Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pracownik niepełnosprawny w stopniu umiarkowanym

wróć do serwisu Kadry 22 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Kadry

Admin Kadry

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 516127 postów

Napisano 01 wrzesień 2013 - 09:14

Pracownik ma umiarkowany stopień niepełnosprawności, powinien więc pracować po 7 godzin dziennie. Czasami jednak pracuje po 8 godzin dziennie, ponieważ ma zaświadczenie od lekarza, że może pracować w godzinach nadliczbowych i w porze nocnej. Czy za każdą godzinę pracy powyżej 7 godzin należy mu się rekompensata w formie czasu wolnego lub dodatku za godziny nadliczbowe? Czy ta rekompensata należy się tylko wtedy, gdy pracownik będzie pracował powyżej 8 godzin dziennie? Powrót do artykułu: Pracownik niepełnosprawny w stopniu umiarkowanym

#2 Guest_Klaudia

Guest_Klaudia
  • Goście

Napisano 11 styczeń 2017 - 22:30

Mam umiarkowany stopień niepełnosprawności. Pracuję po 7 godzin tygodniowo. Chciałabym móc pracować chociażby po 8 godzin. Co muszę zrobić? Złożyć jakiś wniosek, podanie? Z góry dziękuję za odpowiedź

#3 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 12 styczeń 2017 - 14:05

Mam umiarkowany stopień niepełnosprawności. Pracuję po 7 godzin tygodniowo. Chciałabym móc pracować chociażby po 8 godzin. Co muszę zrobić? Złożyć jakiś wniosek, podanie? Z góry dziękuję za odpowiedź

Musisz mieć zaświadczenie od lekarza, że możesz pracować o jedną godzinę dłużej.

#4 Guest_Don

Guest_Don
  • Goście

Napisano 08 luty 2017 - 15:10

Jaka jest minimalna płaca dla osoby z umiarkowanym stopniem niepełnosprawności ?

#5 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 08 luty 2017 - 19:52

u mnie pracodawca zmusił abym miał zaświadczenie od lekarza pracy na 8h zamiast 7h inaczej może mnie zwolnić, totalna beznadzieja, czy wygram sprawę w sądzie?

#6 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 09 luty 2017 - 12:53

u mnie pracodawca zmusił abym miał zaświadczenie od lekarza pracy na 8h zamiast 7h inaczej może mnie zwolnić, totalna beznadzieja, czy wygram sprawę w sądzie?

Zapytaj wróżkę, bo my internauci nie potrafimy przewidywać wyroków sądowych. Nie bardzo rozumiem, w jaki sposób pracodawca zmusił Cię - przystawił do czoła pistolet?

#7 Guest_cement

Guest_cement
  • Goście

Napisano 09 luty 2017 - 23:22

z pewnością zmusił go w tej sposób, że gdyby nie załatwił tego zaświadczenia, to nie miałby u niego czego szukać.

ale za trudne dla ciebie żeby się domyślić.

#8 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 11 luty 2017 - 11:47

z pewnością zmusił go w tej sposób, że gdyby nie załatwił tego zaświadczenia, to nie miałby u niego czego szukać.

ale za trudne dla ciebie żeby się domyślić.

Nie, nie za trudne. Jeśli jednak wcześniej zmusił i nie było na to rady, to w takim razie po co teraz idzie ze sprawą do sądu? Przecież też pracodawca go zwolni.

A co do Twojej wypowiedzi cemencie-betonie, na forum prawnym zadajemy jasne i konkretne pytania, dokładnie opisujemy sprawę, a nie "gadamy żargonem". Tu nie ma czasu na domyślanie się, o co komu chodzi. Często zły domysł, to zła odpowiedź - cemencie - betonie.

#9 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 13 marzec 2017 - 00:15

Witam, to ja mam takie pytanie: czy te 7 godzin pracy nie zależy od formy zatrudnienia? W sensie, jeżeli mam zadaniowy czas pracy, to obowiązuje 7 godzin na dobę czy 8?

#10 Guest_agnieszka

Guest_agnieszka
  • Goście

Napisano 26 maj 2017 - 20:18

mam stopień umiarkowany i pracuje osiem godzin a chce pracować siedem co mam zrobić prosze o dorade

#11 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 27 maj 2017 - 09:24

mam stopień umiarkowany i pracuje osiem godzin a chce pracować siedem co mam zrobić prosze o dorade

Zwrócić się do pracodawcy o zmniejszenie godzin pracy, przedstawiając odpowiednie zaświadczenie.

#12 Guest_Teed Bundy

Guest_Teed Bundy
  • Goście

Napisano 15 styczeń 2018 - 20:50

Po co ustawa o zatrudnieniu z grupami inwalidzkimi skoro sie do niego pracodawcy nie stosuja sie??? Praca po 12 godzin i nocki z grupami ?? macie k**wy j**ane dobrze w glowach ?? Skończa sie wasze machlojstwa na grupach dobiore sie wam do d*p!!!!!!!

#13 Guest_Piotr

Guest_Piotr
  • Goście

Napisano 02 marzec 2018 - 13:25

Witam przedstawiłem zaświadczenie pracodawcy i chciałem wychodzić z pracy o godz wcześniej ale się nie zgodził i powiedział że jak chcę krócej pracować to mogę później o godzinę przychodzić co mi nic nie da. Jak to jest mam prawo do wyboru godziny pracy czy nie?

#14 Guest_123

Guest_123
  • Goście

Napisano 03 marzec 2018 - 10:31

Też miałem podobną sytuację. Pracodawcy przedstawiłem zaświadczenie lekarskie od lekarza medycyny pracy, że ja jako osoba niepełnosprawna ma pracować 7 godzin pracy zamiast 8 godzin i pracodawca kazał jeszcze raz pojechać do tego lekarza żeby zmienił zaświadczenie na 8 godzin pracy i tłumaczył mi pracodawca żeby lekarz nie "wymyślał głupot" inaczej może mnie zwolnić tak straszył. Jakieś porady?

#15 Guest_123

Guest_123
  • Goście

Napisano 03 marzec 2018 - 10:32

Trzeba jakieś pismo pisać do ministerstwa czy fundacji???

#16 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 04 marzec 2018 - 11:55

Też miałem podobną sytuację. Pracodawcy przedstawiłem zaświadczenie lekarskie od lekarza medycyny pracy, że ja jako osoba niepełnosprawna ma pracować 7 godzin pracy zamiast 8 godzin i pracodawca kazał jeszcze raz pojechać do tego lekarza żeby zmienił zaświadczenie na 8 godzin pracy i tłumaczył mi pracodawca żeby lekarz nie "wymyślał głupot" inaczej może mnie zwolnić tak straszył. Jakieś porady?

Musisz mieć orzeczony stopień niepełnosprawności przez komisję lekarską w ZUS. Na takiej podstawie pracujesz 7 godzin dziennie i masz prawo do dodatkowego urlopu wypoczynkowego 10 dni. Jeśli pracodawca nie przestrzega tego przepisu, możesz zwrócić się o pomoc do państwowej inspekcji pracy lub do sądu pracy.

#17 Guest_Dawid

Guest_Dawid
  • Goście

Napisano 09 czerwiec 2018 - 15:39

Z artykułu wynika, że najlepiej wnioskować u lekarza o zgodę na pracę w nadgodzinach, a nie 8 godzin, bo wtedy ma się płacone za każdą godzinę powyżej 7 godzin dodatkowo, a takto pracuje się 8 godzinę za darmo..

#18 Guest_praktykant

Guest_praktykant
  • Goście

Napisano 03 listopad 2018 - 19:06

Teoria teorią a życie życiem :) jak powiedziałem pracodawcy, że muszę pracować 7h zamiast 8h ze względu na niepełnosprawność to szef mi wyraźnie powiedział, że w jego dziale są potrzebne osoby, które będą pracowały 8h inaczej można myśleć o wypowiedzeniu ;)))

#19 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 04 listopad 2018 - 13:34

Pracodawca nie może zwolnić Cię z pracy z takiego powodu. Masz prawo do 7 godzin pracy i dodatkowego urlopu rocznie 10 dni. Jeśli jesteś zastraszany, zwróć się do inspekcji pracy lub do sądu pracy.

#20 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 25 luty 2019 - 10:23

Jestem osoba niepelnosprawna ze stopniem umiarkowanym jestem po udarze, do końca tego roku mam umowę o prace,ale stan mojego zdrowia się pogorszyl ,jak mogę rozwiazac stosunek pracy i przejść na swiadczenie przedemerytalne mam 59 lat i w tym roku w grudniu skoncze 60 lat.Prosze o pomoc

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Najnowsze tematy