Skocz do zawartości

PIT 2013 rok Czy naprawdę nie mogę odliczyć NET-a ?

wróć do serwisu Księgowość 6 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_PulinaL

Guest_PulinaL
  • Goście

Napisano 26 styczeń 2014 - 10:35

WITAM I PROSZĘ O POTWIERDZENIE MOICH WĄTPLIWOŚCI !Czy jeżeli korzystałam od lat z odliczenia od podatku dochodowego ulgi na korzystanie z internetu,to za 2013 rok już NIE MOGĘ ODLICZYĆ TYCH GROSIKÓW ?Dlaczego Nasze Państwo wydając miliony na samochody służbowe,ogranicza możliwość korzystania z takich drobnych odliczeń dla młodych, uczciwych podatników rozliczających co roku swoje grosiki ?To jest oczywiście pytanie retoryczne. Ważniejsze jest dla mnie to pierwsze - czy naprawdę NIE MOGĘ ODLICZYĆ 760, 00 zł od I TAK MIZERNEGO DOCHODU ?

#2 koleżanka

koleżanka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 14005 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 26 styczeń 2014 - 12:09

[font="georgia, serif;"]O ile wiem jeśli odliczyłaś ulgę w 2011 i 2012 roku, to już nie możesz odliczyć w 2013.[/font]

#3 Radomiak

Radomiak

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1747 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 26 styczeń 2014 - 12:09

Odliczenie z tytułu użytkowania sieci Internet przysługuje podatnikowi wyłącznie w kolejno po sobie następujących dwóch latach podatkowych, jeżeli w okresie poprzedzającym te lata nie korzystał z tego odliczenia. Odliczeniu podlegająwydatki poniesione przez podatnika z tytułu użytkowania sieci Internet, niezależnie od miejsca w którym się z niej korzysta jak i formy dostępu, np. w domu (łącze stałe, bezprzewodowe, w tym za pomocą urządzeń mobilnych) jak i w kawiarence internetowej. Ulga jest limitowana. Maksymalne odliczenie podatnika w skali całego roku nie może przekroczyć 760 zł. Odliczenie stosuje się, pod warunkiem posiadania dokumentów stwierdzających ich poniesienie, np. faktury w rozumieniu przepisów o podatku od towarów i usług.
Podatnik, który z ulgi internetowej po raz pierwszy skorzystał w zeznaniu podatkowym za 2012 r., może skorzystać z tego odliczenia wyłącznie za rok 2013.

#4 Guest_PulinaL

Guest_PulinaL
  • Goście

Napisano 26 styczeń 2014 - 12:31

Odliczenie z tytułu użytkowania sieci Internet przysługuje podatnikowi wyłącznie w kolejno po sobie następujących dwóch latach podatkowych, jeżeli w okresie poprzedzającym te lata nie korzystał z tego odliczenia. Odliczeniu podlegająwydatki poniesione przez podatnika z tytułu użytkowania sieci Internet, niezależnie od miejsca w którym się z niej korzysta jak i formy dostępu, np. w domu (łącze stałe, bezprzewodowe, w tym za pomocą urządzeń mobilnych) jak i w kawiarence internetowej. Ulga jest limitowana. Maksymalne odliczenie podatnika w skali całego roku nie może przekroczyć 760 zł. Odliczenie stosuje się, pod warunkiem posiadania dokumentów stwierdzających ich poniesienie, np. faktury w rozumieniu przepisów o podatku od towarów i usług.Podatnik, który z ulgi internetowej po raz pierwszy skorzystał w zeznaniu podatkowym za 2012 r., może skorzystać z tego odliczenia wyłącznie za rok 2013.

Dziękuję, ale czy jasno jest potwierdzone, że za 2013 już nie będzie można odliczyć ?Pamiętam, że to 2013 miał być ostatnim rokiem na odliczenia. Nawet na waciki nie dostanę ???

#5 Radomiak

Radomiak

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1747 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 26 styczeń 2014 - 12:39

2013 rok miał być ostatnim na rozliczenie internetu w takim właśnie przypadku jeśli po raz pierwszy internet rozliczaliśmy w 2012 roku i wtedy te dwa lata to 2012-2013, jeśli internet rozliczany był w PIT w latach poprzednich to w 2013 roku już nie możemy rozliczyć internetu. Ograniczenia te mamy w załączniku PIT-O (odliczenia), gdzie jest informacja , że odliczenie obowiązuje bezpośrednio po sobie w dwóch latach podatkowych. Przez 2 lata internet może być rozliczany przez męża...

#6 koleżanka

koleżanka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 14005 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 26 styczeń 2014 - 12:40

[font="georgia, serif;"]To co wkleił Radomiak jak dla mnie jest bardzo jasne.[/font]

#7 Guest_PulinaL

Guest_PulinaL
  • Goście

Napisano 26 styczeń 2014 - 13:27

No to waciki poszły w p.....u.Dziękuję za rozmowę. PL

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych