Skocz do zawartości

zajecia komornicze

wróć do serwisu Księgowość 419 odpowiedzi w tym temacie

#401 Sua

Sua

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1150 postów
  • LokalizacjaGórny Śląsk.

Napisano 17 kwiecień 2012 - 11:54

Mam pytanie czy ktoś dostał już odpowiedz na swoje pytania ?, bo wydaje mi się że nikt kto mógł by udzielić odpowiedzi nie wchodzi na tą stronę. Pozostaliśmy chyba z pytaniami sami

Jest to forum księgowo-kadrowe. Możemy odpowiedzieć jeśli pytanie dotyczy wysokości potrącenia z wynagrodzenia za pracę bądź zlecenia albo księgowania takiego faktu....Nie jesteśmy komornikami zatem nie oczekujcie odpowiedzi czy komornik mógł zająć samochód, czy dług siostry lub ojca muszę spłacić ani czy urząd skarbowy zabierze mi zwrot na rzecz komornika. Nie interesuje nas również czy macie środki do życia czy nie, czy żona was bije a piętnaścioro waszych dzieci nie ma kurtek na wiosnę... nie ma sensu wylewać tu swoich żalów, życie nikogo nie rozpieszcza. Tak Barbaro, jesteśmy sami ze swoimi problemami...

#402 Kuba

Kuba

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 605 postów

Napisano 17 kwiecień 2012 - 12:15

Nic dodać, nic ująć :)

"Jeśli nie potrafisz wytłumaczyć czegoś w prosty sposób, to znaczy, że tak naprawdę tego nie rozumiesz"

#403 Agnieszka

Agnieszka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 3608 postów

Napisano 17 kwiecień 2012 - 12:30

Właśnie takDołączona grafika

#404 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 17 kwiecień 2012 - 16:33

Mam zajęcie komornicze z wynagrodzenia, zajęte konto bankowe i zwrot podatku z urzędu skarbowego. Chciałabym napisać wniosek o odblokowanie konta i zwrot podatku. Czy mam jakąś szanse na takie rozwiązanie?

Oczywiscie. Idzie się dogadać. mi zostawili tylko zajęcie wynagrodzenia.

#405 Guest_KASKA

Guest_KASKA
  • Goście

Napisano 20 kwiecień 2012 - 16:22

maz dostal pisemko od komornika w ktorym jest napisane ze zajmuje wynagrodzenie nie wiecej niz 50% z kwoty 1.317zl tyle maz zarabia ja nie pracuje mamy na utrzymaniu 5-ro dzieci prosze o odpowiedz

A KTO CI KAZAL RODZIC 5 DZIECI?

#406 Agnieszka

Agnieszka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 3608 postów

Napisano 23 kwiecień 2012 - 12:11

KASKA może nie tak ostro,ale..............no właśnie coś w tym jest, bo człowiek odpowiedzialny myśli o tym, że te kolejne dzieci na które się decydujemy (bo chyba świadomie podejmujemy decyzję w dzisiejszych czasach)) z czegoś będzie trzeba utrzymać i zapewnić im w miarę normalny byt

#407 Guest_Joe

Guest_Joe
  • Goście

Napisano 25 kwiecień 2012 - 13:45

WitamCzy pracodawca może dokonać zajęcia minimalnego wynagrodzenia za pracę z tytułu egzekucji świadczeń alimentacyjnych w sytuacji gdy jedynym składnikiem roszczeń są koszty postępowania egzekucyjnego?Alimenty są płacone są bieżąco (wiem, że pomimo że kwota wolna od potrąceń to minimalne wynagrodzenie, to na alimenty pracodawca mógłby zająć 60%). Stąd moje pytanie czy pomimo tego że na wniosku komornika o zajęcie, wymienione są tylko koszty postępowania egzekucyjnego to pracodawca może zająć część wynagrodzenia na pokrycie tych kosztów czy dłużnik korzysta z ochrony wynikającej z art. 87(1)? Czy te koszty są jakby związane z alimentami czy traktujemy je jako odrębne należności i nie mogę być zajęte z uwagi na minimalne wynagrodzenie?

#408 ida

ida

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 6629 postów

Napisano 25 kwiecień 2012 - 14:34

może,są to koszty z tytułu alimentów i nie korzystają z ochrony kodeksowej do wysokości wyn. minimalnego

#409 Guest_Joe

Guest_Joe
  • Goście

Napisano 26 kwiecień 2012 - 06:04

Dziękuję za odpowiedz. Miałem wątpliwości ponieważ, jednak roszczenie to nie służy bezpośredniu zaspokojeniu potrzeb dziecka achyba taki cel przyświecał ustawodawcy, gdy wyłączał świadczenia alimentacyjne z 87(1).

#410 Guest_maja

Guest_maja
  • Goście

Napisano 03 luty 2013 - 10:49

witam chciala bym zapytac dostalam od komornika pismo do urzedu skarbowego ze zajmie zwrot z podatku tylko slyszalam ze aby Zajac zwrot to musi przyslac nowe pismo z nowym rokiem kalendarzowym czy to prawda?czy wystarczy to zabrania zwrotu te pismo ktore juz dostalam

#411 Katarzynka

Katarzynka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 770 postów

Napisano 03 luty 2013 - 12:35

Dziękuję za odpowiedz. Miałem wątpliwości ponieważ, jednak roszczenie to nie służy bezpośredniu zaspokojeniu potrzeb dziecka achyba taki cel przyświecał ustawodawcy, gdy wyłączał świadczenia alimentacyjne z 87(1).

Są to koszty z tym związane.

#412 Nela

Nela

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 22 postów

Napisano 15 luty 2013 - 10:59

Mam pismo o zajeciu wynagrodzenia z ZUS. Ile moge potrącić pracownikowi, bo jest tak napisane, ze chyba całość ok 1100 zł przy zarobku netto 1300zł???

#413 Eni

Eni

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 2544 postów

Napisano 15 luty 2013 - 11:05

~Nela - musisz zostawić pracownikowi kwotę wolną od potrąceń (przy zwykłych KUP i uldze jest to obecnie 1 181,38 zł)

#414 Nela

Nela

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 22 postów

Napisano 15 luty 2013 - 11:16

W piśmie jest tak :2. W stosunku do egzekwowanej należności pieniężnej nieważne są rozporządzenia wynagrodzeniem przekraczające część wolną od zajęcia, dokonane po jego zajęciu, a także przed tym zajęciem, jeżeli są wymagane po zajęciu.

#415 KSU

KSU

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 187 postów

Napisano 15 luty 2013 - 12:18

Zajęcie wynagrodzenia powoduje że nieważne stają się ewentualne złożone dyspozycje w należnym wynagrodzeniu pracownika.Postępuj zgodnie z postem Eni

#416 Guest_Piotr

Guest_Piotr
  • Goście

Napisano 11 październik 2013 - 13:22

Witam chciałem sie zapytać jeżeli mam zajęcie komornicze na pensji a żona jest na zwolnieniu lekarskim 100% płatne to czy komornik moe zająć jej świadczenia ( pieniądze dostaje pocztą)

#417 Dorota

Dorota

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 5687 postów

Napisano 11 październik 2013 - 13:26

A czyje to zobowiązanie twoje czy żony, pożyczka zaciągnięta razem, duża, mała, a może to jednorazowy mandacikDołączona grafika ?

Ciężko określić, za mało podałeś informacji

#418 Guest_Piotr

Guest_Piotr
  • Goście

Napisano 11 październik 2013 - 13:37

A czyje to zobowiązanie twoje czy żony, pożyczka zaciągnięta razem, duża, mała, a może to jednorazowy mandacikDołączona grafika ?

Ciężko określić, za mało podałeś informacji

zobowiązanie jest moje mój kredyt. Czy w teori są takie sytuacje że komornik może zająć świadczenie żony jeżeli ja juz mam ściągane z pensji prawie pół roku a żona 3 razy dostała już pieniądze z zus za zwolnienie

#419 Dorota

Dorota

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 5687 postów

Napisano 11 październik 2013 - 13:43

Jeśli zaspokojenie wierzytelności jest małe komornik może szukać innych sposobów zaspokojenia ich, może wejść na majątek lub dochód żony (jeśli nie macie rozdzielności małżeńskiej). To zależy jak duży ten dług jest do spłacenia, jak wysokie wpływają środki finansowe na spłatę go

#420 Guest_Piotr

Guest_Piotr
  • Goście

Napisano 11 październik 2013 - 20:27

A jeżeli zrobimy z żona teraz dopiero rozdzielnośc majatkowa to czy uchroni ja to przed moim zajęciem

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych