w tym serwisie SztukaWyciszania.pl ale też trochę za to wezmą. Jeśli ktoś ma kasę, to nie ma co żałować ;)

#5 gerber

gerber

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 30 postów

Napisano 27 listopad 2014 - 21:31

Wyciszenie plastików? Słyszałem o tym, ale do końca nie wiem jak to ma wyglądać... Na pewno sam bym nie dał rady... Wiem, że są firmy takie jak SztukaWyciszania.pl które wykonują takie prace.

#6 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 27 grudzień 2014 - 14:04

A ja mam najtańszy sposób, podgłasam muzykę disco polo i już nie słyszę trzeszcząsych plastików, stuków w zawieszeniu i innych niepokojących hałasów , Zenek Martyniuk wymiata i inne Łikendy biggrin.png

#7 gerber

gerber

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 30 postów

Napisano 23 luty 2015 - 00:25

Marny pomysł, chociaż na pewno tani:P Lepiej zainwestować w wygłuszanie, kolego. Patrz wyżej :)

#8 kliner

kliner

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 72 postów

Napisano 18 marzec 2015 - 14:19

Oddaj to lepiej do specjalisty i nie będzie problemu. 

#9 gerber

gerber

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 30 postów

Napisano 31 marzec 2015 - 17:07

Kliner popieram ;) Nikt samodzielnie nie wykona wygłuszania tak jak zrobią to w serwisie...

#10 yedyny

yedyny

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 29 postów

Napisano 28 kwiecień 2015 - 23:10

Wyciszenie plastików? Słyszałem o tym, ale do końca nie wiem jak to ma wyglądać... Na pewno sam bym nie dał rady... Wiem, że są firmy takie jak SztukaWyciszania.pl które wykonują takie prace.

Znam sztukęwyciszania bardzo dobrze smile.png Wyciszali Mazdę6 mojego szefa, kapitalna robota. Jeszcze tak wytłumionym autkiem nie jechałem.

#11 eldem

eldem

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 314 postów

Napisano 28 maj 2015 - 02:12

Teraz to wyciszanie jest popularne, kiedyś nikomu nie przeszkadzał ryk silnika. Wręcz był pożądany.

#12 gerber

gerber

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 30 postów

Napisano 28 maj 2015 - 15:07

Teraz to wyciszanie jest popularne, kiedyś nikomu nie przeszkadzał ryk silnika. Wręcz był pożądany.

Wiesz, jak ktoś dużo czasu spędza w samochodzi, bo ma np. taką pracę, to dla własnego komfortu psychicznego warto zainwestować w wygłuszanie. Nie wszystkie auta są fabrycznie wystarczająco wygłuszone, więc nic dziwnego, że firmy wygłuszające mają teraz wzięcie wink.png

#13 Augustsenny

Augustsenny

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 10 postów
  • LokalizacjaWarka

Napisano 31 maj 2015 - 10:32

ja wyciszam plastiki płynnym silikonem wciskanym między dziury/łączenia. jak dobrze dobierzesz kolor to nie będzie widać. pamiętaj, żeby zaraz po użyciu wytrrzeć dokładnie mokrą szmatką, to nie będzie śladu

#14 Guest_tomek

Guest_tomek
  • Goście

Napisano 26 lipiec 2015 - 17:10

juz tak nie reklamujcie tej sztukawyciszania, bo to sie robi zalosne powoli. Jets pelno innych firm, ktore dorbze wygluszaja

#15 Guest_Michał

Guest_Michał
  • Goście

Napisano 28 lipiec 2015 - 07:53

a jakie mozesz polecic te inne firmy ?

#16 Guest_Tomasz Sidorko

Guest_Tomasz Sidorko
  • Goście

Napisano 27 grudzień 2015 - 14:36

Siemka

a ja w moim aucie na skrzypiący środkowy podłokietnik zastosowałem  """WAZELINĘ""" TAKK zwykła wazelina na skrzypiące punkty (zatrzaski i wszędzie tam gdzie plastiki się dotykają) i teraz jest git majonez. na moje oko jest to koszt max pięciu groszy bo baaaardzo mało jej potrzeba.

MAZDA 6 SKYACTIVE-D 2013 2.2

#17 Challenger

Challenger

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 43 postów

Napisano 02 luty 2016 - 11:21

WD-40 albo srebrna taśma jak już plastik będzie odpadać.

#18 Szymon507

Szymon507

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 104 postów

Napisano 31 marzec 2016 - 06:37

Przecież to normalne, że po jeździe po naszych drogach będą plastiki trzeszczeć. Nic z tym nie rób bo sobie jeszcze gorzej narobisz.

#19 Guest_kajetanowicz

Guest_kajetanowicz
  • Goście

Napisano 14 styczeń 2019 - 15:39

ja trzeszczenie nic nie działa tak dobrze jak biały smar od K2 bit.ly/3841_K2BiałySmar

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych