Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

zaliczkowe rozliczenie niezakończonych usług budowlanych a podatek odroczony

podatek odroczony zaliczki niezakończone usługi budowlane KSR 3 odroczony

wróć do serwisu Księgowość Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 ms34971

ms34971

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 28 listopad 2013 - 14:13

Mam następujący problem: Czy w przypadku, gdy mamy do czynienia z niezakończonymi usługami budowlanymi, rozliczanymi zaliczkowo należy obliczyć aktywa/rezerwę z tyt. podatku odroczonego. Przykładowo mam sytuację iż mamy kontrakt budowlany na 20 mln, na koniec roku otrzymano zaliczkę na 10 mln, wystawiono Fakturę zaliczkową. Budżet kosztów to 18 mln. Do końca roku poniesiono 9mln kosztów. Kontrakty rozliczane są metodą obmiaru prac kosztów rzeczywistych do globalnego budżetu kosztów.  Z obmiaru prac (poniesionych kosztów) wynika iż stopień zaawansowania robót wynosi 50%. Są to koszty poniesione w związku z otrzymanymi zaliczkami.

Czy powinnam w tym momencie szacować przychody z tyt. niezakończonych usług budowlanych. KSR 3 nic nie mówi o zaliczkach (bo nie mam . W internecie znalazłam artykuł, że tak (http://www.rzeczposp...inansoweA3.html). Jeżeli tak, to szacowane koszty równają się rzeczywistym tj. 9mln, szacowane przychody to 10 mln. Czy w tym momencie Rezerwa z tytułu podatku odroczonego liczymy (9mln)*19%, gdyż zaliczka nie będzie przychodem podatkowym, a aktywa z tyt. podatku odroczonego to 10*0,19% (po podatkowo to nie bedą koszty podatkowe do czasu wykonania usługi/protokołu odbioru i faktury sprzedaży. Dodam iż brak odbiorów częściowych robót.

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: podatek odroczony, zaliczki, niezakończone usługi, budowlane, KSR 3, odroczony

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Najnowsze tematy