Skocz do zawartości

Zdjęcie

wypłata zasiłku chorobowego w ciąży

ciąża zasiłek

wróć do serwisu Księgowość 2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Monika1985

Monika1985

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 28 grudzień 2013 - 09:24

Witam,

mam pytanie odnośnie wypłaty świadczenia zasiłku chorobowego - ciąża, jestem na zwolnieniu od 5.12.13, wczoraj się bardzo zdziwiłam kiedy listonosz przyniósł mi pieniązki z ZUS, na kwitku jest napisane: świadczenie, okres świadcz. chor. 14-30.12, nie rozumiem skąd taki okres i dlaczego w ogóle otrzymałam już jakieś pieniądze z ZUSu, gdyż z tego co mi wiadomo to ZUS wypłaca środki dopiero po 33dniach przybywania na l4, a za te 33 dni wypłaca jeszcze pracodawca,

jestem zatrudniona na umowe o pracę - czas nieokreślony, firma zatrudnia poniżej 20 osób,

proszę o pomoc, czy mam może sprawę wyjaśniać w ZUSie?

z góry dziękuje za odpowiedź.

#2 Guest_Agnieszka

Guest_Agnieszka
  • Goście

Napisano 28 grudzień 2013 - 09:39

do okresu 33 dni, za które pracodawca wyplaca wynagrodzenie, liczy się wszystkie dni choroby w danym roku. czyli jeżeli w okresie styczeń - listopad chorowałaś na różne choroby np grypa, angina i korzystałaś ze zwolnienia pracodawca za grudzień wypłacił ci dopełnienie do 33 dni i resztę przekazał do ZUS.

natomiast jeżeli wcześniej nie chorowałaś - wyjaśnij to z pracodawcą.

#3 Monika1985

Monika1985

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 28 grudzień 2013 - 13:15

do okresu 33 dni, za które pracodawca wyplaca wynagrodzenie, liczy się wszystkie dni choroby w danym roku. czyli jeżeli w okresie styczeń - listopad chorowałaś na różne choroby np grypa, angina i korzystałaś ze zwolnienia pracodawca za grudzień wypłacił ci dopełnienie do 33 dni i resztę przekazał do ZUS.

natomiast jeżeli wcześniej nie chorowałaś - wyjaśnij to z pracodawcą.

Dziękuje za odpowiedź, w sumie łącznie w roku byłam na l4 zwykłym 24 dni, to by się wtedy zgadzało dlaczego mi wypłacili od 14.12, myślałam że ZUS wypłaca po byciu na zwolnieniu 33 dni nieprzerwanie

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: ciąża, zasiłek

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych