Skocz do zawartości

Zdjęcie

Czy można prowadzić firmę będąc na rencie lub emeryturze?

wróć do serwisu Księgowość 8 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Księgowość

Admin Księgowość

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy
  • 198126 postów

Napisano 20 grudzień 2013 - 16:32

Pieniądze otrzymywane co miesiąc przez emerytów i rencistów mogą nie być wystarczające na utrzymanie, dlatego niektórzy z nich zarabiają dodatkowo. Jednym z rozwiązań jest podjęcie własnej działalności gospodarczej. Jednak z powodu obawy o koszty prowadzenia działalności oraz możliwość zawieszenia emerytury czy renty, wiele osób boi się podjąć to ryzyko. Czy słusznie? Powrót do artykułu: Czy można prowadzić firmę będąc na rencie lub emeryturze?

#2 koleżanka

koleżanka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 13507 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 22 grudzień 2013 - 18:01

[font="georgia, serif;"]oczywiście, że można prowadzić dg mając emeryturę czy rentę[/font]

#3 Guest_Tomasz

Guest_Tomasz
  • Goście

Napisano 02 luty 2015 - 11:59

Jest możliwość prowadzenia dzialalność będąc renicistą, emerytem a nawet dłużnikiem komorniczym bez straty 1zł. Jest prosty "myk". Ale proszę kontakt priv. tomaszslaw88@gmail.com

#4 Guest_aniolek

Guest_aniolek
  • Goście

Napisano 18 październik 2017 - 13:22

jak mam 880 to moge zrobic w firmie drugie tyle to mi sie nie oplaca

#5 Guest_zef

Guest_zef
  • Goście

Napisano 22 styczeń 2018 - 20:30

Sory! Czs z tym skonczyc! Czy Wojskowy jest njakims Panem,ze moze dorobic do emerytury ile chcce? A Co my cywile to smieci!

#6 koleżanka

koleżanka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 13507 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 22 styczeń 2018 - 21:43

Emeryt w wieku ustawowym nie ma żadnych ograniczeń w zarobkowaniu, może zarabiać na ile mu zdrowie pozwala. I dotyczy to wszystkich emerytów, a nie tylko wojskowych. 

#7 Guest_Jan

Guest_Jan
  • Goście

Napisano 01 luty 2018 - 17:57

Prowadziłem noclegi w okresie letnim dwa miesiące gdzie zarobiłem przykładowo 20000 zł resztę roku miałem działalność zawieszoną pobierając też rentę inwalidzką czy popełniłem jakiś błąd

#8 Guest_Krzych

Guest_Krzych
  • Goście

Napisano 31 sierpień 2019 - 08:27

czy to znaczy ze jezeli mam emeryture z sw i mam 41 lat to moge dorabiac bez ograniczen?

#9 Guest_Aronya

Guest_Aronya
  • Goście

Napisano 11 listopad 2019 - 21:02

Mam 67 lat, pobieram rentę rodzinną po zmarłym mężu.Prowadzę działalność gospodarczą. W związku z tym mam pytanie: ile mogę zarobić,aby nie zmniejszono, ani zawieszono mi rentę?? Sprawa pilna

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych