Skocz do zawartości

Zdjęcie

Koszt Pracownika, a L4 ???

Koszt Pracownika L4 Macierzyńskie Umowa Zlecenie Umowa o Pracę Składki Zasiłek Koszt

wróć do serwisu Kadry 3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Leszekk

Leszekk

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 01 marzec 2014 - 20:08

Witam,

Chciałbym odświeżyć trochę temat kosztów pracodawców z zatrudnienia pracownika !

Jako świerzy Pracodawca chce zadać kilka pytań ogólnych na temat:

Zatrudniając jedną osobę na umowę zlecienie ( + dobrowolne ubez. chorobowe, osoba któa w zeszłym miesiący zakończyła pobieranie macierzyńskiego, w wieku 26 lat. ) płacąc jej 2000 brutto czyli około 1500 netto. )

Pyt. 1) Wyczytałem że osoba która pobierała zasiłek macierzyński jest zwolniona z opłat na Fundusz pracy przez kolejne 36 miesięcy od daty ukończenia macierzyńskiego tak ???

Czy w ziązku z tym taka osoba jest zwolniona jeszcze z jakiejś opłaty ?

Pyt. 2) Osoba jest osobą uczącą się na "Studium Policealnym" czyli nie szkołą wyższa, a policealna i ukończyła 26 lat życia w lutym tego roku ! Wyczytałem że osoba ucząca się do 26 roku życia jest zwolniona z opłat zus, a czy w tym przypadku jeśli rocznikowo ma 26 to także czy już nie ?

Pyt 3) Zakładając ze podpiszę z taką osobą:

- umowę zlecenie - 2000 brutto - jakie koszty poza wypłatą wynagrodzenia poniose ja jako pracodawca ? ( 2000 brutto tj, około 1500 netto ) więc przelewam na konto pracownika 1500 zł , a ile jest pozostałych kosztów ??? i jakie są to koszty ?

- umowa o pracę - 2000 brutto i to samo pytanie zo do umowy zlecenie ???

Pyt. 4) Jeśli taka osoba powiedzmy po 3-ch / 4-ch miesiącach pójdzie na L4 to czy nadaj ja jako pracodawca będę pokrywał koszta ? czy przejdzie to na Zus ??? i ja będę wolny od opłat ???

Proszę o odp.

Pozdrawiam Michał

#2 Witch

Witch

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 8847 postów

Napisano 02 marzec 2014 - 13:12

1) za osobę powracającą z urlopu macierzyńskiego ( też z wychowawczego) pracodawca jest zwolniony z opłat FP i FGSP

2) osoby uczące się, do 26 lat (data urodzin) nie podlegają jako zleceniobiorcy ubezp. społecznym ani zdrowotnemu, ze zlecenia naliczany jest tylko podatek

3) ze zlecenia z osoba uczącą się , do 26 lat naliczasz tylko podatek (2000 brutto netto 1712 zł)

z umowy o pracę podlega obow. składkom społecznym, zdrow. i oczwyście podatek, FP, FGSP i wypadkowa

4) 33 (14 dni dla prac. 50+) dni w roku kalendarzowym pracodawca wypłaca wynagrodzenie chorobowe, od 34 dnia zasiłek chorobowy zus

#3 Leszekk

Leszekk

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 02 marzec 2014 - 17:47

Dziękuje Witch !

i poproszę jeszcze o odp. na jedno pytanie :

Pyt. Podpisując z osobą która ukończyłą 26 lat ale powraca z macierzyńskiego:

- umowę zlecenie - 2000 brutto - jakie koszty poza wypłatą wynagrodzenia poniose ja jako pracodawca ? ( 2000 brutto tj, około 1500 netto ) więc przelewam na konto [color=#0033cc;font-weight:bold;margin:0;]pracownika[/color] 1500 zł , a ile jest pozostałych kosztów ??? i jakie są to koszty ?

- umowa o pracę - 2000 brutto i to samo pytanie zo do umowy zlecenie ???

Proszę o odp.

Pozdrawiam Michał

#4 Witch

Witch

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 8847 postów

Napisano 02 marzec 2014 - 18:51

[color=rgb(40,40,40);font-family:helvetica, arial, sans-serif;]- umowę zlecenie - 2000 brutto - jeśli to jedyny tyt. do ubezp. (jedyna praca) naliczasz:[/color]

[color=rgb(40,40,40);font-family:helvetica, arial, sans-serif;]zleceniobioraca :  składki społeczne em, rent , zdrowtna podatek ; chorobowa dobrowolna[/color]

[color=rgb(40,40,40);font-family:helvetica, arial, sans-serif;]zleceniodawca (pracodawca) : emerytalna , rentowa, wypadkowa, FP i FGSP[/color]

[color=rgb(0,0,0);font-family:helvetica, arial, sans-serif;font-size:13px;]- umowa o pracę - 2000 brutto [/color]

[color=rgb(0,0,0);font-family:helvetica, arial, sans-serif;]pracownik: wszystkie składki społeczne , zdrowotna i podatek[/color]

pracodawca: emeryt ; rentowa  , wypadkowa  , ulga FP i FGSP jeśli wraca po macierzyńskim 

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Koszt Pracownika, L4, Macierzyńskie, Umowa Zlecenie, Umowa o Pracę, Składki, Zasiłek, Koszt

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych