Skocz do zawartości

Emerytura i praca

wróć do serwisu Sektor Publiczny 8 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Maria

Guest_Maria
  • Goście

Napisano 05 styczeń 2014 - 21:55

W 2015 w lutym mogę odejść na emeryturę ale chcę dalej pracować na tym stanowisku. Czy muszę się zwolnić  z pracy czy nie. Czy mogę pracować i pobierać emeryturę

?

#2 aleksandrace

aleksandrace

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 20 postów

Napisano 31 sierpień 2017 - 16:29

Raczej nie można pracować i pobierać jednocześnie emerytury, chyba, że będzie to dodatkowe zajęcie.

#3 MarcinCin

MarcinCin

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 70 postów

Napisano 25 wrzesień 2017 - 10:15

z tego co słyszałem, nie można.

#4 Guest_ewqa

Guest_ewqa
  • Goście

Napisano 12 październik 2017 - 12:58

Można chyba tylko wtedy kiedy masz dodatkową emeryturę np. aegon.pl/Strona-glowna/Emerytura/O-Funduszu/ ale z tego wiem mój dziadek dorabiał sobie w trakcie emerytury więc zakładam że najpierw trzeba odejść z zakładu pracy na emeryturę a potem zatrudnić się tam na jakąś cześć etatu

#5 Zosia/Agnieszka

Zosia/Agnieszka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 14999 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 12 październik 2017 - 13:04

Można chyba tylko wtedy kiedy masz dodatkową emeryturę np. aegon.pl/Strona-glowna/Emerytura/O-Funduszu/ ale z tego wiem mój dziadek dorabiał sobie w trakcie emerytury więc zakładam że najpierw trzeba odejść z zakładu pracy na emeryturę a potem zatrudnić się tam na jakąś cześć etatu

Nie reklamuj nędzy, jeśli tu musisz reklamować tzn. ze to nie jest warte uwagi

#6 forted

forted

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 194 postów

Napisano 19 październik 2017 - 09:30

Nie chcę być złym prorokiem, ale wiele wskazuje na to, że obecne pokolenie 40-latków i przyszłe będzie musiało pracować na emeryturze. Świadczenia bowiem będą tak niskie, że nie da się z nich wyżyć. O ile obecne emerytury jeszcze są takie w miarę, to biorąc po uwagę fakt, że większość dzisiejszych osób poniżej 40. roku życia pracuje na umowach cywilnoprawnych, nie wróżę dobrej przyszłości. I już teraz inwestuję swoje oszczędności w konto emerytalne - https://www.esaliens.pl/pl/emerytura

#7 Baklazanka

Baklazanka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 259 postów

Napisano 25 październik 2017 - 10:57

Zamiast liczyć na emeryturę dużo bezpieczniej jest po prostu na nią oszczędzać. Tutaj https://bitbay.net/pl/konto-osobistesobie poczytajcie. Lokując swoje oszczędności na giełdzie można sporo zarobić i na emeryturkę będzie. Lepiej sobie co miesiąc coś odkładać, nawet niewielkie kwoty, ale po czasie na pewno zrobi się już znacząca sumka.

#8 Zosia/Agnieszka

Zosia/Agnieszka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 14999 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 25 październik 2017 - 11:09

Zamiast liczyć na emeryturę dużo bezpieczniej jest po prostu na nią oszczędzać. Tutaj https://bitbay.net/pl/konto-osobistesobie poczytajcie. Lokując swoje oszczędności na giełdzie można sporo zarobić i na emeryturkę będzie. Lepiej sobie co miesiąc coś odkładać, nawet niewielkie kwoty, ale po czasie na pewno zrobi się już znacząca sumka.

następna nędza się reklamuje :P

#9 wicehrabia

wicehrabia

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 211 postów

Napisano 30 październik 2017 - 10:02

Ech, jakoś tej emerytury trzeba dożyć.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych