Skocz do zawartości

Rozwiązanie spółki z o.o.

wróć do serwisu Moja Firma 1 odpowiedź w tym temacie

#1 Guest_Marcin

Guest_Marcin
  • Goście

Napisano 06 luty 2014 - 23:33

Kiedy można rozwiązać spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością?

Mam problem ze wspólnikiem, nie dogadujemy się i jest ciężko co można zrobić?

#2 Aplikant_siwy86kie

Aplikant_siwy86kie

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 102 postów
  • LokalizacjaCK

Napisano 06 luty 2014 - 23:37

[font="sylfaen, serif;"]Poniższe przepisy wskazują przyczyny rozwiązania spółki:[/font]

[font="sylfaen, serif;"]Art. 270.[/font][font="sylfaen, serif;"] Rozwiązanie spółki powodują:[/font]

[font="sylfaen, serif;"]1)  przyczyny przewidziane w umowie spółki;[/font]

[font="sylfaen, serif;"]2)  uchwała wspólników o rozwiązaniu spółki albo o przeniesieniu siedziby spółki za granicę, stwierdzona protokołem sporządzonym przez notariusza;[/font]

[font="sylfaen, serif;"]3)  ogłoszenie upadłości spółki;[/font]

[font="sylfaen, serif;"]4)  inne przyczyny przewidziane prawem.[/font]

[font="sylfaen, serif;"]Art. 271.[/font][font="sylfaen, serif;"] Poza przypadkami, o których mowa w art. 21, sąd może wyrokiem orzec rozwiązanie spółki:[/font]

[font="sylfaen, serif;"]1)  na żądanie wspólnika lub członka organu spółki, jeżeli osiągnięcie celu spółki stało się niemożliwe albo jeżeli zaszły inne ważne przyczyny wywołane stosunkami spółki;[/font]

[font="sylfaen, serif;"]2)  na żądanie oznaczonego w odrębnej ustawie organu państwowego, jeżeli działalność spółki naruszająca prawo zagraża interesowi publicznemu.[/font]

[font="sylfaen, serif;"]Jeżeli nie da się rozwiązać spółki na podstawie uchwały lub z przyczyn przewidzianych w umowie spółki to należy skorzystać z art. 271 pkt 1. Taki pozew o rozwiązanie spółki trzeba odpowiednio umotywować ale się da ;)[/font]

[font="sylfaen, serif;"]Tak serio to jakbyś miał problemy to opisz o co dokładnie chodzi co się dzieje to może zaradzimy.[/font]

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych