Skocz do zawartości

Zdjęcie

ulga rehabilitacyjna, zakup materaca

wróć do serwisu Księgowość 2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Adam

Adam

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 602 postów

Napisano 24 styczeń 2014 - 09:19

Witam, chciałbym zapytać o ulgę rehabilitacyjną. W 2013 r. dokonałem zakupu materaca w związku z przewlekłą chorobą kręgosłupa, co zostało mi zalecone przez mojego lekarza. Nie był to materac rehabilitacyjny dosłownie, w związku z tym został objęty został 20% podatkiem. Zrobiłem tak, bo na typowy materac rehabilitacyjny nie mogłem sobie pozwolić ze względu na bardzo wysoką cenę. Nie wiem teraz, czy mogę odliczyć cenę materaca w ramach ulgi rehabilitacyjnej?

#2 Maria

Maria

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 3680 postów
  • LokalizacjaMAŁOPOLSKA

Napisano 24 styczeń 2014 - 09:28

http://program.rozli...kowym-2013.html

#3 Radomiak

Radomiak

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1747 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 25 styczeń 2014 - 20:56

Skoro jesteś osobą niepełnosprawną, posiadającą orzeczenie o stopniu niepełnosprawności to będzie przysługiwało Ci uprawnienie do odliczenia od dochodu w ramach ulgi rehabilitacyjnej wydatku na zakup materaca, pod warunkiem, że materac ten spełnia wymogi sprzętu rehabilitacyjnego. Pomocnym do udowodnienia, że nabyty materac jest indywidualnym sprzętem niezbędnym w rehabilitacji, jest posiadanie wystawionego przez lekarza specjalistę zaświadczenia lekarskiego, że materac należy stosować w związku z orzeczonym stopniem niepełnosprawności.

Potwierdzenie tego znaleźć można w interpretacji DIS z Katowic z 14 stycznia 2011 roku - IBPBII/1/415-990/10/ŚS

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych