Skocz do zawartości

Zdjęcie

jak zaksięgować stoły i krzesła w restauracji

stół krzesło wyposażenie środek trwały meble

wróć do serwisu Księgowość 3 odpowiedzi w tym temacie

#1 manius

manius

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 19 postów

Napisano 15 listopad 2013 - 13:30

Witam. Czy mógłby mi ktoś poradzić jak mam zaksięgować wyposażenie do restauracji w postaci stołu o kwocie brutto 2370, i krzeseł o łącznej kwocie brutto 17500 z tym że wartość pojedyńczego krzesła to kwota 350 zł. Nie wiem czy mam to wprowadzić jako wyposażenie i jednorazowy koszt w PKPiR, czy jako środek trwały i wrzucić w amortyzację. Proszę poradźcieDołączona grafika

#2 Radomiak

Radomiak

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1747 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 15 listopad 2013 - 23:46

Rozporządzenie Ministra Finansów z dnia 26.08.2003 r. w sprawie prowadzenia podatkowej księgi przychodów i rozchodów - § 4. 

Ewidencją wyposażenia obejmuje się wyposażenie, którego wartość początkowa, w rozumieniu odrębnych przepisów, przekracza 1.500 zł.

Ewidencja wyposażenia powinna zawierać co najmniej następujące dane: numer kolejny wpisu, datę nabycia, numer faktury lub rachunku, nazwę wyposażenia, cenę zakupu wyposażenia lub koszt wytworzenia, numer pozycji, pod którą wpisano w księdze koszt związany z nabyciem wyposażenia, datę likwidacji (w tym również datę sprzedaży lub darowizny) oraz przyczynę likwidacji wyposażenia.

Stół  będzie wyposażeniem, jeśli chodzi o krzesła musisz zdecydować.

#3 Marek O

Marek O

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 896 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 13 grudzień 2013 - 00:16

Polecam profesjonalne wyposażenie sal konferencyjnych w stoły i krzesła konferencyjne - http://krzeslabankietowe.pl/ . Bogata oferta, bardzo solidnych stołów i krzeseł, na które kupujący otrzymuje 3 letnią gwarancję. Wszystkie meble dostępne są od ręki i są przeznaczone do wyposażenia profesjonalnych sal konferencyjnych. Polecam. 

#4 KsięgowaEwa

KsięgowaEwa

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 523 postów

Napisano 14 grudzień 2013 - 23:51

ja przy klasyfikowaniu krzeseł, odwołała bym się do definicji środka trwałego a konkretnie do punktu o przewidywanym okresie użytkowania - dłuższy niż rok, jeżeli to są to solidne krzesła to bym wpisała do ewidencji środków trwałych...

[*]stanowić własność lub współwłasność podatnika,
    [*]być nabytym lub wytworzonym we własnym zakresie,
    [*]być kompletnym i zdatnym do użytku w dniu przyjęcia do używania,
    [*]mieć przewidywany okres używania dłuższy niż rok,
    [*]być wykorzystywanym przez podatnika na potrzeby związane z prowadzoną przez niego działalnością gospodarczą albo
    [*]oddanym do używania na podstawie umowy najmu, dzierżawy lub umowy leasingu.
    [/list]

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: stół, krzesło, wyposażenie, środek trwały, meble

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych