Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jak wykupić mieszkanie komunalne ?

18 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Moja Firma

Admin Moja Firma

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 103014 postów

Napisano 28 luty 2009 - 20:38

Komentarz do artykułu: Jak wykupić mieszkanie komunalne ?

#2 Guest_nutka111

Guest_nutka111
  • Goście

Napisano 09 marzec 2009 - 10:33

Witam! Ja wykupiłam takie mieszkanie w 2006 (przed zmiana ustawy) nie minęło 5lat a chciałabym je sprzedać lub przekazać w formie darowizny komus z rodziny(brat).Czy jest jakiś realny sposób by to zrobic i nie musieć spłacac bonifikaty.Czy na mojego brata przechodzi ta bonifikata i wpis o hipotece kaucyjnej?W moim urzędzie gminy powiedziano mi ,ze w formie darowizny mogę ,ale nie ukrywam ,ze chodzi mi o sprzedaz tego mieszkania jeśli nie przeze mnie to przez brata.Gdyby na brata to wszystko przechodziło(bonifikata i wpis o h.kaucyjnej)to chyba nic z tego?Proszę o radę.

#3 Guest_monia

Guest_monia
  • Goście

Napisano 13 marzec 2009 - 12:03

a ja mam problem,mój wykup utknął pomiędzy gmina a Urzędem Mazowieckim,który wydaje decyzje w sprawie roszczeń do budynku.Na tą decyzję czekam już z pół roku.Czy są jakieś akty prawne które określają termin odpowiedzi na takie zapytanie? Jaki ma termin gmina na odpowiedź w sprawie wykupu ?

#4 Guest_Kasia

Guest_Kasia
  • Goście

Napisano 22 marzec 2009 - 15:34

ja też mam problem. w lipcu 2008 roku moja mama złożyła dokumenty o wykup mieszkania spółdzielczego. do tej pory czekała na wizytę u notariusza wskazanego przez spółdzielnię. głównym najemcą tego mieszkania był jej drugi mąż, który w 1984 roku dostał to mieszkanie nowo wybudowane. moja mama w tym roku (1984) była w związku z pierwszym mężem z którym się rozwiodła w 1985 roku. z drugim mężem (kawaler) wzięła ślub w 1995 roku. w 2003 roku zmarł nie zostawiając żadnego testamentu. Mama poskładała wszystkie dokumenty aby zostać po jego śmierci członkiem spółdzielni. wszystko było pięknie, ładnie aż do momentu wykupu mieszkania... gdzie okazało się, że notariusz poinformował ją o niemożności wykupienie tego lokalu. podobno gdy w 1984 roku przyszły jej drugi mąż dostał to mieszkanie i wniósł w nie wkład mieszkaniowy to moja mama była jeszcze w pierwszym związku małżeńskim. Czy to prawda, że jeżeli ona jest jedyną osobą, która zamieszkuje to mieszkanie to nie może go wykupić (drugi mąż nie miał dzieci)?

#5 Guest_milka

Guest_milka
  • Goście

Napisano 28 kwiecień 2009 - 15:11

mieszkanie komunalne na parterze w mojej miejscowosci nie do wykupienia,czy można to zmienić?(przeznaczone do wykupu na sklepy)

#6 Guest_porto

Guest_porto
  • Goście

Napisano 04 czerwiec 2009 - 10:23

gmina jeśli nie bierze łapówek nie powinna sprzedawać lokali z lokatorami! to jest nienormalne aby sprzedać w ten sposób jeśli najemcy chcą kupić swoje mieszkania! gdzie tu sprawiedliwość! co innego jak przestępstwo skłania gminę do sprzedawania lokatorów? co na ten temat nasze władze??????chyba, że nastał czas na zemstę, i na odliczankę Ty do komina! ty jeszcze nie! paskuda!!!!!!!!!!!!

#7 Guest_porto

Guest_porto
  • Goście

Napisano 04 czerwiec 2009 - 10:31

gmina nie jest Panem Bogiem! to tylko w polskiej rzeczywistości nie ma twardego prawa np. tu: wykupu! kto w demokracji pomyślałby, że gmina może ale nie musi sprzedać! jeżeli sprzedała choćby jedno mieszkanie w danej nieruchomości to pozostałe musi sprzedać ich najemcom - NIE KOMU CHCE - bo prawo dla każdego w normalnym kraju - jest takie samo!!!!!! tylko w Polsce ustanawia je w gminie pracownik!? to chore! chore jak złodzieje! może niepotrzebne nam też Ministerstwo Sprawiedliwości! ? ? bo policja to już na pewno nie!

#8 Guest_mamam

Guest_mamam
  • Goście

Napisano 17 wrzesień 2009 - 11:45

Witam ponownie, mam pytanie: moja mama posiada prawo do lokalu mieszkalnego ( jest to mieszkanie komunalne w Katowicach), jestem tam zameldowana na stałe razem z nią i moją córką. Mam książeczkę mieszkaniową, chciałabym wykupić mieszkanie na własność i pytanie brzmi: czy premię z tej książeczki mogę wykorzystać na wykup mieszkania?Wiem, że mogę ją wykorzystać na remont czy zakup nowego mieszkania, ale to nie wchodzi w grę, ponieważ mieszkanie jest po generalnym remoncie a na zakup nowego mnie nie stać, tak jak na wykupienie tego mieszkania, więc gdyby była możliwość skorzystania z tej książeczki to sprawa byłaby wyjaśniona.Bardzo proszę o pomoc, dziękuję

#9 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 05 luty 2010 - 21:03

czy przy pierwszej racie za mieszkanie komunalne moge uzyskac akt notarialny????????????

#10 Guest_Jacek

Guest_Jacek
  • Goście

Napisano 05 kwiecień 2011 - 11:14

Witam,Wystapiłem do gminy z prośbą o wykupienie mieszania. Spełniam wszystkie wymogi w bloku niektórzy lokatorzy mają wykupione mieszkania. Na chwilę obecną dostałem informację z urzędu, że jak będzie można wykupić to się odezwą. Co dalej robić ? Czy czekać tak bez końca ?

#11 Guest_Ania K.

Guest_Ania K.
  • Goście

Napisano 26 czerwiec 2011 - 23:26

Witam. Mój problem polega na tym, iż od 10 lat mieszkam w mieszkaniu wynajmowanym od Gminy. Nie jestem tu zameldowana ponieważ umowy otrzymywałam na czas określony (2-3lata) W budynku w którym mieszkam do roku 2007 znajdowała się placówka państwowa. Cztery lata budynek stał pusty po za naszym mieszkaniem. Przypadkiem dowiedziałam się, że Wójt z pozostałych pustych pomieszczeń będzie robił mieszkania. Napisałam podanie o wynajęcie nam dodatkowego pomieszczenia sąsiadującego z nami na dodatkowy pokój dla nas, uwzględniając iż jestem w siódmym miesiącu ciąży i że koszty związane z remontem jesteśmy wstanie pokryć z własnych fuynduszy. Dostałam narazie ustną odmowną odpowiedż. Wójt zasugerował się tym, iż już jakaś pani zaklepała sobie to pomieszczenie i nie chce jej odmawiać. W danym budynku powstają narazie tylko dwa mieszkania, reszta pozostanie dalej pusta, szanowna pani ma w czym wybierać. Moje pytanie brzmi... Czy ta pani ma większe prawo i więcej do powiedzenia niż my? Wójt zasugerował również wykup owych mieszkań na własność w przyszłości. Zależy mi na tym dodatkowym pokoju i na wykupie mieszkania na własność. Dodam że budynek jest zabytkiem ale z naszego pokoju do następnego były kiedyś drzwi, obecnie są zamurowane. Co mogę jeszcze zrobić? Jak działać? Gdzie się odwołać?

#12 Guest_Ania K.

Guest_Ania K.
  • Goście

Napisano 01 lipiec 2011 - 21:23

Witam ponownie. Miałam nadzieję, że uzyskam pomoc na tym blogu, ale widzę, że on już nie działa :(

#13 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 18 styczeń 2013 - 10:12

Moja rodzina mieszka w tym samym lokalu komunalnym od 60 lat. Najpierw babcia, teraz moja mama i ja. Chcieliśmy wykupić mieszkanie, a gmina przesłała pismo, że zostało zakwalifikowane jako socjalne. Co robić? Wg gminy nie możemy go wykupić, ale czy to fair po tylu latach tak traktować ludzi? Jeśli moja mama umrze, gmina wypowie najem i przeznaczy nasze mieszkanie dla bezrobotnych i alkoholików, a mi każe się wynosić, bo mam za wysokie zarobki. Proszę o pomoc.

#14 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 11 luty 2013 - 15:53

witam moja mama zmarla byla najemca mieszkania komunalnego ja chcialabym wykupic to mieszkanie ale nie bylam tam zameldowana. mieszkanie ma dla mnie wartosc sentymentalna to przeciez moj dom roddzinny. czy sa jakies mozliwosci?

#15 Guest_karol otto

Guest_karol otto
  • Goście

Napisano 17 czerwiec 2013 - 23:27

Uciekać przed komunalnymi jak najdalej. Najlepiej kredyt, mieszkania z http://top-ogloszeni...ieruchomosci-10 i jesteś w raju :)

#16 Guest_imag123

Guest_imag123
  • Goście

Napisano 15 maj 2016 - 16:44

jak rzeczoznawca wyceni lokal jeżeli się go wyremontowało na własny koszt /najemca/, czy odliczy to czy też podbije to wartość mieszkania. Chodzi mi o to czy taki lokal warto remontować ??? Czy lepiej się wstrzymać do wizyty ww.

#17 Guest_Artur

Guest_Artur
  • Goście

Napisano 05 wrzesień 2019 - 06:58

Jeżeli w Warszawie można wykupić lokał z 90 % bonifikatą dla tych którzy mieszkają 10 lat to w Kielcach , jest to najbiedniejsze miasto w Polsce i najmniej tu ludzie zarabiają jest 70% bonifikaty , jaka to łaska że 5 lokatorów jak się dogada to będzie trochę taniej jest nowy prezydent w Kielcach nie ma żadnych zmian na lepsze a raczej na gorsze jeżeli ludzie nie mają gdzie mieszkać to budujcie nowe mieszkania komunalne a nie mówcie że nie ma lokali to trzeba obniżać bonifikatę . Oprócz Warszawy Wrocław i wiele innych miast ma 90 % bonifikaty.

#18 Guest_WŁOCŁAWIANKA

Guest_WŁOCŁAWIANKA
  • Goście

Napisano 03 sierpień 2020 - 11:49

mieszkam we Włocławku w mieszkaniu komunalnym od 1978 roku ( blok czteropiętrowy z 1971 roku ) mieszkanie jest z ciemną kuchnią czwarte piętro, płacę regularnie czynsz przez 42 lata . Chciałam teraz wykupić mieszkanie i się okazuje, że tylko za 30% zniżki bonifikaty!!!!! Zrobiłam cały remont podniosłam przez to standard i uważam to za bardzo krzywdzące!!!!!!! Do kogo można się udać po mądrą radę, aby uzyskać większą bonifikatę?????

#19 hopsio-bopsio

hopsio-bopsio

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 33 postów

Napisano 16 sierpień 2020 - 13:31

Mój sąsiad mial do wykonania usługi budowlane Słupsk , elewacje Słupsk oraz instalacje sanitarne Słupsk. Wiem, że firma co u niego robiła uwinęła się naprawdę szybko i obyło się bez większych komplikacji, a i cenowo wyglądało to naprawdę sensownie. I wiem, że działają na terenie całego kraju, także może postaram się zorientować jak to tam wygląda, godni polecenia i w tym przypadku mogło by to być rozwiązanie

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych