Skocz do zawartości


zasiłek stały 2014


wróć do serwisu Sektor Publiczny 6 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Marta

Guest_Marta
  • Goście

Napisano 08 wrzesień 2013 - 21:36

Dzień dobry,

Czy w 2014 r. zmienią się zasady przyznawania zasiłku stałego z pomocy społecznej? Podobno rząd szykuje jakieś zmiany. Dziękuję za informacje.



#2 Ania_B

Ania_B

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 2346 postów

Napisano 15 wrzesień 2013 - 20:03

[font="tahoma, geneva, sans-serif;"]W ustawie z dnia 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej w art.8 po ust. 4 dodaje się nowy ustęp 4a w brzmieniu:[/font]
[font="tahoma, geneva, sans-serif;"]„4a.W przypadku zasiłku stałego do dochodu ustalonego zgodnie z ust. 3 niewlicza się połowy dodatku mieszkaniowego przyznanego osobie ubiegającej się o to świadczenie"[/font]
 
[font="tahoma, geneva, sans-serif;"]Proponowana zmiana ma wejść w życie od 1 stycznia 2014 r.[/font]

[font="tahoma, geneva, sans-serif;"]Z powyższego wynika, że projekt zakłada, wprowadzenie zapisu pozwalajacy w przypadku osoby ubiegającej się o zasiłek stały - na niewliczanie do jej dochodu połowy przyznanego jej dodatku mieszkaniowego. Na dzień dzisiejszy tak się własie oblicza dochód -łącznie z przyznanym dod. mieszk.[/font]



#3 Guest_jm.yarec - podopieczny

Guest_jm.yarec - podopieczny
  • Goście

Napisano 31 grudzień 2013 - 09:18

Witam. (Panią: Ania_B w szczególności)

Ustawy: o Pomocy Społecznej i o Dodatkach Mieszkaniowych pozostają w jawnej sprzeczności odnośnie naliczania dochodów, podaję przykład: Do dochodu nie wlicza się: "...świadczeń pomocy materialnej dla uczniów, dodatków dla sierot zupełnych, jednorazowych zapomóg z tytułu urodzenia.....świadczeń w naturze z pomocy społecznej, dodatku mieszkaniowego oraz zapomogi pieniężnej..." tyle z Ust.o Dodatkach; natomiast OPSy wliczają go w całości a następnie zagarniają kwotę dodatku z Zasiłku Stałego

Czy tego nikt nie widzi ?!



#4 Guest_ROBSON

Guest_ROBSON
  • Goście

Napisano 05 styczeń 2014 - 16:55

Wcale nie ma logiki w przepisach.Robi się tak , żeby niby dać ale drugą ręką zabrać i nazywać to pomocą.Niech ktoś wyliczy skąd się wzięła suma zasiłku stałego(529) i niech któras z Pań MOPS-u spróbuje raz przeżyć miesiąc za takie pieniądze.



#5 Ania_B

Ania_B

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 2346 postów

Napisano 07 styczeń 2014 - 23:35

Tyle, że Pani z MOPS nie ustanawia prawa. To nie Pani z MOPS ustala kwotę zasiłku. Tak jak i inni urzędnicy nie są ustawodawcami - tutaj należy kierować uwagi do parlamentarzystów.

Urzędnicy, mogą popełnić błąd w stosowaniu / wykładni prawa. A Pani/Pan z MOPS w  np. źle przeprowadzonym wywiadzie środowiskowym.

 

Od decyzji MOPSu/OPSu można złożyć odwołanie do Samorządowego Kolegium Odwoławczego.

Jest na to 14 dni. Te 14 dni do złożenia odwołania liczy się od dnia odbioru decyzji osobistego w MOPS lub od dnia odbioru przesyłki poleconej od listonosza,a nie od daty podanej w tej decyzji czy na kopercie.



#6 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 04 marzec 2014 - 00:41

Tyle, że Pani z MOPS nie ustanawia prawa. To nie Pani z MOPS ustala kwotę zasiłku. Tak jak i inni urzędnicy nie są ustawodawcami - tutaj należy kierować uwagi do parlamentarzystów.

Urzędnicy, mogą popełnić błąd w stosowaniu / wykładni prawa. A Pani/Pan z MOPS w  np. źle przeprowadzonym wywiadzie środowiskowym.

 

Od decyzji MOPSu/OPSu można złożyć odwołanie do Samorządowego Kolegium Odwoławczego.

Jest na to 14 dni. Te 14 dni do złożenia odwołania liczy się od dnia odbioru decyzji osobistego w MOPS lub od dnia odbioru przesyłki poleconej od listonosza,a nie od daty podanej w tej decyzji czy na kopercie.

Wszystko się zgadza, tylko np.dzieciom w szkole nie wlicza się zasiłków, (bo to nie dochody), ale mops na siłe te grosz wlicza.jednym słowem  masło maslane i juz, przezciez w uzasadnieniu decyzji mops w uzasadnieniu jest napisane , ze sa to swiadczenia uznaniowe (czyli jak dany prac.socjalny uważa? Śmieszne!!!!!



#7 samanowski

samanowski

    Nowy użytkownik

  • Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 08 grudzień 2014 - 17:21

Od 2012 r. kiedy zmieniła się kwota Zasiłku Stałego nie mogę się dogadać z Centrum Pomocy Społecznej przy ul. Konwiktorskiej 3/5 w Warszawie która najpierw zmusza szantażem do występowania o "dodatek mieszkaniowy" a następnie w 100% po przecinku zabiera go ze świadczenia Zasiłku Stałego.

W II Urzędzie Skarbowym przy ul. Lyndleya 4 w Warszawie wielkie oczy robiły Urzędniczki kiedy mówiłem im że Dodatek Mieszkaniowy jest zabierany w całości, gdy zgodnie z Art. 21 ust 1 pkt 97 dla osób z grupą Inwalidzką "dodatek mieszkaniowy" nie jest dochodem.

Obecnie chciałem się dowiedzieć z Internetowej bazy Ustaw jak brzmi definicja tego Artykułu, by się dowiedzieć ze Art 21 Ustawy o Podatku Dochodowym od Osób Fizycznych ISTNIEJE, ORAZ ŻE ISTNIEJE pozycja 97, ale pkt 1 jest uchylony.

Bez względu na powyższe nad Art 21 napisane jest; "Zwolnienia Przedmiotowe", oraz 1. ( jeden z kropką ) Wolne od Podatku Dochodowego są: pozycja 1) ( Uchylony ) przepisuję dosłownie z Ustawy.

W pozycji 97) - przepisuję dosłownie - możemy przeczytać; dodatki mieszkaniowe i ryczałty na zakup opału, przyznane na podstawie odrębnych przepisów o dodatkach mieszkaniowych - koniec definicji.

W TAKIM RAZIE "DODATEK MIESZKANIOWY" JEST ZWOLNIONY Z PODATKU DOCHODOWEGO CZY NIE JEST ZWOLNIONY , CZY MOGĄ tzw Pomoce Społeczne najpierw zmuszać do ich brania a następnie do ICH ODBIERANIA Z Zasiłków stałych jako DOCHÓD ?????????????

Proszę osobę Prawnika kompetentną o wyjaśnienie !





Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych