Skocz do zawartości

Brak PIT-11 brak RMUA brak świadectwa pracy

rozliczenie roczne brak RMUA brak świadectwa pracy

wróć do serwisu Księgowość 10 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Agata

Guest_Agata
  • Goście

Napisano 03 marzec 2014 - 14:25

Witam,

jak powinnam rozliczyć się w rocznym PIT gdy nie mam PIT-11, nie mam RMUA, nie mam świadectwa pracy, otrzymywałam wynagrodzenie netto gotówką, sprawa jest w sądzie o ustalenie stosunku pracy i pewnie nie skończy się przed 30 kwietnia, 

czy powinnam policzyć samodzielnie kwoty i napisać wyjaśnienie do US,

ale przecież składki ZUS nie zapłacone nie można odliczyć od dochodu i od podatku,

czy podatek sama powinnam policzyć i wpłacić do UD

proszę o wasze opinie lub może ktoś z Was miał taką sytuacje

#2 Witch

Witch

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 8770 postów

Napisano 03 marzec 2014 - 14:28

praca "na czarno" czy zlecenie ?

za zlecenia powinnas otrzymac PIT 11 i RMUA w terminie do 28.02

#3 Guest_Agata

Guest_Agata
  • Goście

Napisano 03 marzec 2014 - 19:47

Witam,

nie nazwałabym tego "pracą na czarno" tylko pracą bez umowy, ja chciałam umowę ale przecież nie zmuszę pracodawcy, żeby ją napisał i podpisał, dlatego po dwóch miesiącach odeszłam, 

jak mam teraz rozliczyć rocznego PIT-a, skoro nie mam PIT-11,

w Sądzie jest sprawa o ustalenie stosunku pracy, co oznacza, że ja uważam że umowa o pracę była (świadkowie i takie tam), ale sprawa zakończy się później niż 30 kwietnia, więc co mam zrobić na obecną chwilę

Agata

#4 Edzia

Edzia

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 7101 postów
  • LokalizacjaKresy

Napisano 03 marzec 2014 - 20:58

Zgłoś tą sprawę w US. A masz jakieś odcinki wypłat?

#5 Guest_Agata

Guest_Agata
  • Goście

Napisano 12 marzec 2014 - 19:53

Zgłoś tą sprawę w US. A masz jakieś odcinki wypłat?

Nie mam żadnych odcinków wypłat, dawali mi kasę do ręki,

a US hmm - byłam, najpierw Pani powiedziała, że nie udziela informacji, potem inna Pani powiedziała, żeby samemu wszystko policzyć,

a ja jej na to, że tylko zapłacony ZUS może być odliczony od podatku, to Pani zmieniła zdanie i powiedziała, żeby policzyć od tej kwoty netto tylko podatek, 

ONE chyba same nie wiedzą co w takiej sytuacji zrobić,

natomiast jeśli tego wynagrodzenia nie zaliczę w PIT-ie - to będą wiedziały jak mi policzyć mandat karno-skarbowy

Agata

#6 Lennka

Lennka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 333 postów

Napisano 13 marzec 2014 - 14:31

A masz pewność, że składki ZUS były na pewno odprowadzane? Może faktycznie pracowałaś "na czarno" nawet o tym nie wiedząc. Czy w US mają jakiś dowód od pracodawcy (pit-11), że byłaś zatrudniona i musisz się z tego rozliczyć?

A poza tym nie dziwię się, że nie dostałaś świadectwa pracy skoro nawet nie miałaś umowy... Trzeba było w pierwszym dniu pracy "rozmawiać" o umowie...

Trochę to dziwne, to Twoje zatrudnienie...

#7 wyszkowianin

wyszkowianin

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 05 kwiecień 2014 - 13:04

podepnę się pod temat - znajoma prosiła mnie o rozliczenie z us i jest w podobnej sytuacji jak Autorka wątku - ma tylko umowę o pracę, brak świadectwa pracy, pit-11, dowodów wypłat oraz druków rmua. Jak rozliczyć ją w us ?

#8 koleżanka

koleżanka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 13598 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 05 kwiecień 2014 - 15:23

Moim zdaniem na podstawie umowy o pracę i jej wiedzy w jakim okresie była zatrudniona i jakie wypłaty dostawała można policzyć jakie powinny być kwoty do wpisania do zeznania.

Wypłaty pewnie były gotówką do ręki ?

#9 wyszkowianin

wyszkowianin

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 05 kwiecień 2014 - 16:44

Moim zdaniem na podstawie umowy o pracę i jej wiedzy w jakim okresie była zatrudniona i jakie wypłaty dostawała można policzyć jakie powinny być kwoty do wpisania do zeznania.

Wypłaty pewnie były gotówką do ręki ?

zgadza się - pieniążki do rączki bez "paska", bez niczego :( 

#10 wyszkowianin

wyszkowianin

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 07 kwiecień 2014 - 17:49

najistotniejsze pytanie dotyczy 3 miesięcy za które znajoma nie ma zapłacone - sprawa toczy się w sądzie - jak te miesiące rozliczyć w zeznaniu do US ?

#11 koleżanka

koleżanka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 13598 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 08 kwiecień 2014 - 22:15

Sprawa jest bardzo prosta - wcale się nie rozlicza tych miesięcy, bo nie otrzymano wynagrodzenia.

Jak otrzyma to musi dostać PIT-11 i dopiero rozliczy za rok,  w którym otrzyma wynagrodzenie.

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: rozliczenie roczne, brak RMUA, brak świadectwa pracy

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych