Skocz do zawartości

W jakim czasie pracodawca musi zgłosić wypadek do ZUS

ZUS Obowiązki pracodawcy prawa poszkodowanego

wróć do serwisu Kadry 31 odpowiedzi w tym temacie

#21 Guest_Iza90

Guest_Iza90
  • Goście

Napisano 01 październik 2015 - 15:29

czy jak scielam sobie kawalek paliczka w pracy to ile czasu mam na zgloszenie tego wypadku do pracodawcy?

jestem na stazu i czy wogule nalezy mi sie jakies odszkodowanie jezeli moim pracodawca jest PUP??? 

#22 Edzia

Edzia

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 7101 postów
  • LokalizacjaKresy

Napisano 20 październik 2015 - 09:19

Pracownik, który uległ wypadkowi, jeżeli stan zdrowia na to pozwala, powinien poinformować niezwlocznie o wypadku swojego przełożonego ( § 2 ozporządzenia Rady Ministrów w sprawie ustalenia okoliczności i przycyn wypadków przy pracy).
Obowiązek niezwłocznego zawiadomienia należy rozumieć jako obowiązek przekazania tego zawiadomienia w jak najkrótszym czasie po wypadku. W przypadku gdy poszkodowany nie może tego zrobić natychmiast powinien dokonać tego zaraz po ustaniu przeszkód uniemożliwiających niezwłoczne zawiadomienie.

Odszkodowanie się nie należy

#23 Guest_kaisa

Guest_kaisa
  • Goście

Napisano 04 luty 2016 - 11:20

witam, w jakim terminie ZUS musi wypłacić odszkodowanie za wypadek przy pracy. Orzeczono u mnie długotrwały uszczerbek na zdrowiu. Decyzję z ZUSu o przyznaniu zasiłku otrzymałam 5 stycznia 2016 i nadal nie mam odszkodowania.

#24 Edzia

Edzia

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 7101 postów
  • LokalizacjaKresy

Napisano 02 marzec 2016 - 11:55

30 dni od dnia wydania decyzji

#25 Guest_12

Guest_12
  • Goście

Napisano 31 sierpień 2016 - 12:04

ja to rozumiem. Tylko czy wiesz ile czasu maksymalnie ma na to pracodawc

do 14 dni pracodawca musi przesłać do zus raport (zawiadomienie o wypadku) z wypadku.

#26 Guest_Dorota

Guest_Dorota
  • Goście

Napisano 19 styczeń 2017 - 13:55

a może ktoś ma druk protokołu przesłuchania świadka / poszkodowanego i może udostępnić ?

#27 tadeusz8

tadeusz8

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 251 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 19 styczeń 2017 - 14:31

a może ktoś ma druk protokołu przesłuchania świadka / poszkodowanego i może udostępnić ?

Teraz jest druk: Informacje świadka wypadku do sprawy Nr .................... i Wyjaśnienia poszkodowanego do sprawy Nr ....................... u góry miejscowość ..../dnia............... 2017 i informacje: Imię i nazwisko......... Imiona rodziców.... Urodzony/a .......... Miejsce ........... Miejsce zamieszkania ........  Stanowisko służbowe ........ Miejsce pracy ...........

Szatę graficzną musisz opracować sama

#28 Mateusz.

Mateusz.

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 34 postów
  • LokalizacjaZielona Góra

Napisano 20 styczeń 2017 - 00:27

Witam. poniżej wysyłam ci druki 

Informacje dotyczące wypadku przy pracy złożone przez świadka wypadku

Wyjaśnienia  poszkodowanego – w postępowaniu powypadkowym

#29 Guest_anika

Guest_anika
  • Goście

Napisano 27 styczeń 2017 - 11:20

witam,

proszę o podpowiedź.

w zakładzie pracy mieliśmy wypadek. cała procedura tzn. protokół, wyjaśnienia itd. zostaly sporządzone.

czy zakład pracy zawiadamia zus o zaistniałym zdarzeniu czy poprostu wyplaca zasiłęk 100% (my jesteśmy płatnikiem).

#30 Mateusz.

Mateusz.

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 34 postów
  • LokalizacjaZielona Góra

Napisano 27 styczeń 2017 - 15:58

Jak tak dokładnie nie wiem bo kadrowym nie jestem ale przypuszczam, że jeżeli zakład zatrudnia więcej niż 20 osób ( jesteście płatnikiem zasiłków) to wtedy ZUS powiadamia się o wypadku poprzez odpowiedni kod w dokumentach rozliczeniowych ZUS,  a co do zasiłku chorobowego to zakład pracy wypłaca go z ubezpieczenia wypadkowego.

#31 Witch

Witch

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 8733 postów

Napisano 30 styczeń 2017 - 10:58

witam,

proszę o podpowiedź.

w zakładzie pracy mieliśmy wypadek. cała procedura tzn. protokół, wyjaśnienia itd. zostaly sporządzone.

czy zakład pracy zawiadamia zus o zaistniałym zdarzeniu czy poprostu wyplaca zasiłęk 100% (my jesteśmy płatnikiem).

bezzwłocznie przesyłasz do zus wszystkie dokumenty wypadkowe;

wypłacasz 100% zasiłku z ubezp. wypadkowego,w RSA kod przerwy 314 ;

bywa, że ZUS nie uznaje wypadku, wówczas pozostaje korekta świadczenia na 80% i dok. rozlicz.

#32 tadeusz8

tadeusz8

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 251 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 31 styczeń 2017 - 10:13

bywa, że ZUS nie uznaje wypadku, wówczas pozostaje korekta świadczenia na 80% i dok. rozlicz.

A co ZUS ma do uznawania lub nie zdarzenia za wypadek przy pracy ? Przecież Protokół z ustalenia okoliczności i przyczyn wypadku przy pracy zatwierdza Pracodawca. ZUS może jedynie zarządać uzupełnienia dokumentacji powypadkowej. Zresztą dużo już napisano np.: w

Zakład Ubezpieczeń Społecznych może odmówić przyznania świadczeń z ubezpieczenia wypadkowego, ale nie może nie uznać zdarzenia za wypadek przy pracy. To pracodawca, zatwierdzając protokół powypadkowy, uznaje lub nie dane zdarzenie jako wypadek przy pracy.
Źródło: https://www.experto2...html?cid=K000KN

ph34r.png

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: ZUS, Obowiązki pracodawcy, prawa poszkodowanego

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych