Skocz do zawartości

Kategorie

Forum

Zdjęcie

Praca przy komputerach(monitorach)

wróć do serwisu Kadry 5 odpowiedzi w tym temacie

#1 uszaty

uszaty

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 18 postów

Napisano 16 wrzesień 2013 - 14:18

Witam . Szukam rozporządzenia odnośnie wielkości pomieszczeń przy pracach przy monitorach ekranowych ? Doszukałem się że ustawodawstwo polskie określa jako min 6m2 powierzchni. tylko nie jestem pewien czy ono obowiazuje (czy rozporzadzenie juz wygasłe ). Bo w przepisach o pomieszczeniach pracy jest min 4m2 ale chyba jak nie występują monitory .Tym bardziej że praca przy monitorach jest pracą zaliczaną do uciążliwych.

Ale jak mówi ustawa ,bo albo ją źle wpisuje bo nie mogę znaleść .

Dziękuje za ewentualne udzielona informacje .

#2 doriss

doriss

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 8917 postów
  • Lokalizacjaśrodek Polski

Napisano 16 wrzesień 2013 - 14:21

http://kadry.infor.p...czen_pracy.html

Bo wypadek to dziwna rzecz. Nigdy go nie ma, dopóki się nie wydarzy. Kubuś Puchatek

#3 uszaty

uszaty

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 18 postów

Napisano 16 wrzesień 2013 - 17:02

Dzięki Doriss ale link dotyczy tylko pomieszczeń pracy a mi chodzi o wielkość pomieszczeń gdzie , praca stała jest przy monitorach ekranowych ?? Bo chyba są jakieś różnice ?

#4 Edzia

Edzia

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 7101 postów
  • LokalizacjaKresy

Napisano 17 wrzesień 2013 - 16:28

Kwestie dotyczące minimalnych wymagań, jakie powinny być spełnione na stanowisku komputerowym reguluje rozporządzenie ministra pracy i polityki socjalnej z 1 grudnia 1998 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy na stanowiskach wyposażonych w monitory ekranowe (Dz.U. Nr 148, poz. 973).

http://www.bhp.abc.c...cyjno-biurowych

#5 Kuba

Kuba

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 605 postów

Napisano 17 wrzesień 2013 - 18:37

To co podały koleżnaki wyżej to wszystkie regulacje jakie opisują kwestie związane z pomieszczeniami pracy i monitorami ekranowymi.

Nie ma rozporządzenia, które osobno rozstrzyga kwestie pomieszczenia, w ktorym znajduja sie monitory ekranowe :))

"Jeśli nie potrafisz wytłumaczyć czegoś w prosty sposób, to znaczy, że tak naprawdę tego nie rozumiesz"

#6 Guest_uszaty

Guest_uszaty
  • Goście

Napisano 01 październik 2013 - 07:36

Dziękuje wszystkim za pomoc :-)

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych