Skocz do zawartości


Kto odpowiada za ewidencję rachunkową w firmie?


wróć do serwisu Księgowość 4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_ewa

Guest_ewa
  • Goście

Napisano 30 styczeń 2006 - 13:48

Jako główna księgowa nie miałam zakresu czynności na piśmie. Kto ponosi odpowiedzialność w razie jakiś nieprawidłowości w księgowaniach kosztów. Czy ja czy Właściciel firmy.

#2 Guest_Kazik

Guest_Kazik
  • Goście

Napisano 30 styczeń 2006 - 21:24

Oczywiście że ty. Po to zatrudnił Cię właściciel na stanowisku głównej księgowej żeby księgowość i dokumentacja była prowadzona prawidłowo i zgodnie z przepisami podatkowymi. Natomiast kwestię twojej odpowiedzialności za powierzoną pracę powinna regulować umowa o pracę lub innego rodzaju umowa cywilno-prawna z pracodawcą.

#3 Guest_Piotr

Guest_Piotr
  • Goście

Napisano 30 styczeń 2006 - 21:36

Stawiasz pytanie o odpowiedzialności za to co sama wykonujesz. Skoro wykonujesz funkcję głownej księgowej to powinnaś odpowiadać za księgowość w swojej firmie a nie twój szef. To chyba jest jasne. To ty powinnaś sygnalizować co można a co nie można zaliczyć do kosztów uzyskania przychodu - na podstawie znajomości przepisów podatkowych. W sytuacji konfliktowej doprowadź do spisania stosownej umowy z pracodawcą, w której uregulujesz zakres twoich obowiązków i zakres odpowiedzialności.

#4 Guest_Bondi

Guest_Bondi
  • Goście

Napisano 04 luty 2006 - 20:45

Nie zgadzam się z wami.Zawsze przed US za nieprawidłowosci odpowiada Własciciel Firmy. A jak ty nawalisz to własciciel może ciebie ukarac./oczywiście jeżeli nie podpisałas niczego o odpowiedzialnosci/

#5 Guest_erciu

Guest_erciu
  • Goście

Napisano 11 luty 2006 - 17:36

Art.4 ust. 5. Ustawy o Rachunkowości :"Kierownik jednostki ponosi odpowiedzialność za wykonywanie obowiązków w zakresie rachunkowości określonych ustawą, w tym z tytułu nadzoru, również w przypadku, gdy określone obowiązki w zakresie rachunkowości - z wyłączeniem odpowiedzialności za przeprowadzenie inwentaryzacji w formie spisu z natury - zostaną powierzone innej osobie za jej zgodą..."Dodaj odpowiedź  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych