Skocz do zawartości

Kategorie

Forum

Kia Picanto na gaz LPG - opinie

42 odpowiedzi w tym temacie

#21 Guest_Morel

Guest_Morel
  • Goście

Napisano 29 sierpień 2011 - 09:44

O masz a to Ci, czyli Picanto LPG to na razie bajka? A ja już się zastanawiałem jak takie auto, m. in Kia Picanto na gaz zniesie takie zasilanie w perspektywie kilkuset tysięcy kilometrów. I kto odpowiada za gwarancję takiego auta? Dealer czy producent?

#22 Guest_IRQ

Guest_IRQ
  • Goście

Napisano 29 sierpień 2011 - 22:08

NO KIIA MIAŁA BYĆ HITEM A OKAZAŁO SIE WIELKIM KITEM DLA LUDZI.NIESTETY ALE SZKODA BO NAPRAWDĘ FAJNY SAMOCHÓD I TO JESZCZE W GAZIE.DOKŁADNEJ PRZYCZYNY NIE PODALI DLACZEGO PODOBNO COŚ WYNIKŁO W CYKLU PRODUKCYJNYM CO MIAŁO BY ZAGROZIĆ BEZPIECZEŃSTWU KIEROWCÓW.

#23 Guest_spokoloco

Guest_spokoloco
  • Goście

Napisano 30 sierpień 2011 - 00:59

A masz jakies potwierdzenie tej informacji o problemach Picanto z LPG? Bo to bardzo ciekawy temat...

#24 Guest_ghostbuster

Guest_ghostbuster
  • Goście

Napisano 30 sierpień 2011 - 13:13

Warto by sprawdzić tą informację w dziale PR Kii. Tylko czy powiedzą prawdę?

#25 Guest_IRQ

Guest_IRQ
  • Goście

Napisano 30 sierpień 2011 - 21:13

MAM POTWIERDZENIE BO CHCIAŁEM TAKĄ KIE KUPIĆ. BYŁA ZAMÓWIONA MIAŁA BYĆ PO 4 MIESIĄCACH OD ZAMÓWIENIA A PO 2 MIESIĄCACH CZEKANIA OKAZAŁO SIE ZE JEJ NIE BĘDZIE BO NARZAZIE ZAWIESILI PRODUKCJE TEGO MODELU Z GAZEM BO SĄ PROBLEMY.

#26 Guest_ghostbuster

Guest_ghostbuster
  • Goście

Napisano 31 sierpień 2011 - 17:58

No to strzał w kolano dla Kii. Szkoda

#27 Guest_spokoloco

Guest_spokoloco
  • Goście

Napisano 31 sierpień 2011 - 22:58

No niezłe jaja z tą Kią LPG - a ja obstawiałem, że to właśnie będzie główny pogromca Pandy...

#28 Guest_IRQ

Guest_IRQ
  • Goście

Napisano 01 wrzesień 2011 - 20:31

No i tak zapewne dużo osób kupi KIE Picanto bo jest to bardzo fajny samochód, bardzo dobrze wyposażony w porównaniu do samochodów tej klasy u konkurencji no i cena tej jest atrakcyjna. Spalanie średnie niby w granicach 4,3 l wiec uważam ze to nie dużo ale to się okaże. Już w niedługim czasie powinienem mieć swoje Picanto a wiec będę mógł sie więcej wypowiedzieć.;)

#29 Guest_ghostbuster

Guest_ghostbuster
  • Goście

Napisano 03 wrzesień 2011 - 13:02

Ale rozumiem, że będziesz miał wersję bez LPG?

#30 Guest_IRQ

Guest_IRQ
  • Goście

Napisano 03 wrzesień 2011 - 13:07

No niestety powiedzieli ze jak coś to mogę założyć gaz sam ale stracę gwarancje na silnik wiec odpuszczę zobaczymy jak będzie wychodziła jazda na benzynie nie powinno być tragedii ale to się okaże po roku jak się wszystko dotrze.

#31 Guest_spokoloco

Guest_spokoloco
  • Goście

Napisano 04 wrzesień 2011 - 17:36

Szkoda, bo ta wersja LPG prezentowala się naprawdę ciekawie - miała nawet lepsze osiągi niż benzyna. Ale rzeczywiście, inne źródła potwierdzają problemy z Kia Picanto LPG. SKANDAL!

#32 Guest_ghostbuster

Guest_ghostbuster
  • Goście

Napisano 06 wrzesień 2011 - 15:41

To tylko strzał w stopę dla Kii. Niedługo pojawi się nowa Panda. Fiat już zapowiedział, że będzie wersja z LPG, a to przemówi za zakupem Fiata.

#33 Guest_spokoloco

Guest_spokoloco
  • Goście

Napisano 06 wrzesień 2011 - 21:55

No najwyższy czas, żeby Fiat zrobił Pande LPG, bo ta CNG była nieco bezsensu - nie było jej gdzie tankować, w Warszawie jest jedna stacja CNG...

#34 Guest_IRQ

Guest_IRQ
  • Goście

Napisano 08 wrzesień 2011 - 18:35

No teraz wielu producentów zakłada gaz do samochodu Fiat nie dość ze zakłada gaz w swoim ASO to jeszcze daje rabat pieniężny, Chevrolet również zakłada LPG za dodatkową dopłatą 3500zł. I co najważniejsze dają na wszystko gwarancje Wiec jest to jakieś rozwiązanie biorąc pod uwagę ze nie tracimy gwarancji na samochód tak jak w przypadku założenia LPG 'samemu'. No jestem ciekaw co dalej będzie się działo z KIIĄ bo jak na razie nic nie słychać na stronie dalej widnieje Nowe Picanto z LPG.

#35 Guest_pandora_wawa

Guest_pandora_wawa
  • Goście

Napisano 10 wrzesień 2011 - 01:09

Peugeota 207 widziałam też z firmową instalacją LPG...

#36 Guest_ghostbuster

Guest_ghostbuster
  • Goście

Napisano 10 wrzesień 2011 - 19:15

Peugeot i Skoda do Octavii Tour. To dopiero okazja.

#37 Guest_pandora_wawa

Guest_pandora_wawa
  • Goście

Napisano 10 wrzesień 2011 - 19:33

Ciekawe ile taka Octavia z firmową LPG będzie kosztować... Pewnie z 70 tysięcy...

#38 Guest_spokoloco

Guest_spokoloco
  • Goście

Napisano 10 wrzesień 2011 - 20:25

Dopłata do instalacji LPG do silnika 1.6 (102KM) to 4850 PLN - czyli za dobrze wyposażoną zapłacisz 70-80 tysięcy.

#39 Guest_ghostbuster

Guest_ghostbuster
  • Goście

Napisano 11 wrzesień 2011 - 19:12

Dobra wiadomość jest taka, że teraz jest w Skodzie taka promocja, że nie trzeba dopłacać za instalacje LPG. Po prostu masz ją w cenie.

#40 Guest_spokoloco

Guest_spokoloco
  • Goście

Napisano 13 wrzesień 2011 - 23:15

No co ty? W cenniku nie widzialem takiej informacji... Ale w cenniku jest też 1.4 TSI w LPG, z którego o ile się nie mylę Skoda już zrezygnowała. Jak nie trzeba dopłacać, to naprawdę ciekawa oferta.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Najnowsze tematy