Skocz do zawartości

Tabela oszczędnościowa do planowania tras

tabela oszczędnościowa

wróć do serwisu Logistyka 4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_TymoteuszBakcyl

Guest_TymoteuszBakcyl
  • Goście

Napisano 30 sierpień 2013 - 10:31

Mam pytanie - słyszałem, że aby zrobić poprawnie tabelę oszczędnościową do planowania tras niezbędne jest zrobienie macierzy odległości pomiędzy wszystkimi punktami odbioru i załadunku. Czy jest program, który choć w części zautomatyzuje tę pracę? Może chocziaż szablon w Excellu?

#2 Guest_Sebastian

Guest_Sebastian
  • Goście

Napisano 11 wrzesień 2013 - 14:22

Mam pytanie - słyszałem, że aby zrobić poprawnie tabelę oszczędnościową do planowania tras niezbędne jest zrobienie macierzy odległości pomiędzy wszystkimi punktami odbioru i załadunku. Czy jest program, który choć w części zautomatyzuje tę pracę? Może chocziaż szablon w Excellu?

Jest wiele programów do tego typu rzeczy ale zazwyczaj są dedykowane dla danej firmy. Spokojnie można coś takiego zrobić w Excelu tylko trzeba stworzyć najpierw bazę danych ze stałymi (w tym wypadku z odpowiednimi odległościami) a potem  odpowiednie formułki liczące i hula Dołączona grafika  Trochę siedzenia ale się.

Pozdrawiam

Sebastian

http://www.wse.krako...osc/czytaj.html

#3 Guest_mirella

Guest_mirella
  • Goście

Napisano 30 wrzesień 2013 - 16:22

U Nas w firmie trasy są planowane przy pomocy monitoringu gps. Znacznie ułatwia Nam to pracę. Poza tym oszczędność paliwa wzrosła o jakieś 30%

http://monitoring-gps.net/

#4 OShon

OShon

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 14 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 16 październik 2013 - 14:00

U Nas w firmie trasy są planowane przy pomocy monitoringu gps.

Też polecam ten sposób, nie tylko ze względu na możliwość uzyskania danych, ale ze względu na kwestie psychologiczną, która pozwala pracownikowi na samokontrolę, kiedy wie że może być monitorowany.

Pozdrawiam - Oskar Shon MVP Office System, MCC
Moderator Outlook.pl | ExcelForum.pl | WSS.pl | CodeGuru.pl, MSDN dział VBA
Konstruktor rozwiązań biznesowych VBATools.pl, Business Developer Veracomp SA

Skonfiguruj swój pakiet dodatków do Excela oraz narzędzi Outlooka

#5 PawełP32

PawełP32

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 198 postów

Napisano 18 kwiecień 2019 - 11:10

Jeżeli chodzi o znaczący wzrost oszczędności to pomóc Ci w tym może również system do monitoringu GPS jak Flotman, dzięki któremu również możesz mieć kontrolę np. nad eco-driving przez co wiesz czy auto jest odpowiednio eksploatowane i nie generuje dużych kosztów na zużycie paliwa, ale również serwisów. Warto zajrzeć na ich stronę i dokładnie poznać całą ofertę bo naprawdę robią kawał świetnej roboty. 

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych