Skocz do zawartości

Pękniętyk zderzak

9 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_obaMA

Guest_obaMA
  • Goście

Napisano 13 czerwiec 2011 - 12:51

Czy da się jakoś naprawić pęknięty plastikowy zderzak? Czy nadaje się on tylko do wymiany?

#2 Guest_spokoloco

Guest_spokoloco
  • Goście

Napisano 13 czerwiec 2011 - 18:49

Takie drobne naprawy (pęknięcia zderzaków itp) można zrobić dosyć tanio w warsztatach S-Plus. Oni to zarówno kleją, jak i lakierują - śladu nie widać, a płacisz 1/10 ceny. Niestety, póki co nie mają warsztatów we wszystkich polskich miastach.

#3 Guest_piotr220

Guest_piotr220
  • Goście

Napisano 22 czerwiec 2011 - 00:51

Większość lakierników samochodawych ma zaprzyjaźnione warsztaty, które spawają plastiki. Takie naprawy pozwalają zaoszczędzić spore kwoty.Nawet zakłądy ubezpieczeń przy drobnych pęknięciach kwalifikują zderzaki do naprawy zamiast do wymiany

#4 Guest_spokoloco

Guest_spokoloco
  • Goście

Napisano 22 czerwiec 2011 - 21:35

Tylko że lakiernicy odsyłają element do zespawania, więc zdejmują zderzak, wysyłają, czekają, odbierają naprawiony, malują. Więc - czekasz co najmniej 3-4 dni. A w S-Plus nawet nie zdejmują zderzaka, więc masz robotę gotową w godzinę.

#5 Guest_Jericho

Guest_Jericho
  • Goście

Napisano 26 czerwiec 2011 - 23:49

Ja swój pęknięty tylny zderzak oddałem do lakiernika który mi ładnie zespawał plastik (trzyma się do dziś) i polakierował całość.Także pęknięty zderzak nie znaczy od razu wymiany.spawania plastiku to często lepsze i tańsze rozwiązanie. Również trwałe

#6 Guest_adam1981

Guest_adam1981
  • Goście

Napisano 29 czerwiec 2011 - 00:35

Ja chyba bym nie ufał spawaniu zderzaka bez demontażu.Przecież od spodu też trzeba go podkleić, żeby wzmocnić.Samo spawanie od wierzchu chyba nie jest za mocne

#7 Guest_amigo75

Guest_amigo75
  • Goście

Napisano 01 lipiec 2011 - 16:10

Zanim oddasz zderzak do spawania zobacz ile kosztuje używany oryginał do Twojego samochodu. Często używany w kolorze kupisz taniej niż zapłacisz za spawanie i lakierowanie.

#8 forted

forted

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 265 postów

Napisano 20 lipiec 2017 - 08:09

Moi drodzy, może pomożecie mi z dylematem natury "motoryzacyjnej"? Chodzi o to, że w zeszłym tygodniu inny kierowca wymusił na mnie pierwszeństwo i zdarzył się niestety wypadek. Samochodu używam w celach słuzbowych (prowadzę własną działalność) i znajomy poradził mi, żebym do czasu naprawy samochodu wypożyczył  inne auto na koszt sprawcy. Wskazał nawet firmę "best-rent" - http://www.best-rent...em-aut-warszawa, użyczającą auta w taki sposób. Jak myślicie, to dobry pomysł? Muszę szybko podjąć decyzję, dlatego zwracam się do Was z prośbą o poradę. 

#9 yedyny

yedyny

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 30 postów

Napisano 02 lipiec 2018 - 23:59

Większość lakierników samochodawych ma zaprzyjaźnione warsztaty, które spawają plastiki. Takie naprawy pozwalają zaoszczędzić spore kwoty.Nawet zakłądy ubezpieczeń przy drobnych pęknięciach kwalifikują zderzaki do naprawy zamiast do wymiany

Dokładnie tak jak mówisz. Zwrócić  się do jakiegoś sprawdzonego warsztatu blacharskiego typu http://www.sztukalakierowania.pl, a oni załatwią resztę.

#10 elka2002

elka2002

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 747 postów

Napisano 24 listopad 2020 - 20:54

Radzę zerknąć sobie tutaj https://citymag.pl/j...kniety-zderzak/ . Jest tam ciekawy artykuł na temat tego w jaki sposób naprawić pęknięty zderzak. Z powodzeniem można to zrobić samodzielnie. Koniecznie o tym pomyślcie. Bez sensu jest bowiem wydawanie pieniędzy na naprawę czy też kupowanie nowego. 

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych