Skocz do zawartości

Eko groszek vs Pellet

32 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_mazi88

Guest_mazi88
  • Goście

Napisano 27 październik 2012 - 15:28

WitamCo jest lepsze waszym zdaniem?? W którą stronę iść jeśli chodzi o ogrzewanie domu??

#2 Guest_AndrzejWysocki

Guest_AndrzejWysocki
  • Goście

Napisano 27 październik 2012 - 23:47

Witam.Moim zdaniem pellet.. Nie tylko jest eko ale i bardzo kaloryczny. Dla przykładu Firma STELMET produkuje pellet z własnych trocin,dlatego też produkt charakteryzuje stała jakość na wysokim poziomie. Jasny kolor granulatu jest wynikiem użycia doprodukcji surowca pochodzącego wyłącznie z drzew iglastych (sosna, świerk), a uzyskane certyfikaty jakości DIN 51731nr. 5H128 oraz DIN Plus nr. 7A091 są gwarancją najwyższej jakości wytwarzanych produktów. Pellet jest wytwarzany nanowoczesnej linii produkcyjnej - suszarnia bębnowa została zastąpiona suszarnią taśmową, w której temperatura suszenia wynosi tylko 100C, co pozwala uniknąć nadpalenia materiału i wypalenia lepiszcza.Pellety Stelmetu przekraczaja parametry wartosci opalowej wymagane przez certyfikaty DIN oraz DINPlus.Dla pelletu LAVA ta zawartosc to ok. 19,00 MJ/kg a dla pelletu OLIMP ok 20,00 MJ/kg, (wartosc opalowabyla wyzsza niz 18,00 MJ/kg)__________________________PozdrawiamAndrzej WysockieRzecznik pelletów Stelmet: LAVA, OLIMP

#3 Guest_mazi88

Guest_mazi88
  • Goście

Napisano 29 październik 2012 - 20:56

Dziękuję za odpowiedź. Do ostatecznej decyzji poczekam aż ktoś jeszcze się wypowie.

#4 Guest_Indir

Guest_Indir
  • Goście

Napisano 30 październik 2012 - 00:45

Ja palę pelletem LAVA, który wspomniał przedmówca, i jestem bardzo zadowolony. Ogólnie pellet to dobre rozwiązanie, stosunkowo tanie w eksploatacji, a przy tym bardzo wygodne. To co mi się szczególnie podoba w tym pellecie, to bardzo mała ilość popiołu, przez co jest czysto i komfortowo.

#5 Guest_AndrzejWysocki

Guest_AndrzejWysocki
  • Goście

Napisano 30 październik 2012 - 18:25

Tak dokładnie, ilość popiołu jest naprawdę zdumiewająca. Z 1 tony naszego produktu powstaje 40kg popiołu a w dodatku można go użyć jako nawóz. Pellet jest również bardzo ekologiczny. Z naszego pelletu LAVA powstaje tylko CO2 co roślina pochłania w czasie wzrostu.W razie dalszych pytań jestem do dyspozycji.__________________________PozdrawiamAndrzej WysockieRzecznik pelletów Stelmet: LAVA, OLIMP

#6 Guest_mazi88

Guest_mazi88
  • Goście

Napisano 31 październik 2012 - 09:09

Same plusy widzę. a są jakieś minusy czy ciężko się doszukać??

#7 Guest_wirek

Guest_wirek
  • Goście

Napisano 22 listopad 2012 - 10:22

ja mam u siebie piec na pellety, zaopatruję się u dystrybutora Olimpu, cena jest przystępna, także polecam tą formę ogrzewania domu

#8 Guest_mazi88

Guest_mazi88
  • Goście

Napisano 22 listopad 2012 - 21:40

A jaka to cena?? masz porównanie z czymś innym czy od razu zacząłeś używać pelletu OLIMP??

#9 Guest_MaciekMax

Guest_MaciekMax
  • Goście

Napisano 23 listopad 2012 - 10:20

Zdecydowanie pellet, zresztą większość tak sugeruje.

#10 Guest_mirek

Guest_mirek
  • Goście

Napisano 08 grudzień 2012 - 11:40

moim zdaniem należy iść w kierunku ekologii czyli pellet zwróćcie uwagę że w krajach Europy zachodniej wychodzi się z ogrzewania węglem,ekogroszkiem itp.na rzecz ekologicznych źródeł energii.

#11 Guest_mazi88

Guest_mazi88
  • Goście

Napisano 08 grudzień 2012 - 14:03

wydaje mi się że na zachodzie jest większa świadomość ekologiczna niż w Polsce. U nas dopiero taka świadomość zaczyna się robić wśród ludzi.

#12 Guest_Deuow

Guest_Deuow
  • Goście

Napisano 09 grudzień 2012 - 14:31

Hmm, ja osobiście myślę, że pellet jest lepszym wyborem, ale to też zależy od tego, jaki pellet wybierzemy. Ja osobiście jestem za pelletem torfowym np. tym od biogroup.eu

#13 Guest_mazi88

Guest_mazi88
  • Goście

Napisano 09 grudzień 2012 - 18:30

Nie miałem styczności z takim pelletem.

#14 Guest_bajtman

Guest_bajtman
  • Goście

Napisano 12 grudzień 2012 - 01:28

a uzywal ktos moze pelletu ze slomy? bo podobno duuuzo tanszy

#15 Guest_mazi88

Guest_mazi88
  • Goście

Napisano 12 grudzień 2012 - 09:17

a jest coś takiego?? pierwszy raz słyszę.

#16 Guest_bajtman

Guest_bajtman
  • Goście

Napisano 14 grudzień 2012 - 16:43

zobacz sobie na biogroup.eu, jest troche tanszy, wiec pytam, czy ktos moze uzywal i czy warto?

#17 Guest_mazi88

Guest_mazi88
  • Goście

Napisano 14 grudzień 2012 - 20:48

Jakoś mnie to nie przekonywuje. :/

#18 Guest_bajtman

Guest_bajtman
  • Goście

Napisano 14 grudzień 2012 - 20:56

zalezy jakie kto ma fundusze ;)

#19 Guest_mareek

Guest_mareek
  • Goście

Napisano 14 grudzień 2012 - 22:38

ekogroszek czy pellet? pellet zdecydowanie. ekogroszek strasznie brudzi, co jest na dłuższą metę nie do zniesienia, z pelletami nie ma takiego problemu. ja używam pellet OLIMP i wychodzi całkiem tanio.

#20 Guest_mazi88

Guest_mazi88
  • Goście

Napisano 15 grudzień 2012 - 17:11

Wygoda i bezproblemowość zawsze kosztuję. Nic za darmo w życiu nie ma.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych