Skocz do zawartości

chorobowe zus

zus

wróć do serwisu Kadry 4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_iwona1979

Guest_iwona1979
  • Goście

Napisano 02 październik 2013 - 07:26

witam

miałm działalnosc gospodarczą,mam nie zapłacone kilka składek .

teraz pracowałam u kogos 3 m-ce składki odprowadzane .czy nalezy mi sie chorobowy zasiłek m,imo wczesniejszych niepłatnosci z działalnosci .

pozdrawiam

#2 doriss

doriss

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 8917 postów
  • Lokalizacjaśrodek Polski

Napisano 02 październik 2013 - 07:49

to jest zupełnie niezalezne. Od umowy o pracę masz płacone składki - ergo należy ci się świadczenie z ZUS.

Jeśli ZUS dopatrzy się zaległości z twojej dg, to personalnie wezwie cię do uzupełnienia + odsetki

Bo wypadek to dziwna rzecz. Nigdy go nie ma, dopóki się nie wydarzy. Kubuś Puchatek

#3 Guest_iwona1979

Guest_iwona1979
  • Goście

Napisano 02 październik 2013 - 07:58

dziękuje bardzo ,nie mogłam nigdzie znalesc odpowiedzi na to pytanie,czyli jakbym była nadal na działalnosci nie nalezy mi sie ,a jak pracuje w innej firmie i mam odprowadzane składki sie nalezy ,dziekuje

myslałam ze jakiekolwiek zadłuzenie wpływa na wypłate .

#4 doriss

doriss

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 8917 postów
  • Lokalizacjaśrodek Polski

Napisano 02 październik 2013 - 08:00

nie, nie, to dwie różne "kieszonki" w ZUSie

Bo wypadek to dziwna rzecz. Nigdy go nie ma, dopóki się nie wydarzy. Kubuś Puchatek

#5 Bogusława

Bogusława

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 8194 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 02 październik 2013 - 09:20

witam

miałm działalnosc gospodarczą,mam nie zapłacone kilka składek .

teraz pracowałam u kogos 3 m-ce składki odprowadzane .czy nalezy mi sie chorobowy zasiłek m,imo wczesniejszych niepłatnosci z działalnosci .

pozdrawiam

Dodam,że zasiłek ze stosunku pracy należy się podczas trwania tej umowy o pracę.Jeżeli nadal pracujesz-zasiłek należy się,jeżeli umowa się zakończyła w tym przypadku zasiłek ze stosunku pracy nie przysługuje ponieważ posiadasz inny tytuł do ubezpieczenia -działalność gospodarczą.Z działalności gospodarczej zasiłek nie będzie przysługiwał,jeżeli zaległość będzie wynosiła więcej niż 6,60 zł.

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: zus

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych