Skocz do zawartości

Zdjęcie

KŚT - pług śnieżny

wróć do serwisu Księgowość 9 odpowiedzi w tym temacie

#1 Dorcia13

Dorcia13

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 684 postów

Napisano 07 listopad 2013 - 12:50

Wiadomo jak idzie zima to ma musi być zimno i raczej będzie śnieg. W związku z tym do firmy zakupiony został pług śnieżny, który będzie doczepiany do różnych ciągników a nawet takiego na gąsienice. Mam pytanie pod jaki nr KŚT dać ów pług śnieżny, czy ktoś wie?Czy dobrze myślę, że skoro jest to przyczepiane do różnych pojazdów-ciągników, to można uznać jako osprzęt i ujęłabym to w grupie 8. Samo pracować nie może tylko musi być do czegoś doczepione. Bardzo dziękuję z góry za rozwianie moich wątpliwości.

#2 Guest_Janusz

Guest_Janusz
  • Goście

Napisano 07 listopad 2013 - 13:10

Ja mam w gr.5 podgr.58 rodzaj 582 stawka 20%

#3 Guest_Radek

Guest_Radek
  • Goście

Napisano 19 listopad 2013 - 10:19

[font="'times new roman', serif;"]W zeszłym roku kupiłem pług śnieżny firmy Heat- Met taki: [/font][font="'times new roman', serif;"]http://www.heat-met.pl/plug-sniezny.html[/font][font="'times new roman', serif;"]. I z powodzeniem wystarcza do odśnieżenia placu przed magazynami. Jest solidny i trawy. Czego chcieć więcej.[/font]

#4 Guest_sig226

Guest_sig226
  • Goście

Napisano 25 listopad 2013 - 11:29

Wiadomo jak idzie zima to ma musi być zimno i raczej będzie śnieg. W związku z tym do firmy zakupiony został pług śnieżny, który będzie doczepiany do różnych ciągników a nawet takiego na gąsienice. Mam pytanie pod jaki nr KŚT dać ów pług śnieżny, czy ktoś wie?Czy dobrze myślę, że skoro jest to przyczepiane do różnych pojazdów-ciągników, to można uznać jako osprzęt i ujęłabym to w grupie 8. Samo pracować nie może tylko musi być do czegoś doczepione. Bardzo dziękuję z góry za rozwianie moich wątpliwości.

KŚT na pług doczepiany, czyli "osprzęt" 582-3. Tam wyrażno napisano: szczotki mechaniczne i osprzęt do utrzymania dróg, amortyzacja 20%

#5 Guest_aga1975

Guest_aga1975
  • Goście

Napisano 02 grudzień 2013 - 19:10

KŚT na pług doczepiany, czyli "osprzęt" 582-3. Tam wyrażno napisano: szczotki mechaniczne i osprzęt do utrzymania dróg, amortyzacja 20%

Ale w tej samej podgrupie pisze też

Rodzaj ten nie obejmuje:

- maszyn do robót drogowych stanowiących przyczepy do różnych typów pojazdów silnikowych, np. skrapiarek mechanicznych, pługów do odśnieżania dróg itp., sklasyfikowanych w podgrupie 74.

też mam problem z zaklasyfikowaniem ,bo mamy kupiony pług do śniegu ,który doczepiamy do koparki

#6 Guest_Gędek

Guest_Gędek
  • Goście

Napisano 10 luty 2014 - 08:09

[font="'times new roman', serif;"]W zeszłym roku kupiłem pług śnieżny firmy Heat- Met taki: [/font][font="'times new roman', serif;"]http://www.heat-met.pl/plug-sniezny.html[/font][font="'times new roman', serif;"]. I z powodzeniem wystarcza do odśnieżenia placu przed magazynami. Jest solidny i trawy. Czego chcieć więcej.[/font]

[color=#000000;]Możesz mi napisać, że nadaje się on do odśnieżania małych posesji? Jest napisane, że tak, ale chciałbym wiedzieć, jak to w praktyce wygląda – pytanie[/color]

#7 Guest_Radek

Guest_Radek
  • Goście

Napisano 11 luty 2014 - 10:45

[color=#000000;]Możesz mi napisać, że nadaje się on do odśnieżania małych posesji? Jest napisane, że tak, ale chciałbym wiedzieć, jak to w praktyce wygląda[/color]

[color=#000000;]Tak, jak najbardziej się nadaje. Rączka pługu jest dosyć mobilna także nawet jak masz jakieś wnęki na placu to myślę, że spokojnie da radę do nich dotrzeć. Heta-Met ma chyba tylko ten pług śnieżny w ofercie póki co, ale [/color]cena ok, daje rade.

#8 Guest_doctor

Guest_doctor
  • Goście

Napisano 18 maj 2014 - 19:59

sadze ze nie powinno byc z tym problemu. Sam kupowalem dwa lata temu plug w pol-agrze i nie bylo pozniej z rozliczeniem

#9 Guest_jędrek

Guest_jędrek
  • Goście

Napisano 23 maj 2014 - 05:30

jesli chodzi o plug sniezny to rowniez w swojej ofercie ma je agromarket. Mam od nich sprzet i jest naprawde dobry.

#10 bakarat

bakarat

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 394 postów

Napisano 12 lipiec 2017 - 19:48

Tutaj http://www.mpuserwis...utrzymania-drog jest namiar na serwis, który oferuje naprawę pługów śnieżnych oraz innych urządzeń służących do utrzymania dróg. Warto sobie zerknąć na ich stronę. Mają bowiem ciekawe rozwiązania.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych