Skocz do zawartości


Podatek od ekwiwalentu za pranie ubrań służbowych


wróć do serwisu Moja Firma 2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 16 grudzień 2013 - 08:28

W moim zakładzie pracownicy otrzymują ekwiwalent za pranie ubrań służbowych. Czy ekwiwalent za pranie odzieży roboczej jest wolny od podatku? Czy te kwoty wykazuje się na PIT-11?

 



#2 Radomiak

Radomiak

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1747 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 27 grudzień 2013 - 13:53

Zgodnie z art. 21 ust. 1 pkt 11 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych wolne od podatku dochodowego są świadczenia rzeczowe i ekwiwalenty za te świadczenia, przysługujące na podstawie przepisów o bezpieczeństwie i higienie pracy, jeżeli zasady ich przyznawania wynikają z odrębnych ustaw lub przepisów wykonawczych wydanych na podstawie tych ustaw.

Zagadnienia dotyczące dostarczania pracownikom środków ochrony indywidualnej oraz odzieży i obuwia roboczego, a także związanych z tym wypłat ekwiwalentów pieniężnych reguluje dział X (Bezpieczeństwo i higiena pracy) rozdział IX (Środki ochrony indywidualnej oraz odzież i obuwie robocze) ustawy Kodeks pracy. 



#3 KsięgowaEwa

KsięgowaEwa

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 523 postów

Napisano 08 styczeń 2014 - 14:25

ale pamiętaj, że aby ekwiwalent za pranie odzieży był wolny od podatku dochodowego musi być pomniejszany za czas nieobecności w pracy... inaczej każda kontrola Ci to zakwestionuje





Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych