Skocz do zawartości

Zdjęcie

Upływ terminowej umowy o pracę podczas urlopu macierzyńskiego

wróć do serwisu Kadry 29 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Kadry

Admin Kadry

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 515662 postów

Napisano 22 listopad 2013 - 11:35

Co oznacza upływ terminowej umowy o pracę podczas urlopu macierzyńskiego? Powrót do artykułu: Upływ terminowej umowy o pracę podczas urlopu macierzyńskiego

#2 Guest_Kasia

Guest_Kasia
  • Goście

Napisano 22 listopad 2013 - 11:37

Witam,

a jak w takim przypadku zostanie rozwiazana kwestia należnego urlopu wypoczynkowego nabytego juw trakcie urlopu macieżyńskiego? Czy niewykorzystane dni urlopowe przechodzą na kolejna umowę? Czy pracodawca z końćem umowy musi wypłacić ekwiwalent za urlop?

#3 Ane

Ane

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1517 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 22 listopad 2013 - 11:57

jeśli umowa nie zostanie przedłużona to otrzymasz ekwiwalent za urlop, jeśli zostanie podpisana kolejna umowa to można przenieść ten urlop na kolejną umowę.

#4 Guest_Kasia

Guest_Kasia
  • Goście

Napisano 22 listopad 2013 - 12:14

jeśli umowa nie zostanie przedłużona to otrzymasz ekwiwalent za urlop, jeśli zostanie podpisana kolejna umowa to można przenieść ten urlop na kolejną umowę.

Czyli bedąc na urlopie macierzyńskim pracodawca dodatkowo wyplaci mi ekwiwalent za niewykorzystany urlop?

#5 Ane

Ane

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1517 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 22 listopad 2013 - 12:26

jeśli w trakcie macierzyńskiego kończy ci się umowa okresowa a nie będzie dalej przedłużana, to pracodawca ma obowiązek się z tobą rozliczyć, czyli wypłacić ekwiwalent za nie wykorzystany urlop, przekazać dokumentację dotyczącą macierzyńskiego do ZUS w celu dalszej jego wypłaty, wystawić świadectwo pracy.

#6 Guest_nb

Guest_nb
  • Goście

Napisano 05 styczeń 2015 - 14:34

Moja wątpliwość dotyczy ostatniego zdania: na jakiej podstawie wnoszą Państwo, że pracownicy przysługiwać będzie zasiłek za okres urlopu macierzyńskiego, dodatkowego urlopu macierzyńskiego oraz urlopu rodzicielskiego? Aby skorzystać z dwóch ostatnich należy, zgodnie z art. 1791 KP, złożyć w terminie 14 dni po porodzie wniosek do pracodawcy. Jeśli umowa terminowa ustanie 30 września, a pozostałe dwa urlopy przypadają po tym terminie to na jakiej podstawie pracodawca może rozpatrywać wniosek o urlop po ustaniu zatrudnienia? Wydaje mi się, że nie może. Jeśli tak, zatrudnienie (oraz podleganie ubezpieczeniu) ustaje 30 września, wówczas wypłatę zasiłku przejmuje ZUS do końca urlopu macierzyńskiego ("zwykłego"). Nie ma jednak podstaw by ZUS wypłacał zasiłek za pozostałe urlopy, ponieważ nie były (bo nie mogły) być one udzielone. Uprzejmie proszę pilnie odnieść się do powyższego.

#7 Witch

Witch

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 8253 postów

Napisano 05 styczeń 2015 - 17:07

pracownica zgłasza w ciągu 14 dni od dnia porodu wniosek o "wszystkie" urlopy/zasiłki, jeśli chce, aby były płatne 80%;

urlop będzie trwał do dnia rozwiązania stosunku pracy, a potem już zasiłek macierzyński (czy inny rodzaj) wypłaca zus lub nadal wypłaca zus, gdy pracodawca nie jest uprawniony do wypłaty zasiłków

#8 Guest_mon

Guest_mon
  • Goście

Napisano 13 lipiec 2016 - 07:46

a jak jestem bezrobotna w takim razie na macierzyńskim, to przysługują jeszcze jakieś świadczenia? np. zasiłek dla bezrobotnych?

#9 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 13 lipiec 2016 - 11:19

a jak jestem bezrobotna w takim razie na macierzyńskim, to przysługują jeszcze jakieś świadczenia? np. zasiłek dla bezrobotnych?

Nie. Możesz pobierać albo zasiłek dla bezrobotnych, albo zasiłek macierzyński.

#10 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 18 październik 2016 - 10:54

jesli termin porodu przypada na dzien 17.12,2017 a umowa o prace konczy mi sie 31.12,2017 czy pracodawca ma prawo nie przedluzyc ze mna umowy o prace?

#11 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 15927 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 18 październik 2016 - 10:58

17.12,2017 ....????? jesteś pewna???

#12 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 18 październik 2016 - 11:03

sorki 17.12.2016 umowa o prace tez konczy sie 2016

#13 Guest_Jolanta

Guest_Jolanta
  • Goście

Napisano 17 styczeń 2017 - 11:20

Jestem na urlopie macierzyńskim do 26,02,2017 Umowa była do 31,08.2016 a urlop wychowawczy już nie mogę z niego skorzystać bo już koniec umowy. A u innego pracodawcy nie można skorzystać z tego. Co wtedy nie mam żłobka ani przeszkola dla rocznego i dwu letniej córki.

#14 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 15927 postów

Napisano 17 styczeń 2017 - 11:31

Co wtedy.....ja rozumiem, że to pytanie raczej retoryczne....no bo co mamy ci odpowiedzieć?

Nie masz żłobka, ani przedszkola, ale też i ci nie są potrzebne, przecież umowa ci się zakończyła.....więc o co pytasz?

#15 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 17 styczeń 2017 - 11:36

Jestem na urlopie macierzyńskim do 26,02,2017 Umowa była do 31,08.2016 a urlop wychowawczy już nie mogę z niego skorzystać bo już koniec umowy. A u innego pracodawcy nie można skorzystać z tego. Co wtedy nie mam żłobka ani przeszkola dla rocznego i dwu letniej córki.

A jak radziły sobie dawniej kobiety, kiedy nie istniały urlopy wychowawcze, a urlop macierzyński trwał zaledwie 3 miesiące? Zapytaj swoją mamę i babcię, co robiły w takich sytuacjach. Nawet z internetu nie mogły skorzystać, żeby zadać pytanie, bo też go wtedy nie było.

#16 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 02 luty 2017 - 18:33

Witam mam taką sytuacje iż mam jeszcze 5 tygodni urlopu macierzyńskiego i póżniej zostaje jeszcze rodzicielski a z dniem 31,01.2017r zakończyła mi sie umowa o pracę i nie została ona przedłużona.czy bede miała wypłacane jakies pieniązki które dotychczas dostawałam z firmy?i czy to będzie mniej wiecej taka sama kwota?

#17 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 15927 postów

Napisano 02 luty 2017 - 19:29

Do końca macierzyńskiego płatność z ZUS

#18 koleżanka

koleżanka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 11709 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 02 luty 2017 - 20:27

z tym, że ZUS nie będzie odliczał ulgi podatkowej 46,33 zł, więc pewnie przelewy od ZUS będą trochę mniejsze 

#19 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 10 kwiecień 2017 - 14:40

A jak to wygląda, gdy urlop macierzyński chce wykorzystać ojciec, a kończy mu się umowa? Tak samo będzie dostawał zasiłek?

#20 Guest_Aw

Guest_Aw
  • Goście

Napisano 09 październik 2017 - 10:14

Czy kwota bedzie mniejsza gdy zus przejmie wyplacanie?

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych