Skocz do zawartości

jakie są najważniejsze elementy terenowego zawieszenia?

6 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_lumpex

Guest_lumpex
  • Goście

Napisano 20 lipiec 2011 - 13:57

czy może mi ktoś wyjaśnić jakie są najważniejsze elementy terenowego zawieszenia? wiem, że konstrukcja prawdziwych terenówek powinna być oparta na ramie, ale nie orientuje się do czego służą poszczególne elementy zawieszenia terenowego. czym się różni zawieszenie terenowe od zawieszenia zwykłego auta osobowego? jeśli auto będzie używane do rekreacyjnej jazdy w terenie to jakie części zawieszenia zwrócić szczególną uwagę?

#2 Guest_Gonzo12345

Guest_Gonzo12345
  • Goście

Napisano 20 lipiec 2011 - 18:52

Zawieszenie seryjnego samochodu terenowego nie różni się niczym szczególnym od innych wozów. Ma w końcu takie samo zadanie. Owszem jest wyższe i wytrzymalsze. W wielu terenówkach zawieszenie ma prostą konstrukcję, tak jak w starszych samochodach osobowych np. z tylnym napędem. Most, resor i amortyzator. To najprostsze rozwiązanie stosowane w najbardziej terenowych autach. W mniej terenowych SUV-ach znajdziesz wszystkie inne typy zawieszenia.

#3 Guest_zigiV8

Guest_zigiV8
  • Goście

Napisano 20 lipiec 2011 - 18:58

Jeżeli nie chcesz mieć problemów z wybijającymi się gumami zawieszenia to zainwestuj w poliuretanowe tuleje zawieszenia. Jaki masz samochód?

#4 Guest_piotr220

Guest_piotr220
  • Goście

Napisano 20 lipiec 2011 - 19:14

Chyba jak chcesz się bawić w teren to musisz trochę podnieść samochód, żeby nie zawisnąć na pierwszym kamieniu.

#5 Guest_amigo75

Guest_amigo75
  • Goście

Napisano 20 lipiec 2011 - 19:16

Tylko jak będziesz montował poliuretany to nie zapomnij żeby je wcześniej nasmarować. Kolega założył na sucho poliuretanowe gumy drążków stabilizatora i nie da się jechać tak skrzypią

#6 Wojtek541

Wojtek541

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 361 postów

Napisano 20 lipiec 2020 - 10:19

Jak chcecie zadbać o swoje auto terenowe to ja jestem jak najbardziej za tym, żebyście sobie sprawdzili sklep 4x4 Terenowiec w którym znajdziecie naprawdę dobrej jakości produkty i to zarówno dodatkowe oświetlenie, dobre zawieszenia, wyciągarki i wiele innych. Z takim sprzętem jazda będzie jeszcze większą frajdą!

#7 hakan9

hakan9

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 13 wrzesień 2020 - 16:23

To i ja się przyłączę do dyskusji.Dla mnie  podstawa to solidna osłona silnika , Mam Suzuki Grand Vitara II i specjalnie jej nie oszczędzam. Jako weterynarz często mam pod "górkę", zwłaszcza wczesną wiosną i zimą. Już nie raz osłona uratował mnie przed poważniejszymi uszkodzeniami. Wydatek to, żaden Większość osłon można zamontować samodzielnie. Ja akurat skorzystałem z https://www.oslonypa...020,id4066.htmli mogę polecić. Jak ktoś jest zainteresowany to można jeszcze dostać  Kod: 10%_rabatu_suzuki jezeli ktoś ma auto mojej marki. To jak dla mnie podstawa a o reszcie piszą koledzy:)

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych