Skocz do zawartości


Zatrudnienie pracownika do sprzedaży, zestawienia a ewidencjonowanie wpłat.

sprzedaż pracownik ryczałt zestawienia konta allegro

wróć do serwisu Moja Firma Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 Guest_Łukasz

Guest_Łukasz
  • Goście

Napisano 13 styczeń 2014 - 14:15

Witam, posiadam kilka pytań odnośnie prowadzenia działalności gospodarczej.
 
Jestem świeżo po otwarciu DG jednoosobowej i bardzo prosiłbym o pomoc.
 
1.Sytuacja wygląda tak, że zajmuje się sprzedażą na allegro. Sam posiadam kilka kont/sklepów z których prowadzę sprzedaż.
 
Chciałbym zatrudnić na podstawie umowy zlecenia mojego brata który posiada bardzo dobrze rozwinięte konto (ogrom pozytywów itp.) Początkowo chcieliśmy zmienić imię w profilu brata na moje aczkolwiek jest to niezgodne z regulaminem allegro więc rezygnujemy z takiego rozwiązania.
 
Nie posiada on swojej działalności gospodarczej, sytuacja wyglądała by tak że sprzedawałby on produkty w moim imieniu które mu udostępniam a przy wypłatach z konta payu które jest powiązane z jego kontem allegro pieniądze były by przelewane na rachunek bankowy firmy czyli na mój rachunek.
 
Z tego zarobku oczywiście rozliczałbym się z US. Czy z perspektywy parwa, w razie kontroli urzędu skarbowego nałożonego na brata poniósłby on jakieś konsekwencje?
Cały dochód byłby opodatkowany a relacja zatrudnienia byłaby zachowana.
 
2. Wybrałem formę opodatkowania ryczałt w wysokości 3%. Chciałbym tylko zapytać czy sposób który chcę obrać dotyczący ewidencjonowania zarobków jest prawidłowy i wystarczający.
Sprzedaż którą prowadzę polega na bardzo dużej ilości sprzedaży produktów w niskiej cenie np. 100 sztuk dziennie w cenie 2 zł
 
Indywidualne ewidencjonowanie byłoby bardzo czasochłonne dlatego zamierzam zapisywać w ewidencji przychodów dzienne zarobki oparte na pobranym z konta zestawieniu dziennym wpłat.
 
Zestawienie zawiera: numer płatności payu, numer transakcji, nick kupującego, cene, ilość i datę.
 
Niestety nie zawiera danych osobowych, tylko nick. Czy taka dokumentacja jest wystarczająca w razie kontroli czy składania PIT-28? Na podstawie nicku można zawsze wyciągnąć dane osobowe ale przy tak dużej sprzedaży robić to manualnie dla każdego klenta niestety pochłonęło by masę czasu.
 
Bardzo proszę o pomoc,
Pozdrawiam.

 

Dodaj odpowiedź  Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: sprzedaż, pracownik, ryczałt, zestawienia, konta, allegro

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych