Skocz do zawartości

Czy spółka z o.o. musi zatrudniać księgową?

księgowość

wróć do serwisu Księgowość 27 odpowiedzi w tym temacie

#21 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 20741 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 03 luty 2017 - 09:13

Jest w Poznaniu dobre biuro Easy Finance (easy-finance.pl). Ich mogę polecić zwłaszcza jeśli chodzi o finansowanie poza bankowe. Udało się dostać pieniądze szybko i na przystępnych warunkach, gdzie wiadomo że te procenty przy pożyczkach bez większych formalności potrafią być nie raz wyjątkowo wysokie. Dobry kontakt, kompleksowe podejście, zajęli się wszystkim za mnie. 

Zrezygnuj z tego co bierzesz, to ci nie służy "nie idź tą drogą"tongue.pngtongue.pngtongue.png

Po tym, nawet nie jesteś w stanie wrzucić reklamy we właściwe miejsce, tematu nie rozumiesz.......

#22 Guest_Moon_Ika

Guest_Moon_Ika
  • Goście

Napisano 20 luty 2017 - 11:12

Wybierając Taxxo warto pamiętać, że jest to największa w Polsce sieć biur rachunkowych z najlepszą platformą online dla spółek. Indywidualne podejście do Klienta i pełen profesjonalizm to istotne atuty, które pozwalają na miano bycia bezkonkurencyjnym. Sama wersja testowa systemu jest już mocno przekonująca. Można zweryfikować, czy odpowiada naszym potrzebom, zanim zainwestujemy pieniądze w taką formę księgowości. 

#23 Guest_Karol

Guest_Karol
  • Goście

Napisano 21 marzec 2017 - 13:00

Ja też zleciłem obsługę mojej spółki firmie KDS (ksiegowosc-dla-spolek.pl) i przestrzegam przez "zrzeszeniem" wielu firm księgowych, bo wtedy nie wiadomo kto tak na prawdę bierze odpowiedzialność za twoje sprawy. Wcześniej korzystałem z biura EFEA na Bielanach - byłem zadowolony, ale niestety kasowali mnie sporo za swoje usługi i przeszedłem za namową znajomego do kds i płacę przynajmniej ze 20% mniej niż wcześniej.

#24 Guest_Barbara

Guest_Barbara
  • Goście

Napisano 07 lipiec 2017 - 13:15

Z tego co mi wiadomo zatrudniać księgowej z certyfikatami nie trzeba, nie ma na to żadnego przepisu. Nie mniej jednak z doświadczenia wiem, że sporo firm, zwłaszcza na początku działalności, ma pokusy aby zajmować się wszystkim osobiście. Części osób wydaje się, że księgowanie jest proste i sobie ze wszystkim poradzi ale na ogół bardzo szybko uświadamia sobie, że nasze krajowe przepisy nie są aż tak oczywiste i przyjazne. Druga grupa to tacy, którzy wiedzę i może nawet doświadczenie posiadają więc księgowanie przychodzi im bez wysiłku, ale gdy do tego dołożymy pozostałe obowiązki to okazuje się, że na tą księgowość już nie ma za wiele czasu. 

Ja zaliczam się do tej pierwszej grupy i na własnej skórze przekonałam się, że niewiedza może doprowadzić do niezłych komplikacji. Jedynie dzięki pomocy biura udało mi się wybrnąć z problemów z US.

Podsumowując wydaje mi się, że w niektórych przypadkach czasami lepiej jest dać zarobić komuś innemu, kto się na temacie zna i dzięki temu uzyskać święty spokój. Swoją droga jeżeli ktoś poszukuje sprawdzonego biura to warszawskie WL-Accountancy będzie tutaj bardzo dobrym kandydatem.

Pozdrawiam

Baśka

#25 aleksandrace

aleksandrace

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 20 postów

Napisano 29 lipiec 2017 - 11:45

Pełną księgowość chyba najlepiej oddać w ręce osoby doświadczonej. 

#26 KlaudiaBajka

KlaudiaBajka

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 8 postów

Napisano 13 listopad 2017 - 16:02

Ja też polecam prowadzenie księgowość spółek komuś kto się na tym zna. Sama korzystam z usług Estelligence. Nic nie muszę załatwiać, robią wszystko co potrzeba, a gdy tylko mam jakiś problem to służą pomocą. Myślę że to o wiele wygodniejsze. Chociaż wiadomo, że na upartego to każdy da radę to zrobić sam. Lecz szkoda naszych nerwów. Zycie jest zbyt krótkie na stanie w kolejkach w urzędzie.

#27 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 20741 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 13 listopad 2017 - 17:16

Ale nas nie interesuje reklama. Pytania nie rozumiesz?
To i księgowości byś nie poprowadziła....

#28 Guest_Tomek

Guest_Tomek
  • Goście

Napisano 25 wrzesień 2020 - 17:24

Wszystko ogarniecie sami. W małej spółce rodzajów operacji jest max 30. Pierwsze 3 miesiące będą czasochłonne ale potem mając dobry program zamknięcie miesiąca zajmie wam max 4 godziny. Faktury będą zaksięgowane w programie, raporty kasowe wtedy polecą z automatu. Podatki, ZUSy to dobry program też wypluje szybko... Ja właśnie zrezygnowałem z biura i będę sam prowadzić - w razie niepewności zawsze można odpłatnie zlecić sprawdzenie księgowej (na początku samodzielnego prowadzenia). Ogarnięty zarząd opanuje księgowanie samodzielnie....

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: księgowość

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Najnowsze tematy