Skocz do zawartości

Zdjęcie

Urlop ojcowski 2014

wróć do serwisu Kadry 54 odpowiedzi w tym temacie

#41 Guest_Art

Guest_Art
  • Goście

Napisano 04 czerwiec 2014 - 13:22

czytanie ze zrozumieniem się kłania... "Co warto podkreślić, nie jest konieczne, by pracownik-ojciec pozostawał w związku małżeńskim z matką dziecka".

witam mam pytanko:P urodilo mi sie dzieckp napisalem do szefa o urlop ojcowski on sie zgodzil a teraz po tygodniu dzwoni zebym wrocil do pracy bo mi on nie przysluguje bo nie mam slubu . Córka nosi moje  nazwisko wiec  sie pytam czy przysluguje mi ten urlop czy nie

#42 Guest_Magda

Guest_Magda
  • Goście

Napisano 15 czerwiec 2014 - 14:42

Strona nie ma oceny reputacji

Czy pracodawca ma prawo skrocic mojejmu partnerowi urlop ojcowski? 

#43 Guest_nick

Guest_nick
  • Goście

Napisano 25 sierpień 2014 - 09:22

Witam, czy mogę wybrać urlop ojcowski w dwóch częściach np. 7 dni we wrześniu i 7 dni w listopadzie ? proszę o odpowiedź. pozdrawiam.

#44 Ane

Ane

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1517 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 25 sierpień 2014 - 09:24

nie

#45 Guest_cocowuwua

Guest_cocowuwua
  • Goście

Napisano 12 styczeń 2015 - 00:03

Witam, czy od 2015 roku zmieniło się coś w związku z urlopem ojcowskim? I czy naprawdę nie można podzielić tych 14 dni chociaż na pół? z góry dziękuje za pomoc, pozderawiam

#46 Witch

Witch

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 8743 postów

Napisano 12 styczeń 2015 - 07:58

Witam, czy od 2015 roku zmieniło się coś w związku z urlopem ojcowskim? I czy naprawdę nie można podzielić tych 14 dni chociaż na pół? z góry dziękuje za pomoc, pozderawiam

nadal 14 dni w "ciągłości"

#47 Guest_Olek

Guest_Olek
  • Goście

Napisano 17 marzec 2015 - 08:58

Mam pytanie kto placi za urlop ojcowski pracodawca u ktorego pracuje i dostane wynagrodzenie za ten urlop z wyplata  czy za ten urlop placi ZUS 

#48 Dorota

Dorota

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 5372 postów

Napisano 17 marzec 2015 - 09:20

Urlop ojcowski finansowany jest ze środków ZUS (jak za  zwolnienie lekarskie tylko płatne 100%).

Jeśli pracodawca zatrudnia powyżej 20 pracowników i jest uprawniony do wypłaty zasiłków to on wypłaca, a następnie rozlicza się z ZUS, natomiast jeśli zatrudnia mniej niż 20 pracowników za urlop ojcowski płaci bezpośrednio ZUS

#49 Guest_Olek

Guest_Olek
  • Goście

Napisano 17 marzec 2015 - 20:33

czy pracodawca musi dac urlop w tym terminie co sobie wymyslilem czy moze mi zmienic termin urlopu lub go wcale nie przyznac

#50 Witch

Witch

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 8743 postów

Napisano 17 marzec 2015 - 20:38

czy pracodawca musi dac urlop w tym terminie co sobie wymyslilem czy moze mi zmienic termin urlopu lub go wcale nie przyznac

art 182.3 kp

§ 2. Urlopu ojcowskiego udziela się na pisemny wniosek pracownika-ojca wychowującego dziecko, składany w terminie nie krótszym niż 7 dni przed rozpoczęciem korzystania z urlopu; pracodawca jest obowiązany uwzględnić wniosek pracownika.

pracodawca ma obowiązek udzielenia urlopu ojcowskiego, jesli wniosek złożono w terminie

#51 Guest_Gabriel

Guest_Gabriel
  • Goście

Napisano 25 marzec 2015 - 17:24

czy musze byc w zwiazku malzenskim z matka dziecka aby przyslugiwal mi urlop ojcowski ?

#52 Edzia

Edzia

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 7101 postów
  • LokalizacjaKresy

Napisano 25 marzec 2015 - 18:21

Nie musisz

#53 Witch

Witch

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 8743 postów

Napisano 25 marzec 2015 - 19:55

czy musze byc w zwiazku malzenskim z matka dziecka aby przyslugiwal mi urlop ojcowski ?

nie musisz 

urlop wg przepisów jest udzielany ojcu dziecka  :)

#54 Guest_Barbara

Guest_Barbara
  • Goście

Napisano 02 luty 2016 - 10:11

Jak płatny jest taki urlop?, dostanę 10 czy 14 "dniówek urlopowych"? urlop jest 14 dniowy ale płatne jest tylko za dni robocze czyli 10 czy jest ciagłośc i 14 dni płatnego? jestem na stawce miesiecznej a nie godzinowej, umowa o pracę, pozdrawiam

#55 Dorota

Dorota

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 5372 postów

Napisano 02 luty 2016 - 10:23

Czytaj post 48

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych