Skocz do zawartości

Urlop na opieke na dziecko dla taty gdy mama jest w szpitalu

wróć do serwisu Kadry 69 odpowiedzi w tym temacie

#61 Zosia/Agnieszka

Zosia/Agnieszka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 15485 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 20 listopad 2017 - 08:11

Jeśli nie dostarczysz zwolnienia to nic nie dostaniesz, na sam druk Z15 i zaświadczenie o przebywaniu w szpitalu nie wypłaca się.

#62 Guest_dorka

Guest_dorka
  • Goście

Napisano 20 listopad 2017 - 09:32

Jeśli nie dostarczysz zwolnienia to nic nie dostaniesz, na sam druk Z15 i zaświadczenie o przebywaniu w szpitalu nie wypłaca się.

Nie wprowadzaj w błąd.

Do wypłaty zasiłku z tytułu opieki nad zdrowym dzieckiem do lat 8 konieczne jest złożenie Z-15 oraz ZAŚWIADCZENIA wystawionego na zwykłym druku, zawierającego imię i nazwisko rodzica stale opiekującego się dzieckiem (żony), okres i przyczynę konieczności sprawowania opieki, imię i nazwisko dziecka, podpis i pieczatkę wystawiającego zaświadczenie.

Zaświadczenie z ginekologicznego powinni wystawić do dnia przeniesienia, z kolejnego oddziału niech wystawią na koniec miesiąca - złóż przed datą wypłaty Z-15 i zaświadczenie, kolejne złożysz albo po zakończeniu pobytu w szpitalu albo na koniec kolejnego miesiąca

#63 Zosia/Agnieszka

Zosia/Agnieszka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 15485 postów

Napisano 20 listopad 2017 - 09:55

Ok, racja, przecież to inna sytuacja ;)

#64 Dorota

Dorota

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 4435 postów

Napisano 20 listopad 2017 - 15:50

.

#65 Dorota

Dorota

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 4435 postów

Napisano 20 listopad 2017 - 15:55

Dziekuje za odpowiedz ale jak żona jeszcze lezy w szpitalu i nie wiadomo kiedy wyjedzie i co z wynagrodzeniem np wyjdzie dopiero 4 grudnia to bede bez wynagrodzenia 10 grudnia tylko bede miec za dni przepracowany w listopadzie to tylko 4 dni mam. ??Ja druk z-15 wypelnilem ale napisalem ze przebywa w szpitalu od 7.11.2017 do nadal i mysle czy za listopad dostanę te opiekuńcze na dziecko 10 GRUDNIA bo tak przed świetami bez wymagrodzenie zostanę

Możesz wypełnić 2 druki Z-15.

Pierwsze Z-15 za okres od. 7.XI do 30.XI 2017 r. plus zaświadczenie z ginekologii i chirurgii.

Drugie Z-15 za okres od 1.XII do 4.XII.2017 r. plus kserokopia zaświadczenia z chirurgii potwierdzone za zgodność np. przez kadrową.

Nie wiem kiedy płacona jest u ciebie wypłata za listopad, więc pierwsze składasz przed wypłatą za XI, a drugie później w grudniu.

#66 Guest_Mariusz

Guest_Mariusz
  • Goście

Napisano 24 listopad 2017 - 12:55

Opieka nad zdrowym dzieckiem jeśli matka w szpitalu

#67 Zosia/Agnieszka

Zosia/Agnieszka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 15485 postów

Napisano 24 listopad 2017 - 13:27

Opieka nad zdrowym dzieckiem jeśli matka w szpitalu

?

#68 Edzia

Edzia

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 7064 postów
  • LokalizacjaKresy

Napisano 28 listopad 2017 - 18:31

Jest taka możliwość art. 188

#69 Adam Żurek

Adam Żurek

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 11 grudzień 2017 - 16:13

Moja zona wyszła ze szpitala 6 grudnia a ja mam opieke na dziecko jescze do 13 grudnia wydane ze szpitala. Dlatego pytam sie czy przysługuje mi opieka na żona 14 dni.Na wypisie ma napisane ze nie może nic dźwigać ciężko pracować i nie może sie przepracować.Pytam sie czy mogę wziac opieke na żonę od 14 grudnia

#70 Adam Żurek

Adam Żurek

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 11 grudzień 2017 - 16:15

Wiadomo ze przed swietami jest troszkę pracy w domu i nie mamy takej mozliwosci aby zostawic syna u teściów lub rodziców

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych