Skocz do zawartości


Prorodzinna Ulga na siostrę


wróć do serwisu Księgowość 2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Gala

Guest_Gala
  • Goście

Napisano 30 styczeń 2014 - 22:00

[font="arial, helvetica, sans-serif;"]Jest takie pytanie. Czy podatnikowi[/font] przysługuje ulga prorodzinna na (pełnoletnią już ale niepełnosprawną) siostrę, jeśli jest on jej opiekunem prawnym? Ja nie wiem a podatnik twierdzi, że w US powiedzieli mu, że się należy - w zeszłym roku ją odliczał. Dzięuję za wskazówki.
   

 



#2 blogusxd

blogusxd

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 137 postów

Napisano 30 styczeń 2014 - 22:11

Witam postaram się pomóc.Zgodnie z:

"Art.26.1. / odliczenie6) wydatków na cele rehabilitacyjne oraz wydatków związanych z ułatwieniem wykonywania czynności życiowych, poniesionych w roku podatkowym przez podatnika będącego osobą niepełnosprawną lub podatnika, na którego utrzymaniu są osoby niepełnosprawne"W tym wypadku jeśli jest jej opiekunem prawnym i jest ona na jego utrzymaniu - to ulga mu przysługuje i można ją odliczyć, zgodnie z tym co "powiedział" US.


#3 koleżanka

koleżanka

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 14204 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 30 styczeń 2014 - 22:49

[font="georgia, serif;"]Tu nie chodzi o ulgę rehabilitacyjną, lecz o odliczenie ulgi na dziecko.[/font]

 

[font="georgia, serif;"]Z tego co wiem ulga ta przysługuje, o ile siostra pobiera zasiłek /dodatek/ pielęgnacyjny lub rentę socjalną.[/font]





Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych