Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zużyty sprzęt AGD: co zrobić?

29 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Moja Firma

Admin Moja Firma

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 102713 postów

Napisano 15 luty 2012 - 12:01

Komentarz do artykułu: Zużyty sprzęt AGD: co zrobić?

#2 Guest_Kazebe

Guest_Kazebe
  • Goście

Napisano 15 luty 2012 - 12:01

Ja właśnie jakiś czas temu dźwigałem taki zużyty sprzęt AGD do punktu z elektrośmieciami, waga niesamowita, ale przynajmniej z głowy i bez stresu, że sąsiedzi doniosą, że coś wyrzucam nielegalnie. A i fajnie było, bo znalazłem punkt otwarty 24h, a się już martwiłem, że nigdzie tego nie oddam, bo do późna pracuje.

#3 Guest_Hasznalata

Guest_Hasznalata
  • Goście

Napisano 16 luty 2012 - 09:13

ja miałem w mieszkaniu taki stary, wielki monitor, ważył ponad 20 kilo, udało mi się go załadować na tylne siedzenie samochodu, zawiozłem go do punktu zbiórki zużytego sprzętu - czynny był 24 h - i facet powiedział, że jak przywiozę lodówkę to płacą 80 zł. A zabawa z wynoszeniem była niezła, znosiłem ten monitor z drugiego piętra i w którymś momencie mi spadł, stoczył się ze schodów i po zabawie było :)

#4 Guest_Klaudyna11

Guest_Klaudyna11
  • Goście

Napisano 16 luty 2012 - 09:55

naprawdę nie mogę wyrzucić żadnego zużytego sprzętu AGD do śmietnika? a od kiedy to jest? pierwszy raz o tym słyszę.

#5 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 16 luty 2012 - 10:04

Pierwszego dnia wystawiłam monitor od komputera przed drzwi. Drugiego dnia przyszła sąsiadka z pytaniem "czy ten telewizor działa". Trzeciego dnia.. ZNIKNĄŁ ....

#6 Guest_BobTheBuilder

Guest_BobTheBuilder
  • Goście

Napisano 16 luty 2012 - 11:14

a ja z kolei kiedyś wyniosłem starą pralkę na śmietnik, akurat przechodziła tamtędy straż miejska i w efekcie dostałem mandat do zapłacenia - 3 tysiące złotych! dlatego dobrze wszystkim radzę oddawajcie zużyty sprzęt AGD do utylizacji.

#7 Guest_Zdobywca

Guest_Zdobywca
  • Goście

Napisano 16 luty 2012 - 12:10

z tego, co wiem obowiązek utylizowania zużytego sprzętu AGD i zakaz wyrzucania go na śmietnik wszedł w 2006 roku.

#8 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 16 luty 2012 - 13:00

Podczas zakupu nowej pralki czy lodówki warto zapytać w sklepie czy nie przyjmą starej. Spota część sklepów tak robi - problem z głowy.

#9 Guest_Zdobywca

Guest_Zdobywca
  • Goście

Napisano 16 luty 2012 - 13:11

no jak kupujesz nowy sprzęt AGD to nie ma problemu, nie ma co się pytać w sklepie tylko się mówi, że zużyty mają zabrać, bo w cenie nowego sprzętu jest za to opłata, w wielu sklepach jest to nawet w cenie rozbite i wiesz, ile za to płacisz.

#10 Guest_Kacper867

Guest_Kacper867
  • Goście

Napisano 16 luty 2012 - 14:29

to ktoś mógłby pomyśleć, żeby rozpowszechnić takie informacje, skąd niby ludzie mają wiedzieć takie rzeczy?

#11 Guest_Maroon387

Guest_Maroon387
  • Goście

Napisano 16 luty 2012 - 14:48

O tego właśnie mamy to najlepsze forum poradnicze ENJOY :)

#12 Guest_Mastif21

Guest_Mastif21
  • Goście

Napisano 16 luty 2012 - 14:53

według mnie to ktoś mógłby chociaż taką informację na śmietniku powiesić albo powinni dołączać informację na sprzęcie AGD.

#13 Guest_Basanti

Guest_Basanti
  • Goście

Napisano 16 luty 2012 - 15:07

Widziałam w kilku miejscach taką informacje, że "zabranie się wyrzucania"... itd, więc nie jest to taka nowość.

#14 Guest_Ania230

Guest_Ania230
  • Goście

Napisano 16 luty 2012 - 15:33

poważnie? a ja nie widziałam na swoim śmietniku takiej informacji, u rodziców też nic nie ma, a jest napisane, co za to grozi za wyrzucenie zużytego sprzętu AGD?

#15 Guest_Playcold22

Guest_Playcold22
  • Goście

Napisano 17 luty 2012 - 08:11

u mnie też nie ma ani słowa o tym, że nie wolno wyrzucać sprzętu AGD i RTV do śmietnika, to skąd ja mam to wiedzieć?

#16 Guest_LetoJ19

Guest_LetoJ19
  • Goście

Napisano 17 luty 2012 - 11:06

jeszcze w miastach i w blokach to pół biedy przynajmniej masz jakąś nikłą szansę przeczytać taką informację o zużytym sprzęcie RTV i AGD, a co jak mieszkasz na wsi w domu jednorodzinnym, to skąd masz o tym wiedzieć?

#17 Guest_Fiord

Guest_Fiord
  • Goście

Napisano 17 luty 2012 - 12:50

swoją drogą wiem, że niektórzy mają bardzo ciekawą metodę wyrzucania zużytego sprzętu AGD i RTV - a mianowicie rozkładają taki sprzęt na części pierwsze i wyrzucają po kawałku ze śmieciami organicznymi, a większe części wynoszą nocą :)

#18 Guest_Tomek32

Guest_Tomek32
  • Goście

Napisano 06 marzec 2012 - 08:04

taki sprzęt AGD, którego już nie chcemy mieć, a wszystko w nim działa albo wymaga niewielkiej naprawy można też komuś oddać, jest wiele potrzebujących osób.

#19 Guest_Inaf789

Guest_Inaf789
  • Goście

Napisano 06 marzec 2012 - 11:44

a co wy robicie ze swoim zużytym sprzętem AGD? rzeczywiście poddajecie go utylizacji?

#20 Guest_Klaudyna11

Guest_Klaudyna11
  • Goście

Napisano 06 marzec 2012 - 15:37

a ja z kolei kiedyś wyniosłem starą pralkę na śmietnik, akurat przechodziła tamtędy straż miejska i w efekcie dostałem mandat do zapłacenia - 3 tysiące złotych! dlatego dobrze wszystkim radzę oddawajcie zużyty sprzęt AGD do utylizacji.

mnie tylko ciekawi czy zapłaciłeś tę grzywnę :)

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych