Kategorie
Skocz do zawartości

Do kiedy renciści prowadzący działalność gospodarczą są zwolnieni z obowiązku opłacania składek na ubezpieczenia społeczne


Rekomendowane odpowiedzi

Do końca czerwca 2007 r. renciści-przedsiębiorcy byli zwolnieni z opłacania składek na ubezpieczenia społeczne. Ulga ta miała przestać obowiązywać od 1 lipca 2007 r. Podobno w tym zakresie zmieniły się przepisy. Jak długo renciści-przedsiębiorcy będą więc jeszcze mogli korzystać z tej ulgi? Jakie przepisy regulują to zagadnienie? Powrót do artykułu: zus[/acronym]-kadry/skladki/55126,Do-kiedy-rencisci-prowadzacy-dzialalnosc-gospodarcza-sa-zwolnieni-z-obowiazku-oplacania-skladek-na-ubezpieczenia-spoleczne.html]Do kiedy renciści prowadzący działalność gospodarczą są zwolnieni z obowiązku opłacania składek na ubezpieczenia społeczne
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest tak kompletna bzdura że nie można czytać! Przecież pochłonie to rozwinięcie dalszej administracji,dokumentacji papierów całe pieniądze mające przynieść zysk przejedzą urzędnicy jeszcze większe utrudnienie , kto tu szuka pieniędzy u tych co mają tak mało ?Dlaczego nie płacą lekarze, adwokaci za kasy fiskalne i nie rozliczają się z pieniędzy ?to jest niepotrzebne i tylko rozwinie biurokrację.Najpierw wpłacić potem oddać no to jest nonsens kto i ile? za ten pomysł wziął pieniędzy? Ratujcie nas przed naporem i tak mnóstwa dokumentów papierów i niefrasobliwośći niejestem politykiem ale ekonomia dla państwa z tego tytyłu zysaku będzie żadna a strata dla wielu biednych ludzi ogromna bo będzie albo za późno złożony wniosek, albo nie na tym druku, albo inna niezależna przyczyna. Po prostu proszę niech ktoś mądry coś z tym zrobi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słusznie.Juz dawno twierdzę, że urzędnik zrobi dużo aby wykazac potrzebe wlasnego stanowiska.Może niech renciści oplacaja więcej ale niech nie placą całego ubezpieczenia i niech im nikt nic nie zwraca.Niech sie skończy paranoja.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
jest to zupełnie poroniony pomysł,żeby najbiedniejszych ,niepełnosprawnych, którzy próbują dorobić parę groszy do nędznych rent(zeby jakoś przeżyć)obarczać składkami dodatkowymi i w ten sposób szukać pieniędzy!Może ci którzy wymyślili tę bzdurę zdadzą sobie sprawę,że przez ich decyzję nie jeden człowiek znajdzie się w tragicznej sytuacji.A może osoby kóre są twórcami tej (bredni) spróbują żyć za 600złi zapłacą skladki do ZUS-u? Polecam taką zamianę!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...
Czepiają się ciągle biednych rencistów, jkaby mielie oni tysiące co miesiąc! A to marne grosze, nie dośc, że renty sa beznadziejnie niskie, to jeszcze dodatkowe opłaty z działalności, która własciwie jest dla rencisty źródlem przetrwania. W kółko [płacenie tego samego! Rencista już płaci na urzad skarbowy i na ubez. oraz podatek od swojej renty, więc może z działalności nie powienien? Albo płcił chociażby o połowę mniej. A potem jeszcze te beznadziejne zwroty, z którymi nic się nie dzieje, bo pieniądze z tych zwrotów chodzą w kółko, bo trzeba znów zapłacić-pomylone to jakies! Dla mnie to jest niedorzeczne, zdzierać z rencistów pieniądze, a lekarze np, co strajkują i dostaja podwyżki, to się nie rozliczaja!!!!!!!W takim razie prosze podnieśc rencistom renty do 1500(bo tyle mniej więcej pozwala przeżyć) i wtedy odciągać te opłaty!! Bo taki rencista to czasem nawet nie wie co się dzieje z pieniedzmi, które mu się NALEŻĄ!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
wygrali zazdrosnicy ktorzy mysla ze rencista ma nie wiadomo jaka pensje i mozna go okrasc z pieniedzy ,durny narod ktory tak daje sie podpuszczac politykierom...za jakis czas bedziecie mieli wzrozt bezrobocia i nedzy bo ludzie starzy ktorzy prowadzili male zaklady pracy,nierzadko warsztaciki teraz zamkną swoje interesy i mam nadzieje ze wszyscy zazdrosnicy swoje m...y "BY ZYLO SIE LEPIEJ WSZYSTKIM BUCOM"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...