Skocz do zawartości

Co lepsze BMW X5 czy Volvo XC90? Który kupić?

27 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Majones

Guest_Majones
  • Goście

Napisano 21 maj 2011 - 12:34

Na które z tych dwóch aut byście postawili?Moim zdaniem Volvo XC90 jeśli chodzi o wygląd jest lepsze, bardziej ponadczasowe.Szukam auta z rocznika około 2004.X5 również mi się bardzo podoba.Oba te auta uwielbiam na tyle, że raczje wybiorę to które okaże się tańsze w eksploatacji.Czekam na Wasze opinie na temat Volvo XC 90 jak i BMW X5.Jaki silnik wybrać?Diesel jeśli chodzi o używkę będzie ryzykowny, skłaniam się ku benzynie.Tylko jakiej?Autem zamierzam pojeździć jeszcze przez jakieś 5 lat więc nie może być skarbonką - szukam zatem konfiguracji rozsądnej!

#2 Guest_Kajsa

Guest_Kajsa
  • Goście

Napisano 23 maj 2011 - 00:31

Patrząc z kobiecego punkt widzenia - XC 90 jest autem ładniejszym.Volvo jest ponadczasowe, BMW - jest klockiem.Koszt utrzymania pewnie będzie porównywalny i zależy od tego jaki wybierzesz silnik.Spójrz na ceny części zamiennych w internecie, ja tak robiłam i dało mi to jakiś pogląd na to ile będzie mnie kosztowało utrzymanie autka :)

#3 Guest_Jericho

Guest_Jericho
  • Goście

Napisano 23 maj 2011 - 17:19

Wybrałbym BMW X5 ze względu na silniki.Volvo XC 90 wyraźnie odstaje, zwłaszcza jeśli chodzi o jakość silników.Lubią wypić sporo oleju.Szukałbym BMW X5 z silnikiem diesla 3.0.Rewelacyjna jednostka, spala niewiele, daje niesamowitą frajdę z jazdy, to naprawdę udany motor. 3.0 Diesel to chyba najlepszy wybór do ciężkiego auta jakim jest BMW X5.

#4 Guest_Morel

Guest_Morel
  • Goście

Napisano 23 maj 2011 - 21:03

BMW i XC90 - zapomniałeś o ich konkurencie VW Touaregu.Świetne silniki, cena w miarę przyzwoita i jak dla mnie najlepszy wygląd.Już podstawowe 2.5 TDI daje sobie bdb radę z tym kolosem, wyposażenie i wykończenie na najwyższym poziomie.Nie trzymałbym się tak kurczowo tylko BMW X5 i Volvo XC 90.Moja propozycja - VW Touareg

#5 Guest_Matee

Guest_Matee
  • Goście

Napisano 26 maj 2011 - 20:59

BMW X5 jest produkowane od 1999 roku więc to dość leciwa konstrukcja.Bez 30 tysięcy złotych ciężko o dobry egzemplarz.Volvo XC90 jest konstrukcją o 4 lata nowszą (na rynku od 2003 roku)Na niego musisz wydać minimum 35-40 tysięcy.Alternatywą jest VW Touareg (na rynku również od 2003 roku).Będzie jednak z tej trójki najdroższy.Bez 45 tysięcy nie ma nawet co szukać.Jak widzisz wszystko rozbija się o finanse.Podaj dokładny budżet i skup się na dwóch modelach - wybierz ten w lepszym stanie.Jeśli chodzi o bezawaryjność to wybierałbym pomiędzy X5 a Touaregiem (mimo że uważam Volvo CX90 za fajniejsze auto niż BMW X5)

#6 Guest_TaDI6

Guest_TaDI6
  • Goście

Napisano 27 maj 2011 - 00:49

Ja bym brał - wiadomo TDI :D W Touaregu.Lub 3.0 diesel BMW.Volvo wygodnie, całkiem ładne ale drogi serwis i najbardziej awaryjne z tej trójki według wszystkich rankingów.

#7 Guest_spokoloco

Guest_spokoloco
  • Goście

Napisano 27 maj 2011 - 16:18

Nie zapomnijmy tez o Audi Q7 - tez kawal bryki w tej klasie. No i popularny TDI calkiem niezle daje sobie z nim rade. Nie mowie oczywiscie o tej topowej wersji z V12, ale takie 3.0 TDI, bez dramatu. Chociaz w kazdym z nich wyglada sie troche jak diler narkotykow :) albo inny mafiozo. No i tez Land Cruiser calkiem fajny jest.

#8 Guest_Matee

Guest_Matee
  • Goście

Napisano 30 maj 2011 - 13:49

Popieram - Land Cruiser to super propozycja! :DChociaż nie dla każdego.W gronie Volvo XC90, Touarega, czy X5, Land Cruiser to terenówka z prawdziwego zdarzenia.Nie każdemu będzie odpowiadała jakoś wykończenia wnętrza.To jednak auto o nieco innym zastosowaniu niż konkurenci, skierowane do klientów o innych potrzebach (mam tu na myśli poprzedni model Toyoty Land Cruiser bo mieści się on w założeniach finansowych)Mimo wszystko wybierałbym pomiędzy Touaregiem a X5 - jeśli chodzi o SUVy.Mi akurat Q7 średnio się podoba (chociaż to świetne auto) jest jednak jakieś takie obłe i spłaszczone, jak naleśnik, a przy najnowszym Land Cruiserze V8 wygląda jak kombi, zobaczcie sobie:http://i55.tinypic.com/333y6ur.jpg

#9 Guest_TaDI6

Guest_TaDI6
  • Goście

Napisano 31 maj 2011 - 21:17

Haha faktycznie troszkę inny typ auta to Audi Q7 przy Toyotcie Land Cruiser.Bierz duże TDI 3.0 i nie ma co myśleć.Rewelacyjny, trwały silnik, spalanie bajka a moment obrotowy taki, że Touareg lata i zjada benzynówki na śniadanie.W szranki staje z nim BMW 3.0 diesel.Ale to auto tłukli od 1999 roku więc wybrałbym to co nowsze.

#10 Guest_piiotr

Guest_piiotr
  • Goście

Napisano 03 grudzień 2013 - 22:59

człowieku ty jestes nienormalny!!! widać że nigdy nie miałeś stycznosci z vw touaregiem!!! 2.5 tdi??!! - najgorszy silnik diesla na świecie!!! vw - tandeta w środku, plastiki sie ścierają bo sa nadlane gumą po czym sie kleją jak smoła!!!! TOUAREG - NAJGORSZA OPCJA

#11 Guest_PIOTR

Guest_PIOTR
  • Goście

Napisano 03 grudzień 2013 - 23:04

NIE KUPUJCIE VW TOUAREGA!!!! to jest tandeta nie auto!!! bezawaryjny??!! was pogięło!!!! silniki sie psują, na warsztacie ciagle miałem do wymiany silniki 2.5 w touaregu!! tłoki pekają! poza tym ten silnik klekocze jakby miało sie zaraz cos upie.....lić! wnętrze każdego vw golfa to ścierwo, ale nie sadziłem że vw touareg bedzie tą samą niską klasą wykończenia co mniejsze modele! auto z 2004 roku a plastiki wytarte że napisów nie widać na nichmówie poważnie ale polaczki i tak kupia bo to wies vagen najbardziej popularny złom

#12 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 19 luty 2015 - 15:54

Bardzo dobrze powiedziane. Całkowicie zgadzam się z przedmowca. Kupcie sobie passaty, bo dla mnie polska to Passatland.

#13 eldem

eldem

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 287 postów

Napisano 02 marzec 2015 - 17:08

Absolutnie Volvo. Prestiż i jakość.

#14 Guest_andrzej

Guest_andrzej
  • Goście

Napisano 23 październik 2015 - 21:52

też mam podobny dylemat ale myślę o wersji X5 E70 3,0dtongue.png

#15 Clomer

Clomer

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 17 postów

Napisano 02 listopad 2015 - 03:57

Volvo zdecydowanie lepsze.

#16 Guest_sdwd

Guest_sdwd
  • Goście

Napisano 27 listopad 2015 - 13:20

Wiem, że broker samochodowy to niezły pomysł. Mój brat kupił Jaguara przez firmę Select Automotive. Z tego, co wiem zaoszczędził kilkanaście tysięcy złotych w porównaniu do współpracy z krajowymi salonami. Ma nowy samochód, żadnych problemów. Z tego powodu też się zastanawiam, aby z nimi nawiązać partnerstwo tylko przy nieco tańszym aucie :) Mam nadzieję, że pomogłem.

#17 Markko

Markko

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 41 postów

Napisano 01 grudzień 2015 - 21:25

Ja bym wybrał bawarską markę, ale to ze względu na przywiązanie do niej.

#18 Guest_am677

Guest_am677
  • Goście

Napisano 29 styczeń 2016 - 10:28

ja jestem fanem bmw, od niedawna mam bmw 118i kupilem co prawda uzywane od zdunek Premium ale jestem bardzo zadowolony – auto jak nowe;) fajne jest to, ze w tym salonie sprzedaja tez nowe auta, można przjechac się roznymi i nie ma presji na zakup – spokojnie można pogadac, dowiedziec się wszystkiego o danym aucie. Bardzo fajne okazje można złapać, ze tak powiem, jak się patrzy co maja z uzywanych aut.

#19 Challenger

Challenger

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 43 postów

Napisano 23 luty 2016 - 10:12

Do BMW mam uraz od X3, dlatego polecam Ci Volvo.

#20 dodrel

dodrel

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 72 postów

Napisano 14 kwiecień 2016 - 20:51

Volvo jest ponadczasowe. BMW po jakimś czasie staje się wozidelkiem niezbyt bystrej części naszego społeczeństwa.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych