Skocz do zawartości

wynagrodzenie chorobowe

ZUS

wróć do serwisu Księgowość 2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_kasia

Guest_kasia
  • Goście

Napisano 13 wrzesień 2013 - 08:37

Witam. mam następujący problem. Pracownik jest na L4 - 100%  za 9 dni wrzesnia dostaje wynagrodzenie chorobowe, bo od 10 wrzesnia przechodzi na zasiłek chorobowy, wypłacany przez ZUS.

Kwota brutto wyn. chorobowego to 616,95 zł. Ile zatem powinno wyjśc mi netto? Mam wątpliwości dotyczące KUP czy powinny być odliczone skoro nie pracował cały miesiąc, jesli tak to przysługuja w wys. 111,25 czy kwote wolna rownież sie potrąca i co ze składka zdrowotną, czy obniża się ja do wysokości zaliczki na podatek i ile będzie wynosić 7,75% zdrowotnej? I czy wysyła sie informacje do NFZ o obnizonej składce zdrowotnej?

Z góry dziękuję wszystkim, którzy zechcą rozwiać moje wątpliwości.

#2 Bogusława

Bogusława

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 8194 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 13 wrzesień 2013 - 08:48

Od kwoty wynagrodzenia chorobowego odliczasz pracownikowi koszty uzyskania przychodu oraz kwotę wolną od podatki,pomimo tego,że wynagrodzenie chorobowe jest tylko za część miesiąca.Składkę zdrowotną naliczamy tylko do wysokości podatku dochodowego od osób fizycznych,jeżeli podatku nie ma składki zdrowotnej nie odprowadzamy, nie masz obowiązku informowania o tym fakcie NFZ.

#3 Guest_kasia

Guest_kasia
  • Goście

Napisano 13 wrzesień 2013 - 09:05

Czy w takim wypadku składka na zdrowotne powinna wynosić 44,75, zaliczka na podatek 44,75, podatek nalezny 0,00, 7,75% składki zdowotnej - ? i netto 572,20 ?

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: ZUS

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych