Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaki odkurzacz wybrać: workowy, bezworkowy czy piorący?

68 odpowiedzi w tym temacie

#21 kamakambo

kamakambo

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 28 postów

Napisano 06 październik 2015 - 12:47

używam od 3 lat bezworkowego elektroluxa i przyznaję, że działa rewelacyjnie. Dobrze sprawdza się owa bezworkowsc- czyszczę go na bieżąco, nie ma nieprzyjemnego zapachu, i odkurza bez zarzutu.  

świat jest piękny:)

#22 Guest_Marika

Guest_Marika
  • Goście

Napisano 23 październik 2015 - 22:51

Z doświadczenie polecę z filtrem wodnym - super sprawa. Taki odkurzacz ma Amica Marin z wieloma wymiennymi ssawkami. Polski, dobry i dosyć tani odkurzcz:)

#23 Robertson

Robertson

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 85 postów

Napisano 12 listopad 2015 - 11:59

Ze względu na osoby mające alergię, korzystamy  w domku z odkurzaczy z filtrem HEPA. Przez jakiś czas nie wiedziałem, gdzie kupić filtry, ale ostatnio znalazłem spory wybór w dobrych cenach na stronie Filterpol.pl Te odkurzacze są lepsze od większość innych, m.in. od wodnych i tradycyjnych.

#24 Kaia

Kaia

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 13 postów

Napisano 18 listopad 2015 - 10:53

To prawda odkurzacze z filtrami Hepa są super. Moje dolegliwości alergiczne uległy zmniejszeniu od kiedy mam taki sprzęt w domu. Warto jest kupić dobry produkt od znanego producenta.

#25 Guest_AlterEgon

Guest_AlterEgon
  • Goście

Napisano 19 listopad 2015 - 10:27

To prawda odkurzacze z filtrami Hepa są super. Moje dolegliwości alergiczne uległy zmniejszeniu od kiedy mam taki sprzęt w domu. Warto jest kupić dobry produkt od znanego producenta.

Znasz jakieś dobre przykłady takich odkurzaczy?

#26 Kaia

Kaia

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 13 postów

Napisano 20 listopad 2015 - 11:59

Znasz jakieś dobre przykłady takich odkurzaczy?

U mnie świetnie się sprawdza Bosch. Nowe odkurzacze silniejsze z natury są energooszczędne, wydajne i ciche. Znajdzie się także coś dla amatorów sierściuchów. :)

#27 Guest_Gekon

Guest_Gekon
  • Goście

Napisano 23 listopad 2015 - 09:53

Ja niestety nie mogę mieć zwierzaka ze względu właśnie na alergię. :/

A co do tych filtrów HEPA - one są wymienne, można je czyścić? Czy po każdym użyciu trzeba wymieniać?

#28 Kaia

Kaia

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 13 postów

Napisano 24 listopad 2015 - 08:59

Ja niestety nie mogę mieć zwierzaka ze względu właśnie na alergię. :/

A co do tych filtrów HEPA - one są wymienne, można je czyścić? Czy po każdym użyciu trzeba wymieniać?

Filtry czyści się w domu, ponieważ są zmywalne. Z czyszczeniem poradzi sobie nawet dziecko :)

#29 Guest_Gekon

Guest_Gekon
  • Goście

Napisano 25 listopad 2015 - 11:08

Filtry czyści się w domu, ponieważ są zmywalne. Z czyszczeniem poradzi sobie nawet dziecko smile.png

Dziękuję za wyjaśnienie. Takie rozwiązanie brzmi sensownie i kasę można przyoszczędzić. Chyba rozjerzę się w sklepie za odkurzaczami Boscha :)

#30 Guest_Krysia

Guest_Krysia
  • Goście

Napisano 26 listopad 2015 - 11:14

Mam Boscha w domu zakupionego na promocji :) Sprzata rewelacyjnie, nawet te najmniejsze paproszki. Taki niepozorny, a jaka moc :D

#31 Guest_Gekon

Guest_Gekon
  • Goście

Napisano 27 listopad 2015 - 09:07

W końcu kupione.

Odkurzacz został użyty na razie tylko raz, więc ciężko o jednoznaczną recenzję, ale myślę, że będzie dobrze służył. Bardzo wydajnie i szybko wciągał cały kurz, a przy tym pracuje cicho i jest zwrotny. Lubię to!

#32 Guest_zxdsd

Guest_zxdsd
  • Goście

Napisano 22 grudzień 2015 - 14:45

Mam w planie kupić robota firmy iRobot ( Irobot.pl). Moja znajoma ma i miałam okazję podziwiać model odkurzający w akcji. Ogólnie oprócz odkurzających mają też takie do mycia podłogi.

#33 alf

alf

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 777 postów

Napisano 12 styczeń 2016 - 12:13

Jest to dobra opcja ale obawiałbym się,ze taki automatyczny odkurzacz nie dostanie się do wszystkich zakamarków mieszkania. My zdecydowaliśmy się na klasyczny odkurzacz workowy. Jest to wygodne bo po prostu jak worek się zapełni to wyrzucamy oraz zakładamy nowy ( nie jest to wcale duży koszt a znacznie wieksza wygoda bo nic się Wam dzięki temu nie rozsypie). Mam odkurzacz marki Hoover. Jestem zadowolony. Może nie są to najtańśze odkurzacze ale za to jest to już bardzo wysoka jakość oraz charakteryzują się tym,ze mają bardzo dużą siłę ssania. 

na stronie jest katalog tej firmy:

http://www.hoover.pl/

#34 Guest_Guitar33

Guest_Guitar33
  • Goście

Napisano 20 styczeń 2016 - 11:39

Hmm, ja mam w domu Roboclean i nie narzekam. Sprzęt tani nie był, ale tak to już jest, że za jakość trzeba zapłacić. Odkurzacz jest w pełni profesjonalny, z filtrem wodny i HEPA, a do tego działa jako sprzęt do czyszczenia powietrza w domu i to z dużą mocą, bo w ciągu kilku minut potrafi mi cały pokój przefiltrować. Na stronie www.roboclean.pl jest więcej o urządzeniu. Warto sobie zamówić darmową prezentację, mają taką możliwość.

#35 Guest_marek.l

Guest_marek.l
  • Goście

Napisano 29 styczeń 2016 - 14:30

Na stronie www.roboclean.pl sprzedają porządny odkurzacz piorący o dużej mocy. Mnie przekonali funkcją oczyszczania powietrza, którą ma odkurzacz wbudowaną. Poza tym, dość intuicyjne sterowanie, długa gwarancja i sympatyczny kontakt z obsługą sklepu.

#36 Guest_kipper

Guest_kipper
  • Goście

Napisano 02 luty 2016 - 08:49

mamy piorący i mamy bezworkowy, oba kupowałem na avans.pl pierwszy karher drugi Philips. Pierwszy sprawdza się rzadko, raczej od święta albo jak dzieciaczek zapaskudzi, ewentualnie po jakiejś imprezie, drugi idealny w codzienności. Zależy jaki masz budżet, jak określisz wtedy dobierz to czego potrzebujesz.

#37 AgA88

AgA88

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 38 postów

Napisano 02 luty 2016 - 09:43

mam zwykły workowy i się sparwdza

#38 Guest_promocyjny

Guest_promocyjny
  • Goście

Napisano 02 marzec 2016 - 17:20

Komputronik ma dzisiaj w jednodniowej promocji odkurzacz Zelmer  ZVC355. Taniej jest chyba o 40 zł więc jak ktoś musi kupić coś szybko to akurat ma czas do 24:)

#39 lenartboski

lenartboski

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 19 postów
  • LokalizacjaOława

Napisano 08 marzec 2016 - 13:02

Zainwestujcie w odkurzacze automatyczne wink.png Ogromne odciążenie. Ostatnio kupiłem Kobota, z tej strony bodajże: https://kobot.tech/Od zawsze unikałam odkurzania, wolełam robić cokolwiek innego, zmywać naczynia, gotować, na prawde cokolwiek, bo miałem straszne bóle głowy od tego. Właściwie nie wiem, skąd to sie bierze. Może to podświadomośćsmile.png W każdym razie teraz ja sobie leże i czytam ksiazke, dzieci sie bawia, a Kobot sprzata. Super.

Pracownik kadrowy firmy, produkującej roboty sprzątające. Maniak nowych technologii i filmografii Tarkowskiego. W wolnych chwilach nadrabiam zaległości w literaturze południowoamerykańskiej, szczególnie w prozie Fuentesa i Vargasa LLosy.

#40 Guest_Maria

Guest_Maria
  • Goście

Napisano 19 kwiecień 2016 - 23:19

Witam ,  polecam tylko Hylę !  Z przyjemnością wykonam prezentacje w Warszawie i okolicach smile.png
 anna.swiech@hyla-net.pl

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych